ZŮSTAT NATURÁLEM NEBO ZAČÍT SE STEORIDY?

lamas525
7. 2. 2019

Naprosto zásadní otázka, kterou si pokládá stále víc a víc lidí, které uchvátil a pohltil celosvětově známý fenomén fitness. Nutno podotknout, že si ji zároveň pokládá čím dál víc lidí, kteří by o ní v tuhle chvíli neměli ani zavadit.

Začít se steroidy není jen tak. Není to obyčejná změna, jako když vyměníte rohlíky za housky, Pavlínu za Terezu a arginin za citruline. A to si spousta lidí neuvědomuje. Je to naprostá změna hry. A je potřeba opravdu pečlivě zvážit, jestli nadešel správný čas a máte vytvořené vhodné podmínky pro "vyšší" level hry.

Přidaná hodnota je obrovská, ale nutno podotknout, že v odlesku světel, kamerách, na sociálních sítích a v posilovnách vidíme jen to dobré, co se děje navenek. To, proč nám to na pohled přijde tak super. To, proč bychom to chtěli vyzkoušet taky. To, proč se to těší takové oblibě ve stále mladší komunitě. Nutno však zvážit, jestli jsme opravdu ochotni obětovat vše. Jak můžeme vyčíst z rozhovorů se spoustou vrcholových kulturistů, není to jen to pozlátko. Pokud do téhle hry vstoupíte a chcete být opravdu dobří, musíte znát cenu. Říká se, že fitness je zdravý životní styl. Ale dobře se ví, že vrcholová kulturistika se zdravím nemá nic společného.

Rozhodně NEDOPORUČUJEME začít se steroidy POKUD:

- Cvičím rok, maximálně dva. Začal jsem stagnovat. Jídelníček mám vyřešený tak napůl. Neroste to tolik, jako na začátku. Chci bejt velkej. Soutěžit? To nevím. Prostě chci bejt velkej. NE.

- nemáte vyřešený jídelníček a neznáte svoje tělo a reakce na různé formy stravování

- trénujete pořád stejně a divíte se stagnaci, nemáte vyzkoušeno víc typů tréninků a odezvu těla

nijak extra se vám nechce, ale kamarád/sparing partner začal, tak vás napadlo, že do toho půjdete taky, vlastně nevíte co chcete, ale tak proč to nezkusit

- pokud vám jde jen o vlastní ego na úkor zdraví, rodiny, blízkých a všeho, vlastně vám to k ničemu nebude, ale budete velkej - cvičíte krátkou dobu, nepřiblížili jste se naturálnímu maximu

- a PŘEDEVŠÍM pokud NEMÁTE SOUTĚŽNÍ AMBICE, vrcholová kulturistika a používání anabolik jsou úzce propojeny, ale pokud čtete názory bývalých i některých otevřených současných kulturistů, pokud by nezávodili, steroidům by se vyhnuli obloukem

Tímhle článek nechceme celoplošně odrazovat od "slazení kafe", kulturistika je skvělý sport, který se těší obrovské oblibě a zájmu lidí. Vrcholoví závodníci tomu obětují opravdu vše, mají neuvěřitelnou disciplínu, odhodlání, vůli a můj obdiv, kolik tomu dokáží dát.

Přesto všem doporučuji, opravdu si třikrát rozmyslete, než do toho skočíte po hlavě. Pokud máte jasnou vizi a jste přesvědčeni, že tohle je váš život a cesta, jen do toho.

Problémem stále mladších uživatelů anabolik je však fakt, že nedokážou posoudit PRO a PROTI, ještě nevědí co od života chtějí a tak po pár "pořádných" kůrách a prvních zdravotních a psychických problémech často končí se cvičením a potýkají se s zdravotními indispozicemi.

Cvičení je super. Jakmile si to zamilujete, má to pro vás zvláštní pouto. Ale přemýšlejte. Jde jen o tu obrovskou velikost paží, nebo o ten pocit, kdy trávíte čas v posilovně a užíváte si skutečně vyloženě to cvičení. Ne pro výsledky, ale pro ty strávené minuty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down