Nevzdávej se a povstaň nad svoje limity!

lamas525
6. 2. 2019

Určitě si uvědomuješ, že cvičení není jen o tom růžovém. Krásně napumpované paže, obdiv spoře oblečených dívek lačnících po vašem těle a skvělý vnitřní pocit sám ze sebe. Především v případě, kdy je posilovna tvůj životní styl, víš to daleko lépe.

První měsíce je vše super. Trénink od tréninku se posouváš zlepšuješ, rosteš, cítíš se lépe psychicky i fyzicky. Nikdo tě nemůže porazit a zlomit. Ale po 6 měsících, roce, dvou, třech přichází období pravdy.

Každý kilogram nahoru je vykoupený hodinami dřiny

Tělo se cvičení adaptovalo a pro stále lepší výsledky už najednou nestačí jen cvičit, musíš seriózně řešit stravu, regeneraci a to sebou přináší svá úskalí. Těžko vysvětlit kamarád, že s nimi nemůžeš oba dny víkendu do klubu, protože potřebuješ regenerovat. Těžko vysvětlit své nastávající, že jsi v přípravě a na pouti si tu cukrovou vatu dát zkrátka nemůžeš. A jen velmi těžko vysvětlit, že dneska prostě nemůžeš, protože máš naplánovanou posilovnu. Ne, nejde to odložit. Ne nemůžeš se na to vykašlat.

A právě tohle je to, co oddělí úspěšné od neúspěšných

To, jestli vydržíš. To, jestli to doopravdy chceš. Pokud ano, uvědomuješ si úskalí, ale zároveň je bereš jako součást životního stylu. Vše má své plusy i mínusy. I když pro tebe v tuhle chvíli může být vše co bys chtěl relativně na dosah (prostě jen jít jako před pár lety do klubu, válet se u filmů, absolutně nehlídat stravu), věř mi že z druhé strany to tak skvěle vypadat nemusí. Oni koukají stejně na tebe. S rozdílem toho, že ty buduješ něco hmotného co ti zůstane.

Posilování byla je a bude dřina a vždycky to bude od odříkání

Bude ti to trvat, bude to bolet, nebude tě to vždycky bavit, nebudeš se všechny dny cítit jako král džungle. Ale to platí pro všechny. Ani ten nejlepší kulturista a nejsilnější muž planety se každý den necítí skvěle. I oni mají špatné dny, dny kdy o sobě můžou pochybovat, dny kdy si říkají, jestli jim to za to stojí a naplňuje je to. Je to naprosto přirozené. Vždycky míváme pocit, že nám něco utíká.

I když zrovna nezažíváš nejlepší období, nevzdávej se. Vydrž, tvrdě trénuj a budeš po zásluze oddělený. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem bývá velmi tenká, může to být právě ten špatný měsíc, který zrovna prožíváš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down