7 NEJLEPŠÍCH POTRAVIN PRO KULTURISTU

lamas525
6. 2. 2019

1. Vaječné bílky

Ukažte nám kulturistu, který v dietě nepoužívá vaječné bílky. A my uvidíme člověka, který se připravuje o nejlepší zdroj bílkoviny v poměru cena/výkon. Ať už preferujete verzi se žloutky, bez nich, nebo pořádnou vaječnou omeletu po snídani, vajíčka byly jsou a budou základem.

2. Chřest, špenát, brokolice

Možná vás to překvapí, ale vaše máma měla pravdu. Pokud chcete růst a být silný, bez zeleného se to neobejde. A naštěstí máte hodně na výběr. Chřest, špenát, brokolice. To vše by ve vašem jídelníčku nemělo chybět. Kulturisti zařazují chřest a brokolici především v období před soutěží, kdy potřebují být opravdu na prach.

3. Vepřová panenka

I když se vepřové maso mezi širší "fitness" veřejností netěší s ohledem na vyšší obsah tuků velké oblibě, s vepřovou panenkou nemůžete udělat chybu. Je daleko chutnější jak kuřecí prsa na sto způsobů a přesto neobsahuje dramaticky více tuků. Vepřová panenka je filetem mignonem mezi vepřovým masem.

4. Batáty

Pod pojmem jídla pro pořádné chlapy si zřejmě představíme i steak, ale stejně jako motor potřebuje pro svůj výkon palivo, tak svaly potřebují pro svůj "motor" palivo a výplň v podobě sacharidů. A batáty jsou jednou z nejlepších voleb. Jsou chutné, mají nízký glykemický index a vzhledem k relativně nízkému množství sacharidů se hodí i do diety.

5. Kuřecí prsa

První věc, která člověka napadne, když se řekne jídlo pro kulturistu. Kuřecí prsa. A jak by taky ne? Dostatek proteinů, minimum tuku, jednoduchá příprava. Postupem času chuťově velmi rychle omrzí, ale účel světí prostředky. Nebo ne?

6. Filet z lososa

Losos kromě dostatku bílkovin obsahuje i kvalitní tuky a především omega 3, které bez pravidelné konzumace ryb doporučujeme doplňovat suplementačně.

7. Steak z pravé svíčkové

A náš seznam nemůže zakončit nic jiného, než pořádný hovězí steak. Flák masa, který kromě požadovaných živin chutná prostě parádně a člověk se s ním na talíři cítí zkrátka jako chlap, který si po vykonané práci zaslouženě vychutnává svojí odměnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down