10 DŮVODŮ PROČ CVIČIT

lamas525
7. 2. 2019

Dá se říct, že už víme vše. Jak cvičit, kde cvičit, co cvičit, s kým cvičit, kdy jíst, co jíst, a spoustu dalších důležitých informací a méně podstatných detailů. Pojďme na chvíli opustit všechna vážná témata a dát si spolu dohromady 10 důvodů, které půjdete prezentovat vašemu opravdu dobrému kamarádovi, kterého chce ke cvičení nalákat.

Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o další, které vás napadnou a svěřte se nám s tím vaším, který vás do posilovny přivedl.

1. Postava

I když to spousta lidí nepřizná, někteří lidé mají dokonce panickou hrůzu ze svého nahého těla v zrcadle. Těhotenské břicho netěhotné ženy, pivní pupek řidiče náklaďáku, celulitida, strie, tukové polštářky na spodních zádech. Nikdo to nemá rád. Oblečení to schová, ale pokud neměníte z obav o vlastní zdraví oblečení zpravidla za tmy, čelíte každý den kruté realitě. A tohle můžeme všichni změnit. Jednou se před to zrcadlo hrdě postavit a být pyšný.

2. Zdraví

I když se říká, že vrcholová kulturistika nemá se zdravím nic společného, obyčejné cvičení určitě ano. Vašeho tělo bude zvyklé na pohyb, nebude mu chybět aktivita, bude spalovat tuk a vytvářet svalovou hmotu. Pohyb potřebujeme pro fyzické i psychické zdraví. Ve zdravém těle zdravý duch.

3. Ostatní

Podvědomě nám všem záleží na tom, co si myslí ostatní. I když si to nemusíme brát zrovna v srdci a po jízlivých poznámkách brečet doma v koutě, všichni máme radost, když se nás dostává zvýšené pozornosti a obdivných poznámek od ostatních. Dřív nebo později si všimni začnou všímat, že ze sebou něco děláte a při troše dobré víry možná namotivujete i někoho dalšího.

4. Socializace

Někteří s tím nemají problém, pro jiné je to obrovská překážka. Seznamovat se a poznávat nové lidi. Fitko je pro to místem zaslíbeným. Poprosíte o dopomoc, dáte se do řeči a hned máte člověka se kterým můžete dát do řeči. Spousta lidí, z nejrůznějších důvodů sociálně "odřízlých" hledá v posilovnách a fitness centrech spřízněné duše.

5. Disciplína a vůle

Něco se naučíte. A nebude to jen správné provedení desítek cviků, spousta nových receptů, informace o suplementech a drby o Kačce a Petrovi ve fitku. Naučíte se něco, co nejde koupit a těžko se to buduje. Zvyknete si, že vše má svoji cenu. Budete muset mít pevnou vůli, odříkat si a nenechat toho při první překážce.

6. Odpoutání od sociálních sítí

Nepotřebujeme výzkumy, abychom si všimli jak náš život ovlivňují sociální sítě. Poskytují nám neomezené možnosti a přesto nám berou svobodu. Trávíme na nich spoustu času děláním ničeho a neustálým obnovováním novinek, které nám ve skutečnosti vlastně nezajímají a jen nás odvádí od vlastní reality. Pokud dáme čas něčemu jinému, sociální sítě logicky omezíme. A to je jen dobře.

7. Budujete sílu

Pokud netrávíte celý svůj život v posilovně na strojové simulaci bicepsových zdvihů (tam by se dalo polemizovat), postupně tréninkem budujete stále větší "surovou" sílu, která se vám může hodit v mnoha situacích. Zastanete se kamaráda, vzbuzujete respekt, vyhrajete páku a konečně otevřete doma mladé zaseknuté víčko od Sprite nápoje. Síla se prostě hodí.

8. Zbavíte se špatných návyků a špatných lidí

Nebojte, chutě na sladké, svíčkovou a pizzu vás neopustí. Přesto se naučíte jíst daleko víc čistě a některé potraviny a tekutiny už pro vás nebudou lákavé. Taky se dost možná stane, že ve vašem životě v minulost zmizí několik lidí, které skrz jejich lenost a negativnost už nebudete chtít dále vídat.

9. Protože cvičení je super

Každý kdo do tohohle nesmyslného kolotoče stravy, cvičení, regenerace a honby za dalšími a dalšími centimetry na pažích navíc vkročí, musí uznat, že cvičení je prostě super. Nové svalové přírůstky. Proměna postavy. A hlavně ten pocit, když jdete napumpovaný z posilovny a všichni to vidí. K nezaplacení.

10. Já já jenom já

A v poslední řadě jde o vás. Dokážete si, že možná nejste takový budižkničemu. Dokážete si, že můžete zaskočit všechny, kteří o vás pochybovali. Dokážete si, že pokud si něco umanete, můžete to zvládnout. Nic není nemožné, pokud si za tím tvrdě jdete. Začněte cvičit kvůli sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down