DOPLŇKOVÁ ČINNOST/VEDLEJŠÍ SPORT K POSILOVÁNÍ?

lamas525
7. 2. 2019

Všichni nemáme soutěžní ambice. Přestože nemíříte na podium, posilovna pro vás může být místem zasvěceným. Pokud vám posilovna nestačí, jste zvyklí na pohyb a hledáte další činnost, potom je tento článek přímo pro vás. Obecně bez skrupulí můžeme říct, že každý sport je fajn. Dnes se podíváme na ty, které vás můžou pomoct při vašem snažení a honu za lepší postavou.

Plavání - Začneme ve vodě. Ve vodě je zkrátka příjemně. Zpevníme tělo, zlepšíme výdrž a pomůžeme si v budování mohutného hrudníku. Plavání je navíc velmi šetrné ke kloubům.

Lehká atletika - Sprinty. Už jste někdy přemýšleli nad přidanou hodnotu sprintů na úkor dlouhodobé nízko-frekvenční aerobní aktivity? Spalujete rychleji, budujete výbušnost, zvyšujete výkon. Sprinty jsou opravdu vítaným pomocníkem v boji se spalováním tuků a začínají se těšit čím dal větší přízni.

Gymnastika - A především kruhy. Některé posilovny je nabízejí, proto je jejich zařazení do našeho seznamu sporné, přesto jsme je nechtěli vynechat. Možná si při pohledu na gymnasty kroutící se na kruzích říkáte, že byste to zvládli levou zadní, opak je pravdou. Vyžaduje to velkou sílu, naprosto pevný střed těla a dokonalou koordinaci. Jako doplňková činnost pro zlepšení core, mobility a budování "jiné síly" určitě ANO.

Dalšími "sporty" by mohly být vzpírání, powerlifting, strongman disciplíny, silový trojboj a další, ale v některých případech už se nám to začíná krýt, přesto určitě doporučujeme nezakrnět jenom v čistě kulturistickém tréninku a občas dát tělu změnu.

A patrně největší skupinou sportů které se kombinují s posilovnou jsou právě ty bojové. Ať už se jedná o karate, box, MMA nebo 20 dalších, všechny jsou zajímavým doplňkem a zpestřením k posilovně. Budují zdravou agresivitu, dynamický postoj, celkově výbušnost, přispívají ke spalování tuků. Všimněte si, jak velkou koordinací disponují fighteři. Mají velmi silný střed těla, který jim umožní manipulovat s velkou silou. Fight naučí vůli a disciplíně, rozhodně doporučujeme.

Doplňkových sportů je mnohem víc, můžete se s námi podělit o vaše pozitivní zkušenosti a sporty, které k posilovně zařazujete. Hlavně se nebojte cokoliv dělat. Pokud si jednu týdně zajdete zaplavat či zaboxovat, určitě to nebude kontraproduktivní. Má to ovšem jednu podmínku, nesmíte si to vtloukat do hlavy. Pokud si půjdete zaběhat a už po cestě se budete trápit myšlenkou jak vám mizí objem paží, zmizí. Je to jen o hlavě, pořád to samé. Pokud se bojíte sportovat, přestaňte spát se svojí přítelkyni, chodit na nákup a vydávat veškerou aktivitu. To taky přece může stát svaly, nebo ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down