VYSAZOVAT NEBO BRÁT STEROIDY CELÝ ROK?

lamas525
7. 2. 2019

Mezi sypači dominují dva způsoby dopingu. Jedni užívají v obvykle dvou až tříměsíčních cyklech, po kterých vysadí a snaží se obnovit přirozenou hladinu testosteronu skrze PCT (post cycle therapy). Druzí, zejména profesionální kulturisté, nevysazují nikdy.

Cyklus a PCT

Tento tábor nasadí a nabere hmotu, pak vysadí a snaží se něco udržet. Chce zmírnit negativní účinky steroidů tím, že si od nich co pár měsíců dá oddech. Vyčistí receptory a obnoví vylučování svého vlastního testosteronu, takže v příštím cyklu udělá o to větší parádu.

Příklad: testosteron enantát, nandrolon, ve třetím měsíci navíc proviron. V PCT anastrazol jako anti-estrogen a HCG, které pošle varlatům signál probudit se ze spánku. Pár týdnu nic a pak jiné látky, například testosteron propionát, trenbolon, ve druhém měsíci navíc oxandrolon...

Problémem je, jak se tito uživatelé očividně zmenšují a zase zvětšují. V PCT zažívají peklo. Tělo bez zvednuté hladiny testosteronu neudrží tolik svalů a oni nejsou schopni se mimo cyklus zlepšovat. Také látky používané v PCT (tamoxifen, clomid...) nejsou příliš zdravé.

Blasting and Cruising

Staré moudro praví: vysaď, až když jsi hotov.

Typický dnešní kulturista nevysazuje nikdy, jen střídá období těžkého užívání (blasting) s udržovacími obdobími (cruising).

Když nějaký profesionál říká, že vysadil, buď vtipkuje, nebo tím myslí, že bere například jen čtvrt gramu testosteronu týdně a k tomu pár jednotek růstového hormonu denně. Minimálně growth hormone se užívá celoročně a nějaký testosteronový základ skoro vždycky taky. Jen mezi orálními steroidy, jejichž toxicita je nejvyšší, se dělají opravdové pauzy. (Zvlášť lidé, kteří nesoutěží a nefotí se, nemají důvod nadužívat steroidy ústně.)

Až si takový kulturista náležitě odpočine a rozhodne se zase pořádně vyrůst, přidá k testosteronu boldenon, dianabol... Nebo se mu blíží soutěž, a tak do oběhu pošle trenbolon, stanozolol, drostanolon, T3, clenbuterol, halotestin...

Nevysazovat nikdy stojí více peněz. Kulturisté přitom už počítají s tím, že jejich přirozená hladina testosteronu se nemusí nikdy obnovit, a mohou užívat testosteronové injekce po zbytek života. Tedy být na TRT (testosteron replacement theraphy), tak jako to lékaři předepisují nemocným. To samé se ale nešťastným může stát i po jednom cyklu s PCT...

Cruising je třeba správně vychytat i podle délky esterů. Blastujete-li na propionátu, který je z těla rychle pryč, a náhle přejdete na cypionát, kterému trvá, než naběhne... Najednou skončíte na suchu. Proto musíte trochu TST C poslat už v době, kdy blastujete na TST P.

Některým kulturistům se navíc může cruising vymknout z rukou. Říkají si: „Už jsem příliš velký, 200 mg týdně na udržení nestačí... Dám radši 800 mg. To chce nějaký anti-estrogen. A trochu primobolanu mě taky nezabije...“ Tak se údajná pauza zvrhne v další blast.

Co si vybrat?

Steroidy zastaví vaši přirozenou produkci testosteronu. Jedni to řeší tím, že na chvíli vysadí a snaží se ji nakopnout zpátky. Druzí si mezi cykly předepíší vlastní TRT, tedy malý testosteronový most, který je udrží nad vodou, i když varlata nefungují.

Souboje mezi tábory se často vyostřují:

„Pokud v PCT užíváš protokol ze čtyř dalších toxických látek, taky jsi na mostu!“ napíše cruisař.

„Když neumíš vysadit testosteron, jsi už úplně drogově závislý!“ oponuje PCTčkář.

„Radši hormon pro dobytek, než hormon pro těhotné! PCT je jen výmysl dealerů, jak prodat více anti-estrogenů.“

„Ne, cruising je výmysl dealerů, kteří nechtějí, abys vysazoval.“

„Skrze krátké cykly chtějí jen dealeři dostat ke steroidům lidi, kteří si neuvědomují, že začít brát je na celý život!“

Nakonec pokud chcete bezpečnou cestu bez vedlejších účinků, zůstaňte naturální.

Redaktor : Martin Princ

Autor článku je i vlastníkem serveru Potřeba být mutant.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down