TIPY PRO TRÉNINK RAMEN A TRAPÉZŮ

lamas525
6. 2. 2019

Spousta lidí v posilovnách trpí stejným problémem. Ramena cvičí každý týden (někteří dokonce i 2x), ale bez viditelných změn. Jediným výsledkem je palčivá bolest, která se občas objevuje a pak zase zmizí. Nutno podotknout, že tvar a velikost ramena do jisté míry velmi ovlivňují předispozice. Což ovšem neznamená, že bez genetiky to nepůjde. Máme tu pro vás pár rad a tipů, jak si v tréninku ramen pomoci.

Prvním tipem, nebo spíš chybou k vyvarování je příliš snahy.

Trénovat ramena víckrát týdně, nebo jim vyčlenit samostatný trénink může být kontraproduktivní. Ve snaze maximalizovat růst pak používáme celou řadu cviků, strojů, úhlů, os, činek a ramena jednoduše přecvičíme a pak doma v koutě brečíme nad tím, že se pěkného širokého tvaru nikdy nedočkáme.

Prvním tipem je zahřátí se

I když si možná říkáte, tohle přece vím, to se snad ani nedá považovat za tip. Věřte mi, dá. I když to všichni víme (stejně jako o pití dostatku vody, hodně zeleniny), tak to málokdo dodržuje. Obyčejně si dáme jednu lehčí sérii a druhá už jede na plné pecky. Zahřejte všechny tři části ramen sériemi s minimální váhou, ať při první pracování sérii jdeme už rozehřátí.

Při cvičení trapézu často vítězí ego nad rozumem

Chlapy mají radost, že se konečně našel cvik při kterém si mohou vzít nejtěžší činku v celém fitku a pak se před zrcadlem podivně kroutí a zapojují biceps. Pokud jde o trapézy, dejte ego stranou. Přidejte na počtu opakování a dejte si ve vrchní pozici vždy minimálně sekundu pauzu. Výsledky stojí za to.

Pomocí jednoruček dobře procvičíte přední, střední i zadní část ramen

I zde je ovšem velmi důležité umět izolovat procvičovanou partii. Spousta lidí zvolí váhu neúměrnou síle a cvičí vše možné, jen ne to co by měli. Nehledě na to, že cvičení zadních deltů v předklonu může být s neúměrnou váhou nebezpečné pro krční páteř.

Tlaky na ramena s jednoručkami cvičí v posilovně téměř každý, pokud jde o tlaky s velkou činkou, procento se snižuje. A pokud jde o tlaky s velkou činkou za pomocí výhradně RAMEN, procento dál padá strmě dolů. Tlaky na ramena s velkou činkou, ať už jde o variantu před hlavu, nebo za hlavu jsou jedním z nejkomplexnějších cviků. Při variantě před hlavu vždycky dbejte na "zamknutí" polohy ve vrchní pozici, kdy máte činku nad hlavou a hlavu srovnanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down