SLASTI A STRASTI SLADKÉHO FITNESS ŽIVOTA

lamas525
7. 2. 2019

Pokud nebudeme brát v potaz výhry ve Sportce, Powerballu a dalších loterijních společnostech, kdy k vítězství a tedy úspěchu potřebujete štěstí a správný čas, můžeme neochvějně tvrdit, že za každým úspěchem je spousta dřiny. Ať už se jedná o vytvoření fungující firmy, pevného vztahu, vystudování několika škol a titulů, nebo právě vybudování vysněného těla. A každý úspěch sebou nutně přináší oběti, které jsou méně či více vidět.

A přesně tohle je potřeba si uvědomit, pokud bilancujeme, co všechno nám tento životní styl přináší a co mu naopak obětujeme. Každá mince má dvě strany. A musíme si uvědomit jednu věc. Všechen ten lesk, sláva, uznalé pohledy a obdiv blízkých něco stojí. Nikdy to nebude zadarmo. Bude potřeba obrovské množství odhodlání, vůle, vnitřní motivace a trpělivosti. Nebudete moci trávit každý pátek a sobotu do 4 do rána se svými přáteli. Budete muset mít řád a něco tomu obětovat. Vždycky.

Ale ne vše je černobílé. Pokud vám přijde, že o něco přicházíte. Pamatujte. Stejně jako vy vidíte momentální štěstí ve dvaceti nugetkách, osmi chickenburgerech, čtyřech balíčcích hranolek a protančené noci za doprovodu Captaina Morgana, stejně to vidí vaši přátelé v opačném hledisku. I když to možná neřeknou, obdivují vaší vůli. I když to nepřiznají, kouskem by chtěli by být jako vy.

A tím se dostáváme k té krásné stránce našeho sportu. Kdysi jsem se cítil fakt skvěle, když jsem do sebe naklopil několik panáků B52, slyšel hrát oblíbenou muziku a za doprovodu sličných slečen protancoval noc. A víte co? Teď jsem tenhle pocit našel zas. A není to v momentu, kdy mi kamarádi a známí obdivně komentují fotky. Není to v momentu, kdy se mi od žen dostává ještě znásobené pozornosti. Není to v momentu, kdy si můžu dovolit dělat ramena.

Jsou to ty chvíle, kdy jste doma/v práci a odpočíváte minuty do dnešního posilování.

Ty chvíle, kdy vcházíte do posilovny a upřímně se těšíte na dnešní strhující hodinu. Ty chvíle, kdy jste uprostřed těžké série, jedna vaše část by to nejradši zahodila, ale ta silnější si to užívá. Nechce to jen odcvičit a už to mít za sebou. Reálně si užívat každou sérii, každé opakování. Vidíte sebe před zrcadlem a vedle vás stojí váš duch z doby, kdy jste začínali. Máte být na co pyšní.

Pokud jste negativní a cítíte se, jako kdybyste tohle prožíval sám, věřte mi, takhle to není

Vidíte ty nahoře jako nedostižné, nepřemýšlejte o tom takhle. Ať už je to kdokoliv z nich, všichni z nich si vybírají slabší momenty a nemají vždycky nejlepší náladu. I pro ně to byla a je obrovsky těžká cesta a stojí je to odříkání.
Ale ten fakt, že to vydrželi, nevzdali a jdou dál je dostal přesně tam, kde jsou dnes. Není to o genetice ani penězích. Nemusíte být nejlepší, ale můžete být šťastní a úspěšní. Někdo před vámi to zvládl a teď je nahoře, ale vy můžete taky!

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo zrovna neprožívá nejlepší období, cvičení ho nebaví a má zaječí myšlenky, podpořte ho a dodejte mu potřebnou dávku motivace. Ať už je to dáno stagnací, posměchem okolí nebo nedostatečnou sebedůvěrou. Nikdy nevíte, jestli zrovna vaše "TO ZVLÁDNEŠ" nebude rozhodující.

A teď už konec slov, je pátek večer (alespoň v pátek večer to píšu) a je čas se jít vytancovat a jednou za čas si užít. Jděte do toho, pokud to potřebujete, dejte si den pauzu, ale zítra do toho vlítněte s dvojnásobnou vervou. Nikoliv kvůli ostatním nebo výsledku, ale kvůli sobě a tomu pocitu, kterým nás to plní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down