SUPLEMENTACE ANO ČI NE?

lamas525
20. 2. 2019

Vrhnete-li se do oblasti posilování, těžkých činek, vyššího fyzického vypětí a formování vlastního těla, určitě se hned v samotném prvopočátku setkáte s názvem suplement. Pod ním si lze představit pouze jediné. Jsou to nejrůznější doplňky stravy, které primárně podporují růst svalové hmoty, její regeneraci či spalování přebytečných tuků.

A právě v této fázi se protínají názory mnohých lidí. Jedni suplementy doporučují, jiní zase zavrhují. Kde je však pravda? Otevřít oči se vám pokusíme prostřednictvím několika následujících řádků.

SUPLEMENTY NEBO KVALITNÍ STRAVA?

Suplementy dodávají tělu všemožné látky v podobě bílkovin, sacharidů, vitamínů, minerálů a ostatních prvků. Mnozí mohou namítat, že to samé lze získat ze stravy. Bohužel dnešní kvalita potravin není na tak vysoké úrovni a je třeba si čas od času pomoci.

Jen málokdo je také schopen doplňovat do těla chybějící látky při náročném tréninku za přispěníspeciálního stravování. Za prvé je důležité volit jen kvalitní a ekonomicky náročně potraviny a za druhé je nutné dodržovat striktní dávkování a čas jídla.

Myslíte-li to se cvičením vážně, určitě se tomuto procesu stejně nevyhnete, suplementy však vám nahradí spoustu nedostatečných látek a vše urychlí.

PŘÍRODA NEBO CHEMIE?

Často jsou tyto produkty označovány za umělé doplňky s přemírou chemických prvků. Opak je ale pravdou. Hlavním zdrojem jsou přírodní potraviny, které jsou zpracovány a přeformovány do sypkých prášků či tablet. Jde v podstatě o surovinu vznikající přirozenou cestou, jen má jinou podobu, než jste zvyklí.

K velice populárním suplementům patří například:

  • PROTEINY
  • AMINOKYSELINY OZNAČOVANÉ JAKO BCAA
  • GAINERY
  • SPALOVAČE A JINÉ

Suplementy ve formě koktejlů přináší navíc daleko rychlejší vstřebávání bílkovin v těle, než je tomu například u klasického pojídání masa. Díky tomu jsou sportovní doplňky i snadněji stravitelné oproti běžnému jídlu a nezatěžují žaludek.

VLIV SUPLEMENTŮ NA LIDSKÝ ORGANISMUS

S přihlédnutím k výše zmíněnému je pochopitelné, že od produktů tohoto typu není třeba očekávat žádné zdravotní obtíže. Musíte ale dodržovat jejich správné a vhodné dávkování. To je stejné, jako u pojídání běžných pochutin. Pro tělo také není zdravé přejídání se jednou a tou samou pochutinou ve velkém množství, což je srovnatelné s užíváním suplementů.

A VÝSLEDEK…

Chcete-li dosáhnout jakýchkoliv výsledků v oblasti posilování, vězte, že tělu musíte dát něco více, než jenom kvalitní stravu. Suplementy jsou zdrojem důležitých látek pocházejících ze skutečných přírodních surovin, jež vám zajistí potřebnou regeneraci a růst. Uvědomte si, že jen klasickou výživou nikdy nenahradíte to, co vám přinese zdravý jídelníček v kombinaci se suplementy. Tělo by se mělo vyvíjet a růst, nikoliv vyčerpávat, oslabovat a devastovat.

Vždy platí…suplementy ano, avšak ve správné míře, s optimální životosprávou a kvalitním tréninkem. Teprve poté docílíte nejvyšší efektivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down