SKRYTÁ SÍLA - MINERÁLY A VITAMÍNY

lamas525
7. 2. 2019

Základní suplementy typu protein, gainer, kreatin, glutamine a další máme probrané odshora dolů

Jsou všeobecně známé, je o nich spousta dostupných informací a skrz propagaci profesionálních kulturistů je o nich široké povědomí. Trochu v ústraní stojí nenápadnější skupina doplňků výživy.

Když poprvé vkročíte do obchodu se suplementy, většinou pokukujete po velkých krabicích a pixlách s práškovým obsahem. Nenápadně vyhlížejících krabiček a nádob vyskytujících se za prodejcem si všimne jen málokdo.

Vitamínům a minerálům se i přes jejich alarmující nedostatek v běžné stravě nevěnuje dostatečná pozornost, pojďme se tedy dnes podívat na ty nejdůležitější a udělat si menší rekapitulaci těch, které stojí za to zkusit.

Hořčík - Hořčík patří mezi nejvýznamnější deficitní minerály. V čem tkví jeho síla? Přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu v krvi, snižuje únavu a vyčerpání, zlepšuje regeneraci, fungování metabolismu a syntézu bílkovin. Doporučujeme po fyzické aktivitě a před spaním. Sypká i tabletová varianta, ideálně magnesium citrate.

Omega 3 - Důležité při podpoře spalování tuků. Ochránce těla proti nemocem. Všeobecně dobrý vliv na funkci orgánů a nervové soustavy. Doporučujeme k snídani a k hlavnímu jídlu.

Zinek - Stejně jako hořčík zinek vliv na zvýšení přirozené tvorby testosteronu. Podporuje mozkovou činnost, působí protizánětlivě a pomáhá při kožních problémech. Při nedostatku zinku v těle dochází k zvýšení hladiny prolaktinu. Doporučujeme k snídani, před spaním a na zvážení po fyzické aktivitě. Pokud na sobě pozorujete zvýšené vyčerpání a slabost těla, nebojte se přidat.

Komplex Vitamin B - Můžu doporučit především vitamín B6 a B12. B6 je zodpovědná za transformaci aminokyselin, nezbytná ke krvetvorbě a při trvale zvýšeném množství bílkovin při obnově a tvorbě svalových tkání. B12 podporuje zdravý nervový systém, syntézu bílkovin a pomáhá při chudokrevnosti. Doporučujeme oba, fungují spolu nejlépe.

Vitamin D - Vitamín D obyčejně přijímáme ze sluníčka. Je zodpovědný za zdravou agresivitu, testosteron, vstřebávání vápníků, správnou funkci imunitního systému a zdravé kosti a zuby. S chladnějším podnebím stoupá potřeba doplnit vitamín D tabletovou formou. Doporučujeme k snídani a k hlavnímu jídlu.

Existuje celá řada dalších zajímavých doplňků stravy, deficitních minerálů a vitamínů, jako jsou známější C, komplexní multivitamín, další z řady vitamínů B - kyselina listová, či méně známé chrom, vitamín k2 a další. O nich si povíme možná příště.

Každý z dnes jmenovaných minerálů a vitamínů můžeme jen doporučit, pozitivní účiny na sobě poznáte během pár týdnů. Samozřejmě, musíte tomu věřit. Ale čemu taky ne, pokud to má fungovat, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down