ZMENŠUJÍ NEBO ZVĚTŠUJÍ STEROIDY PENIS?

lamas525
12. 2. 2019

„Kulturisté sice mají svaly, ale steroidy jim zmenšily péro,“ slyšeli už jste možná říkat někoho, kdo je sám líný cvičit. Co je na tom pravdy?

Steroidy nezmenšují penis, ale varlata

Muži mívají mnohem vyšší hladinu testosteronu, než ženy, protože většinu tst produkují varlata. Když tělu mužské hormony dodáváte uměle skrze injekce a prášky, postupně přestane vyrábět vlastní testosteron. Po nějaké době užívání se varlata mohou zmenšit. O trochu, nebo skoro celé. Záleží na genetice, co užíváte, v jakých dávkách, jak dlouho... Když pak steroidy vysadíte, vše se obvykle zase vrátí do normálu.

Existují dokonce látky, které varlatům pošlou signál, aby v produkci vlastních hormonů pokračovaly. Někteří je užívají během cyklu, jiní až po něm. Také tyto chemikálie je třeba užívat obezřetně.

Kulturista Rich Piana si atrofii varlat dokonce pochvaluje.

Tvrdí, že díky menším koulím působí jeho penis opticky větší. „Chlape, pokud tvé koule visí níž než tvoje péro, radši by sis měl vzít nějaké steroidy,“ směje se.

Filip Grznár zase naznačuje, že růst penisu může nastartovat užívání steroidů v mládí: „Jen v určitém věku a nebudu říkat kdy, protože by s tím debilové začli.“ Jistě víme jen to, že anabolika zvětšují ženám klitoris.

Penis může vyrůst v důsledku užívání růstového hormonu, který dokáže zvětšovat svaly, kosti, orgány... Zkrátka vše. Jde ale o postupný proces v průběhu mnoha let, navíc velice finančně nákladný.

Doping zlepšuje prokrvení

Uživatelé steroidů zažívají mnohem tvrdší napumpování. Někdy je to až otravné. Jdete do kopce a nohy vám ztvrdnou, jako byste udělali sérii dvaceti dřepů s těžkou činkou na zádech. Větší množství krve zvlášť obtěžuje MMA zápasníky, kteří po užívání některých látek začínají silně tvrdnout i při obyčejném sparingu.

Tento efekt se nevztahuje jen na svaly. Lepší prokrvení se týká i penisu. Steroidy tak mohou působit trochu jako viagra. Pyj se nezvětší tím, že na něm přibude nové maso, pojme ale více krve.

Anabolika zvedají chuť na sex

Umělé mužské hormony se neomezují jen na zvýšení výkonu v silových sportech. Dostanete kompletní balíček se vším všudy. Hlubší hlas, hustší ochlupení... a také větší libido. Budete tedy zažívat častější a tvrdší erekce. Testosteron se z tohoto důvodu používá i při léčbě neplodnosti.

Tyto efekty bohužel zmizí, jakmile steroidy vysadíte. Vaše nadrženost pak naopak razantně poklesne, dokud tělo neobnoví produkci vlastního testosteronu.

Finální verdikt? Steroidy přinášejí úplně jiná negativa, než zmenšení penisu. Váš sexuální život naopak mohou trochu vylepšit. Problém v posteli hrozí teprve když vysadíte.

Šéfredaktor posilka.cz: Martin Princ

Autor článku je také vlastníkem serveru Potřeba být mutant.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down