Nejlepší proteinové tyčinky

michal
4. 10. 2022

Nejlepší proteinové tyčinky

Svírá vás opravdu velká chuť na sladké, ale nechcete si pokazit svůj jídelníček čokoládou nebo jinými produkty s minimální výživovou hodnotou? Právě v takovýchto případech mohou být proteinové tyčinky zdravější, a hlavně mnohem výživnější variantou, která vám s bojem proti neutichající chuti vypomůže. Mohou být však také skvělou svačinou na cesty nebo v případě, že na normální jídlo zkrátka nemáte čas nebo snadným řešením nedostatečného příjmu bílkovin, pokud u sebe zrovna nemáte proteinový nápoj.

Dnešní článek proto věnujeme právě výhradně proteinovým tyčinkám. Dozvíte se v něm, na co se při výběru proteinové tyčinky zaměřit, kdy je jíst, pro koho jsou vhodné a nebude chybět ani klasický žebříček 10 nejlepších proteinových tyčinek na trhu.

10 nejlepších proteinových tyčinek pro rok 2023

1. Prom-IN Pure Bar

Na první příčku našeho žebříčku jsme nemohli zařadit žádnou jinou proteinovou tyčinku než Pure Bar od oblíbeného výrobce sportovní výživy společnosti Prom-IN.

V jedné tyčince dostanete až 20 gramů bílkovin (v závislosti na příchuti), neobsahuje žádné přehnané množství jednoduchých sacharidů, je dostupná hned v 5 příchutích a oproti konkurenci je dostupná za velice příjemnou cenu.

Výhody

 • Vynikající složení
 • Bez konzervantů
 • Až 21 gramů bílkovin v jedné tyčince
 • Tuk je získáván z mandlí a jiných oříšků a semen
 • Celkem 5 vynikajících příchutí

Nevýhody

 • My jsme žádné nenašli

Co získáte v jedné tyčince (60 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Vanilka s arašídy. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 943 kJ
225 kcal
Tuky 10 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 4 g
Sacharidy 8 g
     Z toho cukry 3 g
Bílkoviny 21 g
Sůl 0 g

 

Bílkoviny obsažené v tyčince jsou získány z kombinace mléčného ultra a mikro filtrovaného syrovátkového koncentrátu a micelárního kaseinu. Vanilková varianta k tomu navíc obsahuje mandlové a kakaové máslo, arašídy, sójový lecitin nebo tokoferol s antioxidačními účinky. Tyčinka je doslazována přírodními steviol-glykosidy.

Cena jedné tyčinky

Jednu tyčinku bez ohledu na příchuť seženete od 49 do 53 Kč v závislosti na konkrétním obchodě, což je podle nás velice slušná cena.

2. Czech Virus Protein Bar

Těsné druhé místo našemu žebříčku patří zcela oprávněně vynikajícím proteinovým tyčinkám Protein Bar od Czech Virusu.

Tyto proteinové tyčinky se pyšní velice kvalitním složením, vynikajícími nutričními hodnotami i senzační chutí. Proteinové tyčinky Czech Virusu jsou dostupné v provedeních Coconela, Caramela a Coffeenela, což vám jistě napoví, v jakých příchutích jsou dodávány.

Výhody

 • Excelentní složení
 • Výborně chutnají
 • Velmi nízký obsah jednoduchých sacharidů
 • Super cena

Nevýhody

 • Tyčinka je poměrně malá (45 g) a obsahuje pouze 12 g bílkovin

Co získáte v jedné tyčince (45 g)

Energetická hodnota 662,75 kJ
158,54 kcal
Tuky 6,17 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 5,09 g
Sacharidy 4,73 g
     Z toho cukry 1,53 g
Bílkoviny 12,56 g
Sůl 0,1 g
Vláknina 20,25 g

 

Složení jednotlivých příchutí se liší dle toho, jakou zvolíte příchuť. Základem je však vždy krém (kokos, arašídy, lískové ořechy), který si Czech Virus rovněž sám vyrábí. Zdrojem bílkovin je pak syrovátkový koncentrát. V tyčinkách naleznete i slunečnicový lecitin a doslazovány jsou sukralózou.

Cena jedné tyčinky

Jednu proteinovou tyčinku od Czech Virusu pořídíte za senzačních 44 Kč.

3. One Protein Bar

Proteinová tyčinka One Protein Bar od společnosti Oh Yeah! Nutrition má vše, co si od kvalitní proteinové tyčinky můžete přát.

Je k dostání v 16 vynikajících příchutích, ze kterých si snad ani nejde nevybrat. Obsahuje jen velice malé množství cukrů, je bezlepková a dostanete v ní pořádnou porci vysoce kvalitních bílkovin.

Výhody

 • Nízký obsah cukru
 • 16 vynikajících příchutí
 • Bez lepku a trans tuků
 • Až 21 gramů bílkovin v jedné dávce

Nevýhody

 • Velmi vysoká cena
 • Obsahuje palmový olej

Co získáte v jedné tyčince (60 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Chocolate Brownie. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 962,55 kJ
230 kcal
Tuky 8 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 5 g
Sacharidy 23 g
     Z toho cukry 1 g
Bílkoviny 20 g
Vápník 125 mg
Železo 1 mg
Draslík 137 mg
Fosfor 151 mg

 

Zdrojem bílkoviny v této tyčince je kombinace syrovátkového a mléčného izolátu. Najdete v ní však také kaseinát vápenatý, sójový lecitin, palmojádrový olej či rozpustnou vlákninu. Dle příchutí pak můžete narazit i na kakaový prášek či kakaové máslo, ovocné koncentráty a mořskou sůl. Tyčinka je doslazována sukralózou a je navíc obohacena o minerály.

Cena jedné tyčinky

Jak jsme již zmiňovali výše, jedinou nevýhodou tyčinky One Protein Bar je její vysoká cena, která se běžně pohybuje okolo 65 Kč.

4. BiotechUSA Zero Bar

Hned za stupně vítězů jsme se rozhodli zařadit výjimečnou proteinovou tyčinku Zero Bar od společnosti BiotechUSA.

V jediné tyčince dostanete až 22,5 g bílkovin, přičemž si tyčinku můžete koupit hned v 11 skvěle vyvážených příchutí. K tomu všemu navíc neobsahuje žádný cukr a je dostupná za opravdu lákavou cenu. Co víc si od proteinové tyčinky přát?

Výhody

 • Velmi vysoký obsah bílkovin
 • Zcela bez cukru
 • Fantastická cena
 • Vysoké množství vlákniny
 • Bez laktózy a lepku

Nevýhody

 • Obsahuje kokosový tuk

Co získáte v jedné tyčince (50 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Cappuccino. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 835,50 kJ
200 kcal
Tuky 7,5 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 4,3 g
Sacharidy 11 g
     Z toho cukry 1 g
Bílkoviny 22,5 g
Sůl 0,4 g
Vláknina 6 g

 

Bílkoviny byly do tyčinky zakomponovány kombinací syrovátkového izolátu, proteinového prášku z vaječných bílků, hydrolyzovaného proteinu, kaseinátu vápenatého a sójového izolátu. Dále tyčinka obsahuje sójový lecitin, aromata dle příchutě a tokoferol coby antioxidant. Doslazována je čistě přírodní sukralózou.

Cena jedné tyčinky

Nejlevněji seženete tyčinku BiotechUSA Zero Bar za 41 Kč, což je s ohlédnutím na její složení opravdu velice zajímavá cena.

5. Quest Bar

Pomalu ale jistě se přesuneme do druhé poloviny našeho žebříčku, přičemž tu první nám uzavře nesmrtelná klasika ve světě proteinových tyčinek Quest Bar od společnosti Quest Nutrition.

Tyto extrémně populární proteinové tyčinky obsahují minimální množství cukru, vysokou dávku bílkovin a celé spektrum kvalitních surovin. Vybírat navíc můžete z celkem 17 velice chutných příchutí, díky kterým Quest Bar v našem žebříčku prostě nemohl chybět.

Výhody

 • Výjimečná chuť
 • Nízký obsah cukru a nasycených tuků
 • Obsahuje trávící enzymy
 • Velké množství dobrých příchutí
 • Nízký obsah cukru a tuků

Nevýhody

 • V některých příchutích je obsažen nevhodný palmový olej
 • Relativně vysoká cena

Co získáte v jedné tyčince (60 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Čokoláda/lískový oříšek. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 798 kJ
190 kcal
Tuky 8 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny < 1 g
Sacharidy 23 g
     Z toho cukry 1 g
Bílkoviny 20 g
Sůl 0,5 g
Vláknina 14 mg

 

Proteinovým základem tyčinky je směs mléčného a syrovátkového izolátu. Další složení se liší v závislosti na zvolené příchuti, avšak v každé tyčince naleznete také přírodní sladidla, jako jsou steviol-glykosidy a sukralóza, mořskou sůl nebo rozpustnou vlákninu.

Cena jedné tyčinky

Za kvalitu si v případě Quest Protein Bar opravdu připlatíte. Jedna tyčinka totiž vyjde na 59 Kč.

6. Extrifit EXXE Protein Bar

Šestá příčka našeho žebříčku patří vynikajícím proteinovým tyčinkám EXXE Protein Bar od populárního výrobce Extrifit, jenž zde rozhodně nesmí chybět.

Každá tato tyčinka obsahuje vysoký podíl bílkovin a vlákniny, přičemž v ní najdete jen asi 2 gramy jednoduchých sacharidů. Tyčinky jsou dostupné ve 4 skvělých příchutích: čokoláda, vanilka/mandle, jablko/skořice a arašídy/karamel.

Výhody

 • Chuťově naprosto špičkové tyčinky
 • Vysoký podíl bílkovin a vlákniny
 • Nabušené složení

Nevýhody

 • Vyšší cena

Co získáte v jedné tyčince (65 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Dvojitá čokoláda. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 810 kJ
195 kcal
Tuky 5,7 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 3,5 g
Sacharidy 3,3 g
     Z toho cukry 2,4 g
Bílkoviny 20 g
Vláknina 25 g

 

Základem tyčinky je bílkovinová směs ze syrovátkového a mléčného proteinového izolátu a mléčného koncentrátu. K tomu jsou tyčinky obohaceny prebiotiky pro zdravé zažívání a pro sladkou chuť obsahují přírodní steviol-glykosidy. Další složení se pak liší dle příchutě.

Cena jedné tyčinky

Tyčinka od Extrifitu bohužel není zrovna levnou záležitostí, avšak zvážíte-li co je v ní obsaženo, je cena více než férová. Jednu tyčinku pořídíte za 54 Kč.

7. Vilgain Protein Bar

Sedmičku od nás získává velice oblíbená proteinová tyčinka s jednoduchým, avšak výstižným názvem Protein Bar od společnosti Vilgain.

Stejně jako všechny výrobky od společnosti Vilgain se i její proteinová tyčinka těší z velmi propracovaného složení s vysokou koncentrací bílkovin a nízkým obsahem cukrů. K tomu je dostupná v 6 opravdu skvělých příchutích, takže na našem žebříčku rozhodně nesmí chybět.

Výhody

 • Absolutně výjimečná chuť
 • Nízký obsah cukrů u většiny příchutí
 • Vysoký podíl vlákniny
 • Neobsahuje žádná aditiva

Nevýhody

 • Vysoká cena

Co získáte v jedné tyčince (60 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Bílá čokoláda, jež z hlediska nutričních hodnot vychází úplně nejlépe. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 914 kJ
218 kcal
Tuky 11 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 3,4 g
Sacharidy 7,7 g
     Z toho cukry 1,5 g
Bílkoviny 19 g
Sůl 0,1 g
Vláknina 14 g

 

Proteinovou náplň tyčinky zajišťuje mléčný protein zpracovaný ultrafiltraci za studena, díky čemuž obsahuje velké množství biologicky aktivních frakcí. Další složení se pak liší dle příchutí, avšak v každé tyčince je použita vláknina z čekanky, glycerol a erytritol coby sladidlo.

Cena jedné tyčinky

V porovnání s konkurencí vychází tyčinka Vilgain Protein Bar poměrně draze. Zaplatíte za ni totiž 59 Kč.

8. GymBeam Protein PureBar

Osmičku od nás získává proteinová tyčinka Protein PureBar od společnosti GymBeam, která se pyšní velmi vysokým obsahem bílkovin, nízkou koncentrací jednoduchých sacharidů a spoustou vlákniny.

K tomu je navíc dostupná ve 2 velice chutných příchutích, ze kterých si jistě vybere úplně každý. Konkrétně jde o: Double chocolate chunk a Cookies cream.

Výhody

 • Vynikající chuť
 • Vysoký podíl bílkovin při nízkém obsahu cukrů
 • Lákavá cena

Nevýhody

 • Obsahuje potenciálně škodlivé látky benzoát sodný, sorbát draselný a erytritol

Co získáte v jedné tyčince (70 g)

Energetická hodnota 958 kJ
238 kcal
Tuky 1,3 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 0,6 g
Sacharidy 32,1 g
     Z toho cukry 0,4 g
Bílkoviny 23,7 g
Sůl 0,07 g
Vláknina 3,4 g

 

Dle příchuti najdete v tyčince 33 až 39 % zastoupení bílkovin vycházejících z mléčného proteinu. Také se v obou příchutích vyskytuje kakaové máslo, tmavá čokoláda, mandle nebo třeba lecitin. Bohužel však obsahuje také malé množství potenciálně nebezpečných látek benzoátu sodného, sorbátu draselného a erytritolu

Cena jedné tyčinky

Vzhledem ke složení má proteinová tyčinky GymBeam Pure Bar opravdu velmi lákavou cenu 43 Kč.

9. Reflex Nutrition R-Bar

I když jsme ji zařadili až na 9. místo našeho žebříčku, rozhodně to neznamená, že by proteinová tyčinky R-Bar od společnosti Reflex Nutrition za těmi ostatními nějak kvalitativně zaostávala, naopak.

Nenajdete v ní žádná barviva ani chemická sladidla, ale pouze vysoce kvalitní bílkoviny, vysoký obsah vlákniny, tokotrienoly s antioxidačními účinky a mandlové máslo. Dostupná je v celkem 5 výborných příchutích.

Výhody

 • Vynikající složení
 • Vysoký obsah mandlí
 • Žádná umělá barviva, sladidla ani stabilizátory
 • Pořádná porce vlákniny

Nevýhody

 • Opravdu velmi vysoká cena

Co získáte v jedné tyčince (60 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Cookies & Cream. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 878 kJ
210 kcal
Tuky 9 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 2,8 g
Sacharidy 10 g
     Z toho cukry 1 g
Bílkoviny 19 g
Sůl 0,3 g
Vláknina 9,6 mg

 

Bílkoviny v R-Baru jsou tvořeny mléčným proteinem, jež představuje přibližně 35 % všech ingrediencí. Navíc tyčinky obsahují rozpustnou vlákninu, glycerol, přírodní aromata a poté dle příchuti například mandle a kakaové máslo. Pro slazení byly využito zdravotně nezávadných steviol-glykosidů.

Cena za jednu tyčinku

Za velkou nevýhodu tyčinky R-Bar považujeme její opravdu hodně vysokou cenu stanovenou na 65 Kč.

10. MyProtein My Bar Zero

Samotný konec našeho žebříčku patří proteinové tyčince My Bar Zero od společnosti MyProtein, která se mezi všemi sportovními nadšenci těší značné oblibě.

Chuťově je tyčinka totiž opravdu delikátní a v porci obsahuje více než 20 g bílkovin a téměř 26 gramů vlákniny. K dostání je v 11 velmi chutných příchutích, které navíc neobsahují více než 3 gramy jednoduchých sacharidů.

Výhody

 • Zajímavá cena
 • 11 výborných příchutí
 • Minimální množství curků.

Nevýhody

 • Obsahuje slunečnicový nebo palmový olej
 • Vyšší obsah soli v porovnání s konkurencí

Co získáte v jedné tyčince (60 g)

Tato tabulka výživových hodnot se vztahuje k příchuti Čokoláda. U jiných příchutí se mohou jednotlivé hodnoty i složení lehce lišit.

Energetická hodnota 945 kJ
226 kcal
Tuky 9,1 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 2,8 g
Sacharidy 11 g
     Z toho cukry 2,9 g
Bílkoviny 20 g
Sůl 0,8 g

 

Proteinový základ představuje směs mléčného a syrovátkového proteinového izolátu, hydrolyzovaného syrovátkového izolátu a emulgátoru ve formě sójového lecitinu. Dále zde najdete také sójový proteinový izolát, proteinové křupinky a dle příchuti další přísady. Tyčinky jsou slazeny steviol-glykosidy.

Cena jedné tyčinky

Tyčinku My Bar Zero pořídíte od 45 Kč za porci, což je podle nás velice slušná cena.

Na co se při výběru proteinové tyčinky zaměřit?

Řekněme si narovinu, že ne všechny proteinové tyčinky, především ty dodávané běžně v supermarketech, obsahují vše, co by měly v dostatečném množství. Může se tak snadno stát, že budete platit za předražený zákusek.

U proteinových tyčinek je tak třeba zaměřit se na několik zásadních bodů, přičemž především jde o:

 • Obsah jednoduchých sacharidů – ačkoli proteinové tyčinky ve své podstatě nejsou do diety úplně vhodné, cukrovku si kvůli nim zase uhnat nemusíte. Nekvalitní tyčinky (které však v našem žebříčku rozhodně nenajdete) obsahují ohromné množství rafinovaného cukru, který by se ve vaší stravě rozhodně vyskytovat neměl. Mějte však na paměti, že i některé zdravé náhražky umělých sladidel cukr obsahují, takže pokud ve složení uvidíte uveden určitý podíl cukru, rozhodně to neznamená, že musí jít automaticky o uměle přidaný rafinovaný cukr.
 • Poměr sacharidů a bílkovin – v ideálním případě by mělo platit, že poměr bílkovin k sacharidům je v tyčince přibližně 2 ku 1. Tohoto poměru však příliš produktů na dnešním trhu nedosahuje, avšak nabízejí stále přijatelný 1:1. Jestliže bude poměr sacharidů vyšší než bílkovin, pak si prakticky kupujete úplně běžnou tyčinku dostupnou na každém rohu a narušujete svou dietu.
 • Celkové množství kalorií množství kalorií je pro vytoužené výsledky samozřejmě zcela zásadní, proto jej nepodceňujte ani u proteinových tyčinek. Ty méně kvalitní a napěchované cukrem mohou mít celkové množství kalorií v objemu běžného oběda. A ten si jistě odpustit nechcete.
 • Použité ingredience a složení – ideální je, když proteinová tyčinka obsahuje výhradně přírodní sladidla a aromata bez různých aditiv a potenciálně škodlivých látek. Je také dobré posoudit množství vlákniny a případně i dalších minerálů, jež mají blahodárné účinky na naše zdraví.
 • Cena – cena proteinové tyčinky je samozřejmě velice individuální záležitost. Co někomu přijde příliš, jiný považuje za drobné. Vždy tak mějte na paměti pouze to, že pokud je proteinová tyčinka až podezřele levná, nejspíše nebude obsahovat dostatek kvalitních surovin.
 • Obsah palmového či slunečnicového oleje – palmový a slunečnicový olej jsou velice kontroverzními potravinami, které se řeší prakticky neustále. Obecně lze říci, že ideální je, pokud je proteinové tyčinky vůbec neobsahují.
 • Původ bílkoviny – před koupí proteinové tyčinky si ověřte také původ obsažené bílkoviny. Nejkvalitnější jsou ty ze syrovátky, mléka nebo třeba micelární kaseiny. Naopak rostlinné bílkoviny či kaseinát vápenatý příliš vhodné nejsou.

Kdy jíst proteinové tyčinky?

Proteinová tyčinka skvěle zapadá hned do několika okének během dne a jistě si své místo ve vašem jídelníčku zaslouží.

Chcete-li například rychle tělu doplnit živiny pro rychlé doplnění svalového glykogenu po náročném tréninku, doporučujeme proteinovou tyčinku zařadit ihned po něm. Tyčinky požívané po tréninku mohou dokonce obsahovat i vyšší podíl cukrů, prostřednictvím kterých rychle doplníte energii, avšak nic se nemá přehánět.

Proteinové tyčinky jsou také vhodné do objemových tréninků, kdy je třeba zvýšit kalorický příjem, ale z běžného jídelníčku zkrátka není možné do sebe požadované množství kalorií dostat. Proteinové tyčinky se poté stanou šikovným pomocníkem, kterého můžete mít prakticky neustále u sebe a můžete si jej dát jako malou svačinku mezi jídly. U redukčních diet již je to horší a je třeba proteinovou tyčinku opravdu pečlivě vybírat.

Proteinová tyčinka je rovněž vynikajícím pomocníkem při boji s chutí na sladké. Sama příliš cukrů totiž neobsahuje, ale dokáže chuť na něj účinně potlačit a zahnat rychlý nával hladu. Hodí se tak i v případě, že zrovna nestíháte nebo z nějakého důvodu nemůžete sníst svou běžnou porci jídla.

Proteinové tyčinky bez cukru

Pokud chcete proteinové tyčinky zařadit do svého jídelníčku i v redukčních dietách, vždy byste měli vybírat podle obsahu tuku a sacharidů, především pak těch jednoduchých. Ideální jsou samozřejmě proteinové tyčinky zcela bez cukru, které ale na trhu v podstatě nenajdete a jediným řešením by tak bylo si je vyrobit svépomocí.

Co však na trhu najdete jsou tyčinky, u nichž jsou jednoduché cukry redukovány na minimum a dodatečné slazení u nich rozhodně nečekejte. Takové tyčinky bývají slazeny například sukralózou nebo staviol-glykosidy, jež jsou klasickému cukru mnohem zdravější alternativou. Takové samozřejmě najdete i v našem žebříčku. Za všechny jmenujme například:

Extrifit EXXE Protein Bar

Ačkoli oproti jiným tyčinkám obsahuje vyšší množství jednoduchých cukrů (samozřejmě ne těch rafinovaných), celková koncentrace sacharidů v ní je opravdu nízká a obecně se uvádí, že se jedná o jednu z nejvhodnějších proteinových tyčinek do diety.

Biotech Zero Bar

Vynikající volbou je také Zero Bar od společnosti Biotech, jež neobsahuje žádný přidaný cukr, a i toho přírodně získávané obsahuje na porci méně než 1 gram. Se Zero Barem rozhodně nešlápnete vedle ani při redukčních dietách.

Pro koho jsou proteinové tyčinky vhodné?

Okolo proteinových tyčinek, jakožto i jiných doplňků stravy a podobných svačinek se točí celá řada mýtů a pro laika je nesmírně těžké rozlišit, co je pravda a co čistý výmysl potravinářské lobby. Níže jsme pro vás tedy vytáhli několik častých otázek spojených s tím, pro koho jsou proteinové tyčinky vhodné.

Mohou proteinové tyčinky jíst děti?

Jistě. V kvalitních proteinových tyčinkách se nevyskytují žádné látky, které by mohly ohrozit zdraví či vývoj nebo růst dětí. Pokud si navíc srovnáte například složení námi uváděných proteinových tyčinek s běžnými čokoládovými tyčinkami ze supermarketů, zjistíte, že je jejich složení mnohem lepší a obsahují mnohem méně éček a rafinovaných cukrů.

Mohou proteinové tyčinky jíst těhotné ženy?

Toto téma je velice ošemetné. Jak jistě každý, kdo kdy četl složení doplňků stravy od výrobce, ví, že na nich je obvykle uvedeno „Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.“ A to i včetně proteinových prášků, které bývají často obsaženy i těchto tyčinkách. Ačkoli tyčinky neobsahují nic škodlivého, tělo těhotné ženy zkrátka funguje jinak a rozhodně je nedoporučujeme bezmyšlenkovitě do jídelníčku zařadit. Chcete-li si je však dopřávat i v těhotenství, konzultujte složení tyčinky se svým lékařem. Vždy mu ale předložte složení konkrétní tyčinky s konkrétní příchutí, aby měl zcela jasné informace.

Jsou proteinové tyčinky vhodné při hubnutí?

To se bohužel nedá říci zcela obecně. Velkou roli hraje vámi nastavený příjem kalorií za celý den. Jestliže za den prostřednictvím běžných jídel přijmete menší počet kalorií, pak si jistě proteinovou tyčinku dopřát můžete. Avšak vzhledem k velkému zastoupení tuků (ač zdravých) a často také sacharidů to s nimi není radno přehánět. Vždy si pečlivě kontrolujte složení dané tyčinky a také si spočítejte, zda si ji můžete kaloricky „dovolit“.

Jak jsou na tom proteinové tyčinky z DM?

Určitě jste si všimli, že proteinové tyčinky nejsou dominantou pouze specializovaných prodejen se sportovní výživou, ale seženete je i v běžných supermarketech nebo například drogeriích, jako je právě oblíbené DM. Jak na tom ale tyčinky odtud jsou?

Proteinová tyčinky Sportness s příchutí bílé čokolády či arašídů a karamelu

V DM jsou běžně dostupné tyčinky německé značky Sportness, jež je výhradním dovozcem sportovní výživy pro síť prodejen DM. Její proteinové tyčinky, které seženete prakticky v každém DMku, jsou přiměřeně kvalitní a vhodné pro všechny, jež se chystají na dlouhé túry či pobyty mimo civilizaci, kde není možné připravit si běžné jídlo. Poměrně nízký obsah cukrů a špičková cena z nich ale dělá zajímavé řešení na dlouhé túry.

Tyčinky navíc mají opravdu dobrou chuť, protože třeba ta s příchutí arašídů a karamelu je chutí ohromně podobná klasickým Snickers tyčinkám.

Výhody

 • Výborná cena
 • Excelentní chuť
 • Poměrně dobré složení

Nevýhody

 • Méně kvalitní zdroj bílkovin
 • Jsou použita umělá sladidla a dochucovadla
 • Nízký obsah bílkovin na jednu porci

Co získáte v jedné tyčince (40 g)

Energetická hodnota 621,20 kJ
149,2 kcal
Tuky 6,8 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 2,72 g
Sacharidy 10,4 g
     Z toho cukry 1,2 g
Bílkoviny 13,6 g
Sůl 0,44 g
Vláknina 4 mg

 

Proteinový základ tyčinky je tvořen směsí mléčného a sójového proteinu ve spojení s hydrolyzovaným kolagenem, což z tyčinky bohužel zrovna kvalitní zdroj bílkovin nedělá. V závislosti na příchuti se v ní pak vyskytují různá sladidla a dochucovadla.

Cena jedné tyčinky

V čem ale tyčinky Sportness z DM vynikají je rozhodně jejich cena. Jednu tyčinku pořídíte za 26,90 Kč. S věrnostní kartičkou to leckdy jde dokonce ještě levněji.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down