NOHY, PRSA, ZÁDA, RUCE. CO NÁM CHYBÍ? RAMENA.

lamas525
7. 2. 2019

Po delší době si opět vezmeme na paškál další z partií. Co by nemělo v tréninku chybět? Co zlepšit pro lepší výkony? Dnes jsme si pro vás připravili pár tipů.

Základ vašeho tréninku by opět měl být silový. Ať budete chtít nebo ne, tlakům se zkrátka nevyhnete. Budou vás strašit. Menší výhodou může být fakt, že tréninku ramen se zkrátka nic "nebojí". Na těžké dřepy a mrtvý tah se připravujete už dva dny předem, na ramena zkrátka jdete. I když bude základ vždy silový, od větších partií se budou zřejmě lišit.

Rozhodně se nevyhýbejte velké ose. Tlaky s velkou činkou za hlavou, výrazy, nadhozy, přítahy na přední ramena. Můžete toho vymyslet spoustu. Především těžké tlaky za hlavou (vsedě) jsou skvělým spetřením, pokud vás dokola nebaví cvičit s jednoručkami.

Při cvičení s velkou osou vestoje, ať už se jedná o výrazy, trhy, přemístění a další je bytostně důležitý silný střed těla. Hrozí tu velké nebezpečí zranění v oblasti zad, ale i kýly. Pohyb musí být kontrolovaný. Posilujte core a zpevněte střed těla na maximum.

Při rozpažování v předklonu kombinujte těžší série s těmi lehčími, kde doporučujeme každé opakování podržet v horní pozici. Podržení vám umožní napnuté svaly "držet" v záběru a i při nižší váze docílíte požadovaného efektu.

Určitě netravte celý trénink pumpovaním na strojích. Základ silový, poté můžete v druhé fázi tréninku jet poměrně víc opakování s důrazem na techniku a negativní fázi. Znovu opakujeme, stroje doplněk, nikoliv základ.

Maximálně se soustřeďte na každé opakování. U ramenou je dost často tendence zapojovat zádové svaly, ruce a další partie daleko více, než je třeba. Buďte si skutečně jisti, že jedete ramena.

Nepřetahujte tréninky. Záleží samozřejmě na tom, jestli jedete primárně ramena, nebo je máte jako doplňkovou partii. Pokud primárně, 45-50 minut úplně stačí. Pokud sekundárně, k více jak dvěma cvikům se stejně nedostanete.

Nezapomínejte na oblasti předních a zadních deltů. Často se setkáváme s jevem, kdy se cvičí jen "střed ramen" a zepředu jsou useklá a zezadu neexistují. Zadní delty vám pěkně prodlouží tvar celé ruky a přední opticky zvětší postavu, nevynechávat. Pečlivě bádat.

Jako zajímavý doplněk můžou sloužit i cviky s vlastní váhou. Kromě toho, že jsou velmi těžké vám po čase zpevní střed těla, zlepší koordinaci a přispějí ke svalovému růstu. Určitě vyzkoušejte.

Zaostává některá část vašich ramen? Která je nejsilnější a kterou máte jako slabinu? Jak se s tím perete?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down