Vydrž a zvítězíš !

lamas525
6. 2. 2019

Začnu cvičit. Jednou chci vypadat jak on. Tahle postava je můj cíl Zapomenu na ní, posunu se dál, teď je čas začít. Nepřipomíná vám to něco? Takhle to totiž často začíná. Novoroční předsevzetí. Reakce na těžkou životní situaci. Sen z plakátu. A pak začíná dřina.

Vybrat si fitness jako životní směr není rozhodnutí, které bude lehko realizovatelné

Čím víc vás to baví, tím víc se tím zabýváte. Zezačátku je to hodinka v posilovně 2x týdně. Pak je to 4x týdně. Následně si odepřete víkendové kratochvíle s kamarády. Začnete se zajímat o stravu. Neplánujete fitko kolem dalších aktivit. Plánujete aktivity podle fitka. Prostě vás to pohltí. Vidíte v tom únik z běžného života. Místo, kde jste skutečně sami sebou.

První tréninky, týdně a měsíce jsou neopakovatelný

Na každý trénink se těšíte. Vidíte první změny. Výrazné změny. Všímá si toho okolí, blízcí, kolegové v práci, vy. Vše vypadá lehce a růžově. Teprve pak přichází skutečně výzva. Začnete stagnovat. Pokrok se zpomalí na minimum. Přátelé začnou vaše cvičení brát jako samozřejmost a plácání po zádech končí. I když vidíte výrazné změny, k postavě vašich snů máte pořád daleko. Zjišťujete, že to není otázka měsíců.

V této fázi se ocitne zpravidla každý

Začne vám připadat, že poměr mezi vynaloženými prostředky (čas, úsilí, obětování určitých věcí) a dosavadními dosaženými výsledky není adekvátní. Hodně snahy. Hodně usílí. Málo výsledků. A hlavně to děláte zadarmo. Na každého přijde myšlenka, jestli to má cenu. Neobětuji tomu zbytečně moc? Necítil bych se lépe, kdybych byl každý pátek s kamarády v hospodě? Vážně chci svůj životní čas trávit zvedáním železa a vážením potravy? Stojí to za to? A právě tato fáze rozhodne. Oddělí zrno od plev. Rozhodne o tom, jestli budete úspěšní nebo ne. Oddělí od sebe dvě skupiny lidí.

První má fitness životní styl pouze jako pózu. Baví je spíš výsledky a pozornost ostatních. Zvýšený zájem, sociální status, focení na instagram. Tihle lidé dřív nebo později skončí.

Druhá skupina jsou ti co vydrží. Důvod? Cvičení není jen o výsledcích. Nemůže být. Pokud děláte cokoliv jen kvůli výsledkům, nikdy to nemůže mít dlouhé trvání. Dřív nebo později vám dojde, že aby cokoliv vydrželo, musí vás to bavit. Ti kteří cvičí, protože je to baví, nakonec zvítězí. Baví je každý trénink. Každá série. Každé opakování. Nikoliv pouze focení před zrcadlem. Tihle lidí nakonec zvítězí. Přečkají stagnaci. Vše jim do sebe bude zapadat. Znovu se začnou zlepšovat.

Pokud vás to baví, vydržte u toho. Jednou budete v pozici těch, které jste dřív obdivovali. Ta dřina za to stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down