CO SI DÁT PO TRÉNINKU? I. EKTOMORF

lamas525
11. 2. 2019

Ačkoliv toho o somatotypech bylo vyřčeno mnoho, stále se jedná o aktuální a velmi frekventovaně probírané téma. Proč? Informace se různí a často se tak na jednu kauzu dozvíte několik odlišných pohledů. A tak je to přece správně ne? Nemůže nám fungovat všem to samé, vždyť by to byla nuda.

Podíváme se společně na téma suplementace/stravy po tréninku. Dnes se budeme zabývat somatotypem ektomorfa. I když se při setkání s celou řadou ektomorfů cítíte zrovna tak, jako když mluvíte s nejsmutnějším člověkem na světě, nemusí tomu být nutně tak. Jasně, ektomorf má celou řadu nevýhod. Nadře se na svaly i hmotu, neroste mu to tak jak by si představoval, v případě nemoci/výpadků velmi rychle opticky přichází o těžce zaplacené kilogramy. Každá mince má však dvě strany. Co rychle ztratí, to rychle získá zpět. Když ví jak, přibírá kvalitní svalovou hmotu bez velkého množství vody a tuku a je celoročně na poměrně nízkém procentu tuku.

Dočtete se, že naprostým základem po tréninku je protein.

Ať už jste kdokoliv. Komplexně to neplatí a pro ektomorfy dvakrát tolik ne. Naprostým ZÁKLADEM po tréninku by měl být příjem energie. Doplnění vyčerpaných zásob svalového glykogenu. Vyřeší tohle protein? Nikoliv. Pro ektomorfy je základ kvalitní koktejl plný komplexních (rychlých i pomalých) sacharidů. Díky svému somatotypu a lepší citlivosti na inzulin můžete daleko více kouzlit se sacharidy (zlepšovat citlivost, zařazovat častěji carb up etc.).

Pokud jdete po chuti, sáhnete po gaineru.

Pokud chcete to nejlepší pro tělo, sáhněte po kombinaci dextrózy + maltrodextrínu/palatinózy. Energii můžete podpořit přidaním kokosového oleje do potréninkového koktejlu. Výsledkem budou daleko lépe vyplněné a vypadající svaly, lepší pocit a více energie po tréninku.

Cca 60-90 minut po tréninku sáhněte po pevné stravě (kvalitní bílkovina, sacharidová příloha, zelenina, hrst potravin bohatých na zdravé tuky).

Protein patřil, patří a bude patřit mezi naprostou špičku mezi doplňky.

Přesto však existuje pro ektomorfa lepší čas, než ten po tréninku. Snídaně, svačina mezi jídly, poslední jídlo po večeři. Vyzkoušejte a sledujte změny. A pamatujte, není to jediná cesta. Záleží na tom, čemu budete věřit. Pokud budete mít v hlavě pořádek a opravdu budete přesvědčeni, že vám funguje zrovna tohle, fungovat to bude. Hlava je alfou a omegou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down