Co má obsahovat kvalitní Iontový nápoj?

michal
5. 9. 2022

Pořádný iontový nápoj oceníte hlavně během sportování v horkých letních měsících. S oblibou je používají vytrvalostní sportovci i všichni ti, kteří vědí, že spolu s potem se z těla vylučují i některé minerální látky. A jak by mělo vypadat složení kvalitního iontového nápoje?

Proč pít iontové nápoje?

Iontové nápoje jsou vhodné hlavně po delších sportovních výkonech, kdy dochází k pocení. Kromě vody z těla odchází i minerální látky jako draslík, hořčík a sodík. Ty se v těle běžně vyskytují ve formě iontů. Z toho důvodu je iontový nápoj perfektním řešením po dlouhém tréninku. Doplníte s ním tekutiny a navíc i vyloučené minerály a vitamíny. Kromě konzumace až po skončení tréninku je možné dát si iontový nápoj i před pohybovou aktivitou a zvýšit zásoby tekutin a minerálů.

Pozor na složení plné cukru

Protože cílem iontových nápojů je i dodat energii, mohou obsahovat trochu cukru. Nemělo by se však jednat o příliš velké množství. Většina příliš levných iontových nápojů se většinou skládá téměř jen z cukru a mají minimální účinek. Menší obsah cukrů chceme hlavně v případě, kdy vykonáváme fyzickou aktivitu s cílem spalovat tuk a hubnout. Tehdy jsou ideální volbou iontové nápoje obohacené o taurin, kofein či L-karnitin.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down