Superpotravina č.1 - manukový med

lamas525
13. 2. 2019

"Zdraví máme je jedno,“ pravil klasik. A měl pravdu.

Naše zdraví je v dnešní době nepřetržitě vystavováno nástrahám běžného světa, stresovým situacím i bezprostřední konfrontaci s vědomě i nevědomě nemocnými jedinci. Přesto péči o svoje tělo nepřikládáme patřičnou důležitost a svými stravovacími návyky svůj stav mnohdy negativně ovlivňujeme. Lidstvo prahnoucí po lepším zdravotním stavu je ochotné utrácet za nefunkční a zastaralé léky obrovské sumy, přitom cesta k lepším zdraví vede jinudy. Jak se bránit? Existuje nějaká účinná prevence na zvýšení obranyschopnosti organismu? Jsou na trhu doplňky stravy, které nejsou vyhozenými penězi?

Především je nutné si uvědomit, že za spoustu zdravotních neduhů a běžných virových onemocnění může nedostatečné množství vitamínů, minerálů a esenciálních aminokyselin v těle. Jsme zvyklí s každou menší chřipkou utíkat za lékařem, dostat antibiotika a postupně si vůči nim vytvořit intoleranci. Ještě nebezpečnější pro lidské tělo je dlouhodobý stres, ale o jeho negativním vlivu si povíme příště.

Kromě velmi dobrých doplňků stravy jako je hořčík, multivitamin nebo skvělé kolostrum najdeme i dost zdraví prospěšných potravin. První superpotravinou se kterou mám jen tu nejlepší zkušenost je med z manuky. Už jste o něm slyšeli? Manukový med pochází z manukových květu, které jsou opylovány včelami na Novém Zélandu a jihu Austrálie. Laboratorní a klinické výzkumy potvrzují výjimečnost této zázračné rostliny. Jedna lžíce denně dokáže mít pro váš organismus zásadní vliv. Přidaná hodnota pro organismus člověka je údajně srovnatelná s působením antibiotik.

Med se pyšní silnou antibakteriální funkcí, působí antioxidačně, je výbornou prevencí proti drobným onemocněním, léčí kožní neduhy a zároveň je silným hráčem v boji proti zažívacím potížím, které provázejí spoustu vysoko-frekvenčně se stravujících jedinců. Funguje také jako velmi dobrá prevence proti civilizačním chorobám, díky flavonoidům působí prevenčně i proti zvýšeném výskytu rizika onemocnění rakovinou. Pro naše drahé polovičky je zajímavý i z pohledu prostředku péče o zdravou pokožku. Díky antibakteriálním účinkům zabraňuje zvýšené tvorbě akné a aktivně se podílí na hojení.

Med z manuky je kromě internetových obchodů dostupný například v síti obchodů Marks and Spencer.

Od nákupu může spoustu lidí odradit poměrně vyšší cena, ale troufnu si tvrdit, že každý kdo má s manukovým medem dlouhodobou zkušenost, peněz nelituje. Neváhejte a podpořte vaše zdraví, investujte sami do sebe a vrátí se vám to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down