Proč nesypat jako náctiletý !

lamas525
11. 2. 2019

Pár let zpátky by se člověk při pohledu na dnešní nadpis zastavil a zasmál, dnes už je to spíš smutné. S rostoucí popularitou fitness úzce souvisí touha po úspěchu a uznání okolí. Jsme hladoví, nechceme být průměrní a lichotí nám uznalé pohledy a poznámky okolí. Problém je v netrpělivosti a pohodlnosti. V honbě za extrémy chceme vše hned. S lítostí tak můžeme sledovat, jak stále větší množství náctiletých sahá po zakázaných látkách a nemluví o ničem jiném.

Zakázané látky se nedají celoplošně odsuzovat.

Pokud chcete být nejlepší a máte velké ambice na ty nejprestižnější soutěže, jsou dálnici, zatímco naturální cesta tvoří spleť vedlejších silnic, které vás do cílového města nemusí dopravit. Přesto však existuje několik racionálních důvodů, proč po nich nesahat příliš brzy.

Neznáte svoje tělo. První rok velká změna, funguje skoro vše. Další půl rok začínáte stagnovat a do dvou let od začátku saháte po zakázaných látkách. Proč? Proč nepřekonat stagnaci? Pokud jste rozhodnuti sáhnout po anabolikách, měli byste v první řadě znát dokonale znát svoje tělo. Vyzkoušejte si několika-měsíční dietu, zkuste brát energii z tuků, zkoumejte svoji inzulinovou citlivost. Překážky jsou od překonávání, nikoliv od vyhýbání se jim.

Snažte se v první řadě dosáhnout maxima svého naturálního potenciálu.

Předčasným použitím se o to připravíte. Pokud dosáhnete naturálně na své maximum, budete mít vychytanou stravu a znát dokonale své tělo, případný pozdější přechod na anabolika bude daleko úspěšnější a účinnější.

Neposlouchejte řeči typu, že naturálně nemůžete dosáhnout zajímavé úrovně. I naturálně můžete udělat velmi slušnou formu, za kterou by se nestyděl leckterý "předčasně a špatně nasypaný" kulturista. Chce to vědět jak, inovovat, zkoušet, riskovat, měnit schéma tréninků, pilovat stravu, zkoumat vhodnou suplementaci a sebevzdělávat se. Bude to těžší, ale vyplatí se to.

Spoustu předčasně sypajících kulturistů během pár let skončí v zapomnění a nikdo o nich už neslyší. Začali příliš brzy a jak rychle vystoupali, tak rychle spadli. Nemotivování a v depresích často končí se cvičením. Zůstávají zklamaní a se zdravotními problémy.

Zde si dovolím citovat Nassera El Sonbatyho z rozhovoru pro server ronnie.cz. "Mnoho lidí pohoří, protože jdou ze soutěže na soutěž a berou tolik různých věcí a v takovém množství, že později, když se dostanou do profi, nemají už, co by brali. Dosáhli vrcholu příliš brzy a už nemůžou jít dál. Jsou frustrovaní a zoufalí. Můžou změnit jen množství steroidů a berou víc a víc."

Bohužel, v dnešní době chceme všechno hned, jsme netrpěliví a neradi čekáme. Co naplat, že nás to v budoucnu často stojí daleko víc, než bylo v sázce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down