FITNESS OMYL Č.1 - NEJÍST VEČER

lamas525
11. 2. 2019

Jsme v podstatě nepřetržitě vystavováni celé řadě fitness dogmat. Ať už jde o sacharidově-vysoko-frekvenční stavu, škodlivost dřepů pro zdraví a stabilitu kolen, objem versus rýsování a pohádka o těžkých vahách pouze v objemu, úžasné účinky běhání na formování postavy, nebo nesmyslné vynášení některých přeceňovaných suplementů na úkor minerálů a vitamínů. Ať už je prospěchářství fám šířících lidí větší či menší, budeme-li se řídit "osvědčenými metodami", nerozporovat je a ignorovat vlastní rozum, tak naše výsledky budou vždycky polovičaté.

Pokud vám fitness svět nezajímá, lehce se těmto informacím vyhnete.

Jakmile však začnete hledat, zjišťovat víc a víc a vzdělávat se, nemáte šanci uniknout. Nesmíte jíst krátce před spaním. Tři hodiny před spaním naposledy a šmitec.

Konkrétní podoba jídelníčku samozřejmě úzce souvisí s vaším primárním cílem, to však neposvěcuje striktní dodržování podobných metod. Ať už se jedná o zařazování snídaně v přesný časový úsek po probuzení, časovou vzdálenost dvou "nesmírně důležitých" krabiček kuřecího s rýží za studena od sebe, nebo právě poslední jídlo před spaním, řiďte se sami sebou. Vaše tělo vám dá nejlepší instrukce, jak s ním zacházet. Poslouchejte ho. Pokud nemáte hlad a cítíte se stále ještě plni, počkejte, i když vám to nabourá časový harmonogram jídla.

Máte-li hlad hodinku před spaním, směle do stolování.

Samozřejmě, vše má své meze. Pokud se chystáte za hodinku ulehnout, zařadit šťavnatý hovězí steak nebo tatarák s půltuctem smažených topinek zřejmě pro trávení úplný šlágr nebude.

Máte však spoustu jiných možností.

Milovníci mléčných výrobků určitě nevynechají řecký jogurt, nebo tvaroh na sto způsobů s oříšky/semínky/proteinem/kokosem/lesními plody, další variantou lehkého jídla před spaním jsou ryby (tilapie, halibut, losos - podle individuálních požadavků na chuť a dietu) se zeleninou. Kokosový olej, pár lžic oblíbeného arašídového másla, menší obložený talíř, nebo velmi využívaný kasein. Pokud přes den nestíháte jíst, sedí vám to do celkového počtu bílkovin a pravidelně se ráno budíte hladoví, určitě kasein vyzkoušejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down