JAK VYBUDOVAT MOHUTNÁ ZÁDA?

lamas525
11. 2. 2019

Nikdo z nás nezačal cvičit, protože měl sen být malý. Všechny nás pohání touha po velikosti, překonávání sama sebe, hmatatelných tělesných výsledcích a uznání. Zkrátka a jednoduše, ať už chceme poznat krásu a neuvěřitelné možnosti vlastního těla, nebo se jen srovnáváme s tím, jak se na nás někdo podepsal, všichni jdeme po stejné cestě

Široká mohutná záda a tvar V jsou jedním ze stěžejních bodů. Dříve jsme si všímali lidí s velkým objemem paží a na plakátech obdivovali vyrýsované "beach-modely" s dokonalým sixpackem. Po prozření vidíme ideály v jiných partiích a podle toho cvičíme.

1) Cviky, které rozhodně nesmíte vynechat!

a) Mrtvý tah - Pokud se o dřepu říká, že je král cviků, tak i mrtvý tah bude mít své místo u kulatého stolu. Zapojíte u něj neuvěřitelné množství svalů a hormonální odezva bude odpovídající. Působí jak na šířku, tak na hloubku zad, což z něj dělá nedocenitelného pomocníka. Existuje mnoho postojů, úchopů, deficitů. Čím víc jich vyzkoušíte, tím se zvyšuje šance, že naleznete ten s nejlepší odezvou. POZOR! Nenechte ego zvítězit nad rozumem, naučte se správnou techniku a pak se teprve vrhněte na pořádné váhy.

2) Přítahy v předklonu - Nadhmatem, podhmatem, s rovnými zády. Znovu je zde několik variant pro skvělý cvik na budování tvaru V a latissimy. Soustřeďte se na zpomalenou negativní fázi a dynamický švih.

3) Shyby - Ano, nebude to lehké. Ano, budete začínat na 2-3 opakováních. Ano, bude to bolet. Ano, bude to vidět!. Ne, nemůžete je nahradit kladkou.

4) Přítahy T OSY - Další z řady velmi užitečných cviků. Důležité je držet lokty u sebe a mít správný postoj. Lze využít i variantu s jednoručkami.

Existuje velká spousta dalších cviků, ať už jde o hyperextenzi, cviky s volnou váhou, s činkou, nebo na strojích, které vám pomůžou dotáhnout váš trénink k dokonalosti. Považujte je za vhodný doplněk, nikoliv však za základní stavební kámen.

2) Cvičte a prociťte záda, nikoliv ruce

Zní to jako klišé, ale cviky musíte cítit opravdu v zádech. Při každém opakování, při každé sérii, každý trénink. Musíte cítit, kde vám to zabírá a zhodnotit, jestli je to tak správně. Pokud budete mít tendenci vše tahat rukama, budete mít sice krásně napumpované paže, ale neprocvičíte správně záda.

3) Příliš konzervativní přístup a lpění na tom samém je nepřítel pokroku

I když se vám zdá, že vám trénink funguje a našli jste to nejlepší, nebude to tak napořád. Tělo se dokáže úžasně adaptovat a je potřeba ho znovu šokovat. Změňte pořadí cviků, vystřídejte je a dejte tělu nový impuls.

4) Vy cvičíte s činkou, nikoliv činka s vámi

Tohle platilo u prsou a platí to i u tréninku zad. Pokud nebudete mít činku pod kontrolou, hrozí vám nebezpečí vážného zranění. Negativní fáze by měla být vždycky pomalejší a kontrolovaná.

5) A to nejdůležitější.

Bylo je a bude to o hlavě. Pokud máte motivaci, chuť a vůli šampióna, půjdete přes překážky. Nezastaví vás stagnace, špatná posilovna, negativní známí, nic. Buďto chcete, nebo nechcete. Nic mezi tím není. Když o tom budete skutečně přesvědčení, nebudete o sobě pochybovat, dosáhnete pokroku a kýžených výsledků. Nebudete to ze dne na den, z roku na rok, ale dočkáte se.

Otázka na závěr: Jmenujte 1) cvik který máte nejradši a 2) cvik který vám nejlépe funguje? Napište do komentářů! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down