7 ZNAKŮ, ŽE PŘIJÍMÁTE NADBYTEK PROTEINŮ

lamas525
6. 2. 2019

Pokud se najdeme ve fitness životním stylu, chceme vše a chceme to hned. Trénujeme častěji, tvrději, déle a snažíme se tělo naplnit spoustou potravy. Protože to ze začátku nevypadá jako žádný problém, máme pocit, že to vlastně půjde samo. S orientací na posilovnu se pojí především velký příjem bílkovin, ať už formou potravy a nebo suplementace. My se dneska podíváme na 7 znaků, které nám naznačují, že bílkoviny přijímáme nadbytečné množství.

1) Dehydratace

Pít dostatek vody je při zvýšení množství proteinu ve stravě naprosto esenciální. Dehydratace značí, že jednak pijete málo a druhak přijímáte nadbytek bílkoviny. Vaše tělo používá větší množství vody pro zpracování přijatých živin. Zkuste ubrat na bílkovině a naopak zvýšit množství denního příjmu vody. Vyhněte se slaným jídlům a většímu příjmu kofeinu, které vás dehydratují.

2) Mozek nefunguje jak by měl

Mozek pro správné fungování potřebuje určité množství glukózy. Pokud cukry a sacharidy usekneme moc radikálně, mozek nebude mít dostatek "paliva" pro svojí práci a vám tak přijde, že zkrátka nefunguje. Nechce se vám přemýšlet. Nemáte nápady. Dokonce může docházet k jisté dezorientaci a závratím. Pokud se necítíte ve své kůži, přidejte lehce na sacharidech.

3) Nepřibíráte svaly, ale tuk

Pokud se soustředíte pouze na co nejvyšší poměr bílkovin v dietě, kalorie navíc se vám můžou začít ukládat do tuků a rozhozený metabolismus tak nebude fungovat tak, jak by měl.

4) Nejste spokojeni se svými výkony

Nadbytek proteinů se může projevit i při vašem výkonu. Vysoká bílkovina často omezí tuky a sacharidy na minimum, což váš může brzdit při tréninku. Zvlášť pokud zvýšíte poměr bílkoviny a snížíte poměr tuků, tak často dochází k nižšímu množství energie. Rozdělte příjem bílkoviny do celého dne, ale nezapomínejte na zdravé tuky a sacharidy.

5) Zažívací potíže

Přebytek proteinů se obyčejně často projevuje zácpou. Zvlášť v kombinaci s nedostatkem vody a vlákniny můžou být high-protein diety velmi ošidné.

6) Nepříjemný dech

Dalším znakem nadbytku bílkoviny může být nepříjemný zápach z úst. Únava, žízeň, zápach z úst, a suchá ústa. Dovedete si představit, jak je to nepříjemné se s někým takovým pak bavit.

7) Ledvinové kameny

Vysoká bílkovina zvyšuje nebezpečí vzniku ledvinových kamenů. Konzumujte dostatek zeleniny a ovoce. Zvýšíte tím příjem sodíku a draslíku. Ze suplementů bývá velmi vhodný glutamin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down