KULTURISTICKÉ MÝTY - IV. EXISTUJE POUZE JEDNA CESTA

lamas525
6. 2. 2019

S rozmachem sociálních sítí se o slovo přihlásil jeden dlouhodobý lidský nešvar. Všichni máme patent na chytrost a správné odpovědi. A jelikož je tak nějak pohodlné, sedět si na svém vinylovém gauči, konzumovat potravu, demonstrovat svojí inteligenci on-line, tak se největší oblibě těší internetové diskuze. Nikde nenaleznete tolik hrdých bojovníků, nesmlouvavých chlapů a lidí přesvědčených o vlastní neomylnosti.

A v čem jádro sporů vlastně spočívá? Je to úplně jednoduché. Stále jsme přesvědčeni, že existuje jediná správná možnost, jediná správná cesta a jediná série kroků k úspěchu. Nebereme ohled na jedinečnost a široký seznam proměnných, který z každého z nás dělá unikátní organismus a jedince. Dejte po 30 dní stejný jídelníček Pepovi, Karlovi, Honzovi a Tomášovi. Jeden ho nedodrží a zbývající tři budou mít úplně odlišné výsledky.

Už zřejmě tušíte, co se tím snažím naznačit. Cesta k úspěchu je nekonečně mnoho

Záleží hlavně na to, o čem jsme přesvědčeni a v to věříme. Správně nastavená psychika pak dokáže drobné nedokonalosti tolerovat díky tomu, že stav vaší mysli ovlivní výsledky do větší míry, než si připouštíte.

Už víme, že existuje víc cest

Z jakého důvodu jsme tedy nuceni neustále všechny ve svém okolí přesvědčovat, že jen ta naše je nejúčinnější? Při jakékoliv výtce a zpochybnění celé své okolí zasypeme sprškou nadávek, za které by se nestyděl pravidelný fotbalový divák.

100 lidí, 100 cest

Samozřejmě, existují limity. 1000g sacharidů, 800 gramů bílkovin, detoxikace založená na šestitýdenní konzumaci semínek, nebo cvičení 4x denně nebude dlouhodobě fungovat, i když tomu budete věřit a opravdu moc si to přát. Přesto nemůžeme říct, sacharidy jsou špatné, bílkoviny jsou nejlepší, tuky ignorujme, cvičme pokaždé 2+1, nepoužívejme suplementy, používejme suplementy. Těch cest je prostě víc a naštěstí máme dostatek času, abychom se mohli přesvědčit, která je pro nás ideální.

Proč to vlastně píšu

Často slýchávám takřka davové šílenství, pokud nějaký profesionální kulturista zveřejní svůj tréninkový plán, ba dokonce jídelníček a suplementaci. Tak a teď budeme všichni jíst na gram stejně a cvičit na opakování stejně jako Phil Heath a budeme vypadat jako Phil Heath. Nefunguje to tak a nikdy nebude.

Buďte pokorní, vždy se vzdělávejte a se zájmem poslouchejte rady a zkušenosti druhých, ale jediný na koho máte brát opravdu zřetel, jsou signály vašeho těla. Pokud se mu naučíte naslouchat, záhy zjistíte, že vám toho spoustu prozradí samo. Tady přidat, tady ubrat, tohle ano, tohle ne. Najděte si vlastní cestu a nežijte v přesvědčení, že existuje jen ta jedna správná. Správná je ta, která funguje vám a která vás BAVÍ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down