MÁŠ VŠE, CO POTŘEBUJEŠ

lamas525
7. 2. 2019

Každý z nás máme lepší a horší dny. Rádi si stěžujeme, i když záhy zjišťujeme, že naše situace není ani zdaleka tak špatná, jak si jí vykreslujeme. Souvisí to s tendencí člověka vidět minulost lepší, přítomnost horší a budoucnost růžovější. A právě ten malý nostalgický červík v hlavě způsobuje, že nikdy nejsme spokojeni.

Přijde ti, že se ti nic nedaří?

Nemáš dostatek peněz na suplementy? Nemůžeš si dovolit nejnovější oblečení do posilovny? Nemůžeš TO NASYPAT, protože na to nemáš? Nechce se ti? Mívám tyhle dny, ale často pak stojím vstříc tvrdé realitě a uvědomuji si, kolik toho mám.

Máme všechno. Pokud jste zdraví, máte dvě nohy, ruce, tak máte daleko víc, než si myslíte. Máte svobodu, cokoliv udělat. Možná nebudete první půlrok cvičit v přepychové posilovně, ale cvičit můžete. Doma, na zahradě, venku, kdekoliv. Když budete chtít, najdete způsob. Myšlenky na lidskou nenažranost a lenost mě přepadají zejména při konfrontaci s lidmi, kteří tuhle možnost nemají. Těžce nemocní, připojení na invalidní vozík, odkázaní na pomoc ostatních. A přesto spousta z nich dokáže daleko víc věci, než my, kteří máme cestu daleko jednodušší.

Každý z nich by dal vše, kdyby mohl být ve TVOJÍ situaci

Ty můžeš, ale nechce se ti. Ty můžeš, ale hledáš problémy kde nejsou. Ty můžeš, ale nechce se ti obětovat čas a kus sebe. Oni by obětovali vše. Už kvůli všem těmto lidem, kteří mají můj nesmírný obdiv pro jejich statečný boj s nelehkými podmínkami, bys měl makat o 50 procent víc. Udělat to poslední opakování, který ses chystal vzdát. Neposlouchat hlavu a nevzdávat sérii v okamžiku, kdy už se ti to zdá těžké. Kdyby to lidi, které potkala nepřízeň osudu udělali, vpálí si kulku v první možnosti. Ale bojují. A ty bys měl taky.

I když nemáš nejlepší náladu, rozešla se s tebou přítelkyně, nevyšel ti kšeft, venku prší a doma máte neshody. Postav se tomu a jdi si za svým. Neexistuje příliš těžké, existuje jen nedostatečně silná vůle. A vůle je něco, co můžeme ovlivnit.

Pokud jsme zdraví a svobodní pohybu, máme neuvěřitelně možnosti a v podstatě žádné limity, využijme toho. Možná nad tímto článkem mávnete rukou, možná vás osloví a zrovna dneska uděláte něco navíc. Ale zkuste si tohle pamatovat při každé příležitosti, kdy se vám zdá, že je celý svět proti vám. Může být. Ale to samo o sobě nic neznamená. Záleží jen na tom, jak se k tomu postavíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down