Protein pro ženy? Existuje?

michal
5. 9. 2022

Většina žen, které se pustí do cvičení, chtějí zhubnout a trochu zformovat svou postavu. Nechtějí nabírat velký svalový objem, ale po přečtení pár článků zjistí, že je dobré užívat doplněk stravy ve formě proteinu. A tak se pustí do hledání toho nejlepšího produktu určeného ženám. Ideální v krásném růžovém balení a slibujícím postavu bikini fitness závodnice za pár týdnů. Jenže prodejci takzvaných dámských proteinů už jim nepoví, že jediný rozdíl většinou spočívá jen v obalu, případně v upraveném doporučeném dávkování. Takže, milé dámy, pojďme odhalit tajemství magického proteinu pro ženy.

Jaký je rozdíl mezi proteinem pro muže a pro ženy?

Protein do diety i pro růst svalů je stále ta stejná bílkovina. Rozdíl je v tom, jestli jste v kalorickém nadbytku nebo ne. I protein pro muže a pro ženy by měl obsahovat stejné kompletní spektrum aminokyselin, aby doplnil jejich množství v organismu. Dobře vyrobený proteinový doplněk stravy by měl mít příjemnou chuť, dobrou rozpustnost a ideálně přidané enzymy pro lepší trávení. A opět bez ohledu na pohlaví.

Magický protein pro ženy neexistuje. Jde jen o marketingový tah, jak nalákat dámy k tomuto základnímu doplňku stravy pro cvičící. Účinek je v zásadě stejný – tedy napomáhat regeneraci svalů po tréninku.

Fakticky nemusí být rozdíl v složení naprosto žádný a největším rozdílem je balení a popisek od výrobce. A často i cena bývá u dámského proteinu vyšší.

Dejte si klasický univerzální protein a neplaťte víc za načančané růžové balení

A co z toho vyplývá? Ženy toužící po vypracované a štíhlé postavě nemusí kupovat speciální proteiny v krásném růžovém balení, ale mohou zvolit běžnou univerzální variantu třeba v podobě kvalitního syrovátkového proteinu. Možná to vyjde levněji a navíc budete mít větší výběr, protože nebudete muset koukat jen po růžových obalech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down