NATURALNÍ KULTURISTA NEMŮŽE JÍST STEJNĚ JAKO NASYPANÝ !

lamas525
12. 2. 2019

Nestíháte se pravidelně najíst? Nesnažte se deficit nesnědeného množství potravy dohnat formou dlouhodobého přesycování. Tělo vše nevyužije. A vy si zaděláte na trvalé problémy. Pokud přejídání spojíte s nedostatečným podvědomím a neznalosti svého těla můžete si zadělat na velké problémy. Ano, správně odhadujete, že se to bude týkat příjmu, množství a typu stravy.

Tohle vidím jako hlavní problém nedostatečného podávání informací ohledně čistoty sportu.

Spousta mladých kluků pak nakluše do nejbližšího fitness centra, vzhlídne se trenérovi s největším objemem paží a podle jeho zaručených informací z videologu se v honbě za maximálním objemem uchýlí k ověřené metodě 4x-5x denně 150 gramů rýže za studena. Jsem si jistý, že z 99 procent píšu pro lidi se základním fitness podvědomím, kteří si uvědomují, kam tenhle stav trvale vede. Mnoho nevyužitých živin se kterými se tělo těžko vypořádává, přetěžování trávicích orgánů, následné zoufání si nad zavodněným bez formy vypadajícím tělem a mnoho dalších vedlejších účinků.

I když jsem to teď vztáhl jen na sacharidy, rozhodně nejde jen o ně.

Naturálně fungující lidské tělo zkrátka nemůže přijímat tolik živin. Ať už se jedná o obrovský přísun sacharidů, nebo o trvale zvýšený příjem bílkovin, který je pro tělo daleko více ke škodě, než k užitku. Nevyužité bílkoviny se v těle mění na "odpad", které ho se těžko zbavujeme. Píšu to proto, že přesně tohle jsem si v začátcích myslel. Neroste to? Dám tam víc příloh a víc jídla. Takhle to opravdu nefunguje. Nemůžete "DOJÍST" to, co vám zatím chybí. I lidské tělo přechodně zvládající různé extrémy má své hranice. Od určitých hodnot přestává přijímat živiny, protože jich má dostatek. Také z tohohle důvodu považuji za vhodné využít proteinové nápoje, protože vám nahradí "hodnoty bílkovin" z masa/vajec a zároveň jsou pro vaše tělo stravitelnější. Pamatujte si to nejdůležitější, strava naturálního kulturistiy/člověka/návštěvníka posilovny pro maximální úspěch zkrátka nikdy nemůže být stejná jako někoho, kdo využívá přidané hodnoty v podobě AS. Není to zkrátka možné, přijímáte živiny, které tělo nechce a ani nemůže využít a dostáváte ho tím pod obrovskou zátěž. V extrémních případech kdy trvale přetěžuje orgány velmi vysokým příjmem potravin, budou trvalé následky v podobě zažívacích potíží, oddělaných orgánů, špatného vyprazdňování a dalších na pořadu dne daleko dříve, než u lidí používajících AS.

Uvědomte si důležitost nevystavování vašeho těla extrémním podmínkám.

Kromě toho, že to neutáhnete fyzicky, tak vám to budete podrážet psychiku. Tělo neobejdete, hledejte možnost pro pokrok jinde. Volte kvalitnější zdroje potravin, zpestřete si jídelníček, upravte svůj tréninkový plán, vyzkoušejte dát tělu více času pro regeneraci, zařaďte podceňované a přitom důležité suplementy. Možností je spousta, ale pamatujte, tělo máte je jedno. Jakmile si ho odděláte, druhá šance bude sakra drahá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down