Kiro Markopulos - rozhovor s kulturistou

lamas525
13. 2. 2019

Ahoj Kiro, mohl by si se v krátkosti čtenářům posilka.cz představit, kolik ti je let, kde bydlíš a čím se živíš?

Ahoj, je mi čerstvých 23 let, pocházím z Mostu a poslední tři roky žiju v Praze kde i studuju Britskou Univerzitu obor IT a živím se tím co mě baví, pomáhání lidem k jejich cílům.

Jak si se vůbec dostal k posilování a kolik let se tomu věnuješ ?

S cvičením sem začal přesně o letní prázdniny kdy následoval první rok na střední škole, tedy ve věku nějakých 16ti let. Takže dohromady cvičím 8 rokem a samozřejmě prvních pár let jsem se plácal a nikam neposouval kvůli nedostatku vědomostí, podobně jako většina. Dneska je to moje droga a v podstatě z koníčku se stala vášeň ke cvičení a z vášně ke cvičení se stala vášeň k životu.

Jaké jsou zatím tvoje největší dosažené úspěchy ze závodů ?

První soutěž - 3 místo v klasické kulturistice na MS ČR 2014

Poslední dosavadní soutěž - 3 Místo v kategorii Muscle Model v Miami. Federace WBFF

Nicméně, úspěch co se soutěžení týče je v mých očích jen 1 místo.

Na jaké závody se příší rok chystáš ?

Budu se chystat na více závodu v WBFF v kategorii Muscle Model s jedinou vizí a to, vyhrát PRO kartu. Potom skončím se soutěžením a už se budu soustředit jen na marketing.

Máš nějaké trenéra nebo se na závody připravuješ sám ?

Na poslední soutěž mě připravoval jeden z nejúspěšnějších fitness modelu světa zároveň můj idol a největší vzor od samého začátku Jaco De Bruyn, s kterým jsem se domluvil i na tuhle další sezonu. Myslím, že už můžu říct že náš vztah je víc než jen trenér - klient. Je to pro mě takový mentor do života, protože přece jen jeden z mých největších cílů je být na jeho úrovni.

S kým trénuješ? Máš tobě stíhajícího sparing-partnera ?

Všechny ty roky jsem cvičil sám a vyhovuje mi to nejvíc. Nicméně poslední rok cvičím s Antonínem Hodanem, kterého beru jako bráchu a když jsme oba dva motivovaní v přípravě na soutež tak máme brutální tréninky.

Kolikrát týdně trénuješ a jak dlouho trvá trénink ?

Cvičím pravidelně každý den at jsem v přípravě na soutež nebo ne. Je to takovej základ každýho dne. Cvičím hlavně pro radost a na žádný přetrenování neveřím proto den volna dávám fakt tak jednou do měsíce nezávisle na tom jestli zrovna užívám AS nebo ne.  Na druhou stranu Něco jiného by bylo kdybych chtěl být nejlepší kulturista a soustředil se čistě na nabírání sval. hmoty. Tam samozřejmě ten odpočinek potřeba je protože svaly přece jen rostou když nejsme ve fitku i přesto, že jsem tímhle způsobem nikdy nepřemýšlel asi proto, že kulturista být nechci a nepotřebuju být ten největší v místnosti.  Důvod proč nechci být kulturista je jen jeden a to, že pokud nemáš genetickej potenciál nadčlověka což já a vetšina lidí co má vize být nejlepší kulturista nemáme, tak nikdy v tomhle sportu nebudeš uspěšnej celosvětově co se závodení týče. Marketing je samozřejmě kapitola sama o sobě a když budeš dobrej v tom tak ti celý soutěžení a porovnávání kdo je vetší a menší může být ukradený. Příklad je třeba Filip G.  Každopádně DOBREJ kulturista může být každý kdo je schopnej obětovat zdraví pro ty gigantický dávky AS. Proto já to beru tak, že proč si níčit zdraví gigantickýma dávkama steroidů když můžu bejt úspěšnější zdravějším, pro mě atraktivnějším a lepším způsobem v tom stejném průmyslu.  Když píšu uspěšnější,  tím z daleka nemyslím vyhrávání medailí.

Tvoje maximálky na bench, mrtvý tah a dřep ?

Necvičím stylem zvedat co nejvíc, ikdyž se tomu nebráním a občas ano.  Nicméně bench 170kg,  Mrtvý tah jsem nezkoušel maximálku nějaký rok naposledy to bylo 220kg a dřep 220kg dám.

Co posloucháš v posilce za hudbu?

Hodně žánrů od RNB, hiphopu přes Rock až po Dubstep.

Kolik tě stojí měsíčně jídlo a kolik suplementy ?

Zase záleží jestli jsem v připravě na soutěž nebo ne. Každopádně Jídlo v dietě mě vyjde hodně levně cca 150-200kč na den. Suplementy  když si je kupuju tak na naký 2-3tis měsíčně.

Jaké suplementy používáš a od jaké značky ?

Nebráním se vyzkoušet cokoliv, nicméně ja když si kupuju suplementy tak jen nakopáváč, protein isolat a to je všechno.  Oblíbené značky mám GAT, BPI a momentálně používám a zkouším suplementy od S14 neboli Superior 14 s kterými jsem mimo jiné spokojen a od nového roku se možná domluvíme na spolupráci což mi určitě v připravě pomůže a budu moct investovat víc do toho co je vetší potřeba.

Veřejně prohlašuješ, že sypeš jaký máš názor, že hodně kulturistů to nepřizná a nechce o tom mluvit?

Ano prohlašuju, nicméně každý kdo čte moje příspěvky ví, že to nedoporučuju pro jiný účely než je soutěžení. Co se týče toho že to nikdo nepřizná a nemluví o tom.. To že by to někdo nepřiznal bylo hlavně dřív. Dnes každý ví jak vypadá člověk co sype a kulturista co řekne že je naturál je pro výsměch. Tím neříkám že nejsou naturální kulturisti například v klasické kulturistice každopádně to je nejvýš kde naturálně můžou uspět. Druhá věc je to že o tom vaši idolové nemluví.. Ale to není přece nic špatnýho. Je to profesionální a to že o tom nepíšou statusy na facebooku neznamená, že ti při osobním setkání neřeknou cokoliv potřebuješ vědět.  Stačí si představit situaci kde naký známý kulturista by vypsal veřejně co všechno sype a nakej začátník by tu stejnou kůru použil u sebe tak se tak zníčí a bude rád že neumře. To je důvod proč se o tom nemluví veřejně. Je to nebezpečný a když o tom nic nevíš tak ti to prostě nepatří do ruky.  Proto dělám to co dělám, píšu o tom jak to dělát správně z pohledu někoho mladšího jako jsem já, na co si dávat pozor a jak správně začít a stejně tak vyvádím lidi z omylu že sypání není to co dělá šampiony ale i přesto je to ten hlavní faktor proč někdo vypadá tak jak vypadá.

Co tě vedlo přejít z naturála na sypání v čem ti to pomohlo ?

Soutěžní ambice a samozřejmě chtíč to vyzkoušet. Jediný v čem mi to pomohlo je to, že mám o 20kg víc a nikdy v ničem jiným to nikomu nepomůže. Je to vážně jen pro účel soutěžení každopádně kdo chce sypat pro radost, tak ať ale musí počítat s tím že mu to sebere víc než dá. Tím myslím to, že řešíš tolik problémů postupem času že stejně dřív nebo později si budeš říkat pro si vůbec začínal. Prostě to má svoje klady i zápory a to jak dopadneš záleží čistě na tom co máš v hlavě.

Má konkrétně na tebe sypání i nějaké negativní věci, ublížilo ti to nějak?

Ano negativa jsou stejně jako se vším co ti dá víc a rychleji to co chceš. Nikdo ti neřekne že mu nestojí péro, nebo jaký má deprese který třeba vedou k sebevražedným sklonům. A ano steroidy tohle dokážou. Nemůžu říct, že by mi to nějakým způsobem někdy ublížilo nicméně řešil jsem hodně problémů s tím spojených a to jen protože jsem začínal sám bez rad zkušenějších a i přesto že můžeš mít načteno teorie kolik chceš tak praxe je vždycky jiná. Bylo to hodně krevních testů a hodně studování abych se naučil jak vše funguje. Z 99% se řeší problémy spojené s hormonama a mužu říct že když máš rozházený hormony tak to má negativní dopad jak psychický tak fyzický. Proto je dobrý vědět že to je všechno jen hra s hormonama a když víš jak vše korigovat a hlídat si tak žádný velký problémy řešit nebudeš,  no a když nevíš tak budeš litovat proč si s tím vůbec začínal a budeš v takových depresích že se zblázníš protože už nebudeš chtít skončit, protože se budeš ještě víc stresovat jak špatnej život budeš mít až vysadíš. Abych to nějak uzavřel tak chci říct že dá se sypat chytře a bez problémů a dopad na zdraví to bude mít minimální v konečným důsledku. Nicméně když nevíš nebo když chceš bejt fakt vrcholovej kulturista s průměrnou genetikou tak zdravotní problém později přijdou ale s tím kulturista dokáže žít jinak by nebyl kulturista..

Poslední dobou se Vám chce hodně mladých kluků dorovnat a začít taky sypat, co by jsi jim vzkázal?

Vzkázal bych jim asi to at si přečtou to co píšu na fan page a pak si to možná rozmyslí a když ne, tak tam najdou způsoby a rady jak to dělat správně.

Četl jsem, že na nový rok chcete s Tondou Hodanem spustit společný projekt o co se bude jednat?

Do konce roku zveřejníme promo video se všemi informacemi o čem tahle věc bude.

Máš v kulturistice nějaký vzor?

Přímo žádný vzor v kulturistice nemám. ale mám hodně oblíbených kulturistů.

Jaký si byl student co máš za školu ?

Student stále jsem a vždy jsem byl asi takový, že sem si vždy našel způsob jak prolézt do dalšího ročníku. Někdo by řekl lajdák, no já říkám že je jedno jak tu školu udělám hlavně že ji udělám. Tohle platilo samozřejmě na střední škole a jelikož Angličtina byla vždy to jediný v čem jsem vždy vyčníval tak Momentálně již 3 roky studuju britskou univerzitu v Praze obor IT který jsem si myslel že bude něco co mě budě jednou živit, nicméně priority a cíle se mi během studia změnili a jediný důvod proč tu školu dodělám je ten titul před jménem.

Kdyby ses měl odstěhovat do jiné země kam by to bylo a proč ?

USA určitě je pro mě jako taková vysněna destinace. Proč? To vám řeknu AŽ tam budu žít.

Tvoje vysněné auto ?

Ford Mustang Shelby GT

Zajdeš někdy na diskotéku, koncert nebo festival případně jak často?

Ano, vetšinou jen když nejsem v přípravě a když vím že můžu jít a užít si to na plno.

Kouříš nebo piješ alkohol (popřípadě co nejraději a jak často) ?

Nekouřím, ale zavislý na nikotunu jsem v podobě žvýkacího tabáku s kterým mám v plánu už po druhé přestat, přece jen nějaký novorční predsevzetí musím mít 😀 alkohol mám jednou do roka.

Co děláš ve svém volném čase?

Momentálně moc volného času nemám a když jo tak ho věnuji přítelkyni a jídlu 😀

Tvoje poslední dovolená ? (máš radši moře nebo hory) ?

Miami, Florida po poslední souteži. Moře mám rád když mám formu, hory miluju.

Máš domací zvíře ?

Ne.

Máš přítelkyni ?

Ano.

Co říká tvoje rodina, že si se dal zrovna na tento sport ? Podporují tě ?

Samozřejme jako každý student ví, tak rodiče vidí jen ten titul a papír a žádný jiný možnosti nevidí ale to jen protože vyrůstali v jiný době a jsou zaslepeni starými biokratickými předsudky že musíš hezky vystudovat a pak jít pracovat. No až jsem je přesvědčil že je jiná doba a ukázal, že se tímhle dá živit mnohem líp tak změnili pohled na celou věc. Takže ano podporují.

Děkujeme ti za rozhovor pro náš web. Chtěl bys něco vzkázat návštěvníkům webu?

Budte sami sebou. Mějte svojí důstojnost a nazahazujte jí pro nikoho a pro nic co vám tenhle sport může nabídnout, peníze ani materiální věci nejsou všechno. Uživejte si co děláte, dělejte vše jen pro svojí budouncost a jednoduše jděte za svým snem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down