6 TRIKŮ, JAK BĚHEM CHVÍLE VYPADAT VĚTŠÍ

lamas525
6. 2. 2019

1. Carb up

Prvním a nejednodušším způsobem, jak během chvíle "narůst" je zařadit pořádný Carb up day, neboli nasycení sacharidy. Funguje to obzvlášť v případě, kdy s nimi obyčejně spíš šetříte. Funguje to z důvodu, že se vám krátkodobě naplní svaly glykogenem a působíte skutečně větší.

Abyste se vyhnuli zvýšení procenta tělesného tuku, v první polovině dne konzumujete jednoduché sacharidy (cukry, bílé pečivo) a v druhé polovině dne se soustřeďte na složitější (těstoviny, brambory, rýže, ovesná kaše. CARB UP můžete klidně protáhnout na 2 dny před "dnem D". Při CARB UPu jezte minimálně 4g/1kg tělesné váhy, nebo více.

2. Pijte hodně vody

Je zde velká pravděpodobnost, že nepijete dostatečně. Podle studie v atletice bylo pouze 15 procent zkoumaných atletů dostatečně hydratovaných. Dostatek vody má příznivé účinky i na vzhled svalů, vypadají větší a plnější.

3. Kreatin

Nedozvíte se nic nového, když vám řekneme, že kreatin na sebe váže spoustu vody a z toho důvodu svaly vypadají větší. Zajímavé ale je, že pro rychlejší "nárůstový" efekt je vhodné zvolit kreatin hydrochlorid, případně kre-alkalyn místo nejběžnějšího mohonydrátu. Použitím jednoho z nich v množství 3-5g před a po cvičení docílíte požadovaného efektu během pár dní.

4. Glutamine

Jeden z populárních suplementů sice nemá takový okamžitý účinek jako zařazení CARB UP dne, nebo suplementace kreatinu, ale je stále vhodnou a prokázanou ingrediencí na cestě za tím být větší.

5. A ještě jednou Glutamine

Ne, nepřeplo nám. Pravděpodobně dobře znáte formu glutaminu, L-glutamine. Co možná neznáte je L-alanyl-L-glutamine, který funguje na jiném mechanismu. Podobně jako kreatin dokáže v těle udržet více vody, což zapříčiní "bigger effect".

6. Taurin

Taurin je jednou z nejpopulárnějších aminokyselin pro fitness nadšence. Jeho funkce není v nárůstu svalové hmoty, ale jako látka poskytující dlouhodobou energii. Cítíte se po něm živější, plní energie, probuzení. Při dlouhodobém používání pomáhá zvyšovat svalovou vytrvalost, sílu a v kombinaci s kreatinem a glutaminem pomáhá držet vodu v těle.

Berte tento článek rezervou, doporučení jsou pro okamžitý efekt, který samozřejmě dlouho nevydrží. Růst v dlouhodobém horizontu bude stále stejně pomalý a těžký proces.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down