3 DŮVODY PROČ MÁTE NEUSTÁLE HLAD

lamas525
6. 2. 2019

1) Nedostatek vody

Naše tělo potřebuje přijímat dostatek vody pro svůj optimální chod. Kromě blahodárné funkce pro organismus a fungování důležitých orgánů hraje dostatečný příjem vody roli i při pocitu hladu.

Kolik vody pít? Průměrný muž by měl pít zhruba 4 litry vody, žena zhruba o litr méně. Za každou hodinu náročné fyzické aktivity +1 litr. Důležitý je pravidelný přísun. Pokud jste v práci, můžete mít na stole neustále 0,5 velkou sklenici. Pokud cestujete, můžete sebou mít neustále lahev. Důležité je pít pravidelně. Hlídejte si, abyste pili každých 15-30 minut.

Naprostá většina lidí pije nedostatečně, mají často hlad a pak se zbytečně přejídají. Pokud pijete dostatečně a pravidelně, žaludek pošle signál, že je plný a nepotřebuje přijímat tolik potravy. Podle určitých studií si mozek často zaměňuje pocit žízně s pocitem hladu, z čehož pramení přejídání.

2) Nedostatek vlákniny

Příjem vlákniny je jedním z nejčastěji přehlížených aspektů našich diet. Správně předpokládáme, že hlavní roli v sestavení kvalitní diety hraje rozložení a časování makroživin - tuků, bílkovin a cukrů. Přesto nemůžeme opomenout ani vlákninu.

Doporučená denní dávka vlákniny je zhruba 38 gramů pro muže a 25 gramů pro ženy. Ve skutečnosti přijímáme zhruba polovinu doporučené dávky. Zvolením vhodných potravin se můžete lehce dostat na požadované hodnoty a nebude to složité.

Tip. Nahraďte "bílé sacharidy", pečivo, těstoviny, bílou rýži, těmi tmavými, tmavým pečivem, hnědou rýží a zvýšíte příjem vlákniny zhruba o 5g na porci. Další možností je přidat lněné semínko do ranního proteinu, ovesné kaše, řeckého jogurtu.

3) Nedostatek zeleniny

Všichni si uvědomujeme, že zelenina je důležitá. Každý to ví, nikdo o tom nespekuluje, ale přesto jí málokdo přijímá dostatek. A to i přes to, že barevný talíř zeleniny dokáže zahnat hlad, je chutný a tělu velmi prospěje. Zelenina zahání pocit hladu, protože obsahuje hodně vody a vlákniny, navíc minimum kalorií. Tak do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down