Nejlepší spalovače tuků

michal
17. 9. 2022

Spalovače tuků neboli fat burnery jsou vynikajícím pomocníkem na vaší cestě za vysněnou postavou. Při redukci váhy patří všeobecně k velmi oblíbeným fitness doplňkům a jejich služeb využívá celá řada profesionálních i laických sportovců.

Jak ale spalovače tuků fungují? Co je potřeba vědět před tím, než se do jejich užívání pustíte a jaké spalovače tuků jsou ty nejlepší? To vše vám přiblížíme v dnešním článku, jehož součástí je rovněž žebříček Top 10 nejlepších spalovačů tuků, jenž si klade za cíl pomoci vám s výběrem toho nejefektivnějšího a nejvýhodnějšího spalovače tuků.

Opravdu spalovače tuku fungují?

Tuto otázku si před pořízením spalovače tuku jistě klade každý cvičenec. Důležité je poznamenat, že spalovače tuku fungují pouze v případě, že máte vyřešený jídelníček, hlídáte si příjem kalorií a dostatečně tvrdě trénujete. Jestliže tyto základní požadavky nesplňujete, spalovače tuku samy o sobě fungovat nebudou. Funkčnost spalovače poznáte především zesíleným pocením a lehce zrychleným metabolismem.

Pokud však již na sobě tvrdě makáte nejen v posilovnách, ale také v kuchyni, máme pro vás tipy na 10 nejlepších spalovačů na trhu pro rok 2023, které vám dokáží cestu za vaší vysněnou postavou výrazně urychlit.

Top 10 nejlepších spalovačů tuků na trhu v roce 2023

1. Grenade Black Ops

Špičku našeho žebříčku naprosto po právu ovládl fat burner Black Ops od společnosti Grenade.

Mix 12 účinných látek, jež tento spalovač tuku obsahuje se vyznačuje hlavně rychlým nástupem účinku a velice silným stimulačním efektem. Jestliže toužíte pro opravdu nekompromisní síle, Grenade Black Ops je tou správnou volbou.

Upozorňujeme ale, že právě díky silnějšímu složení je tento přípravek vhodný spíše pro muže nebo ženy s větším váhovým fondem. Pozor také na řádný pitný režim, bez něj může dojít k velice nepříjemným migrénám.

Výhody

 • Velmi silné a kvalitní složení
 • Nástup účinku v řádu minut
 • Necelých 300 mg kofeinu v jediné dávce
 • 12 účinných látek
 • Velká výdrž balení

Nevýhody

 • Není vhodný pro osoby citlivé na kofein
 • U některých uživatelů se objevily bolesti hlavy a pálení žáhy

Co získáte v jedné dávce (2 kapsle)?

Mikroenkapsulovaný kofein 275 mg
Taurin 275 mg
Kajenský pepř 250 mg
Cholin 220 mg
Zelený čaj 100 mg
Theobroma cacao (50% flavonoidů) 100 mg
Řasa Aphanizomenon flos-aquae 20 mg
Niacin 10 mg 63 %
Bioperin 5 mg
Vitamín B6 5 mg 357 %
Chrom 20 μg 50 %

 

Vysoká dávka kofeinu oddaluje únavu při tréninku a zvyšuje koncentraci, taurin má podíl na zvyšování síly a svalové vytrvalosti. Niacin napomáhá správnému uvolňování energie ze sacharidů, chrom přispívá k regulaci cukru v krvi, zatímco kombinace kajenského pepře a extraktu ze zeleného čaje nastartuje váš metabolismus a krevní oběh.

Cena jedné dávky

Grenade Black Ops se prodává v balení po 100 kapslích, což znamená, že vám vydrží na celých. Toto balení vychází na 699 Kč, takže jednu dávku pořídíte za cca 14 Kč.

2. Extrifit Thermogel

Stříbrnou pozici našeho žebříčku okupuje Thermogel od jednoho z předních výrobců sportovní výživy na českém trhu – společnosti Extrifit.

Jak sám jeho název napovídá, Thermogel je prodáván ve formě gelu, což je skvělé především pro ty, jimž dělá polykání pilulek problém. Složením se jedná o velice kvalitní výrobek postavený na termogenních i jiných účinných látkách urychlujících metabolismus.

Výhody

 • Tekutý spalovač v praktickém balení
 • Vynikající chuť
 • Účinné složení
 • Neobsahuje žádný cukr ani tuky

Nevýhody

 • Relativně vysoká cena
 • Malé balení

Co získáte v jedné dávce?

Energetická hodnota 63 kJ
15 kcal
Tuky 0 g
     Z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 0,3 g
     Z toho cukry 0 g
Bílkoviny 0,2 g
Sůl 0,02 g
Vláknina 0,8 g
Obsah účinných látek
L-karnitin báze 2000 mg
Cholin 600 mg
Taurin 500 mg
Inositol 300 mg
HCA 250 mg
L-tyrosin 100 mg
Extrakt ze zeleného čaje 100 mg
Kofein 100 mg
L-methionin 50 mg
Extrakt z vinné révy 50 mg
Synefrin 10 mg
Vitamín B6 (pyridoxin HCl) 7 mg
Chrom (chrom pikolinát) 0,2 mg

 

L-karnitin báze účinně ovlivňuje využití tuků coby zdrojů energie, zlepšuje metabolismus BCAA a snižuje hladinu amoniaku v krvi. Cholin reguluje využívání tuků a cholesterolu v organismu, zatímco taurin zvyšuje účinky kofeinu, který spolu s extraktem ze zeleného čaje příznivě ovlivňuje koncentraci a správnou funkci metabolismu.

Cena jedné dávky

Extrifit Thermogel je obvykle prodáván po 80 gramovém balení, což představuje jednu dávku, jež vás přijde na přibližně 32 Kč. Pořídit však můžete i zvýhodněné balení s 20 dávkami, přičemž jedna dávka v takovém případě stojí 26 Kč.

3. Grenade Thermo Detonator

Firma Grenade získala v našem žebříčku hned dvě místa na stupních vítězů. Na třetí příčku jsme totiž zařadili její spalovač Thermo Detonator.

Složení Thermo Detonatoru je méně koncentrované, takže jej mohou využívat i ženy. Přitom však stále dokonale napomáhá údržbě ideální váhy a vyrýsovanosti, přičemž také tělu dodává dostatek energie před tréninkem.

Výhody

 • Zmírňuje pocit hladu
 • Příznivě ovlivňuje psychiku a zlepšuje soustředění
 • Může sloužit také jako energetický booster před tréninkem

Nevýhody

 • Citlivějším uživatelům způsobuje podráždění žaludku
 • Obsah chilli může dráždit sliznici
 • Díky vysokému obsahu kofeinu není určen pro osoby na kofein citlivé

Co získáte v jedné dávce?

Zelený čaj 500 mg
Hořký pomerančový prášek 420 mg
Kofein 225 mg
Kajenský pepř 200 mg
Fenylalanin 25 mg
Zelená káva 10 mg

Kajenský pepř spolu s extraktem ze zeleného čaje příznivě ovlivňují metabolismus, zatímco kofein zvyšuje koncentraci na trénink a oddaluje únavu během něj. Pomerančová kůra podněcuje termogenní efekt. Fenylalanin zlepšuje odolnost vůči stresu a pamět a zelená káva potlačuje chuť na sladké.

Cena jedné dávky

Stejně jako jeho koncentrovanější verze obsahuje i Thermo Detonator 100 kapslí, což je celkem 50 dávek. Balení pořídíte za cenu okolo 679 Kč, takže i zde je cena jedné dávky necelých 14 Kč.

4. Vilgain Fat Burner

Pomyslnou bramborovou medaili od nás získává Fat Burner od společnosti Vilgain. Ten vsází především na velice propracované složení, kde prim hraje vysoký obsah EGCG (extrakt ze zeleného čaje), kofeinu a synefrinu.

Fat Burner však obsahuje ještě dalších 8 účinných látek a jen marně byste v něm hledali nějaká problémové doplňky, které jsou u spalovačů tuku častým nešvarem.

Výhody

 • 8 účinných látek
 • Zajímavé složení
 • Kromě spalovače je také účinným energetickým boosterem
 • Neobsahuje žádná sporná aditiva

Nevýhody

 • Nehodí se při trénincích ve večerních hodinách
 • Oproti konkurenci vyšší cena

Co získáte v jedné dávce?

Extrakt ze zeleného čaje 300 mg
Kofein 200 mg
L-theanin 200 mg
Vitamín C 100 mg
Coleus forshohlii (10% forskolin) 50 mg
Extrakt oplodí hořkých pomerančů (95 % synefrin) 20 mg
Extrakt z kajenského pepře (0,5 % capsaicin) 20 mg
Černý pepř 90 % extract piperidinu 20 mg

Vysoká dávka extraktu ze zeleného čaje nakopává činnost metabolismu, kofein v kombinaci s L-theaninem podporuje výkon a zvyšuje maximální koncentraci. Vitamín C je důležitý pro imunitu a zároveň funguje jako antioxidant. Spalování tuků zajišťuje synefrin z hořkých pomerančů a extrakt z kajenského pepře či forskolin z kopřivy indické.

Cena jedné dávky

Vilgain Fat Burner se prodává v balení po 599 Kč za 120 kapslí. Jedinou dávku představují kapsle 4, takže cena za dávku je zhruba 24 Kč.

5. Czech Virus LeanGard

Pátá příčka putuje po zásluze spalovači LeanGard od oblíbené firmy Czech Virus. Tento spalovač je charakteristický pro kombinaci tří značkových extraktů -  ForsLean®, GarCitrin® a BioPerine®.

Pro zvýšení relevance svého produktu nechal Czech Virus dokonce provést nezávislou studii, jež příznivé účinky na redukci váhy potvrdila. Nemusíte se tedy bát, že byste sáhli vedle.

Výhody

 • Vynikající a vysoce účinné složení
 • Bez aditiv
 • Synergicky působící látky
 • Kompletně bez stimulantů

Nevýhody

 • Vysoká cena
 • Relativně malé balení

Co získáte v jedné dávce?

LeanGard od Czech Virusu využívá pouze tří účinných látek, jimiž jsou ForsLean®, GarCitrin® a BioPerine®, přičemž ForsLean® je postaven na kořenu z kopřivy indické, jenž ovlivňuje regulaci tuků v těle, GarCitrin ® obsahuje kyselinu hydroxycitrónovou a 5 % garcinolu, navozuje pocit plnosti a je vynikajícím pomocníkem při redukci hmotnosti, zatímco obsahuje i vápník a vitamín C a hydroxycitronová kyselina má pozitivní vliv na přeměnu sacharidů. BioPerine® obsahuje výtažky z černého pepře, jež zásadně zlepšují absorpci jiných látek a dopomáhají trávení.

Cena jedné dávky

Czech Virus LeanGard se prodává v balení po 60 kapslích za 599 Kč a doporučené dávkování je 2 kapsle denně. Z toho vyplývá, že se v jednom balení nachází 30 denních dávek a jedna vás tak vyjde přibližně na 20 Kč.

6. Amix ThermoCore 2.0

Šesté místo našeho žebříčku náleží spalovači ThermoCore 2.0, jenž představuje ještě lepší verzi původního a velmi oblíbeného spalovače Thermocore od společnosti Amix.

ThermoCore 2.0 obsahuje 7 účinných látek, jež cílí na redukci vaší hmotnosti a spalování tělesného tuku. Tyto látky mají akcelerační vliv na metabolismus, čímž přispívají k fyzické i duševní vitalitě.

Výhody

 • Efektivní složení se 7 účinnými látkami
 • Dodatečná energie před tréninkem
 • Zrychlení metabolismu a tepové frekvence
 • Pozitivní vliv na trávení

Nevýhody

 • Malé balení
 • Díky obsahu stimulantů není vhodný pro večerní tréninky
 • Vyšší cena

Co získáte v jedné dávce

Coleus Forskohli 250 mg
Extrakt z bobů zelené kávy 250 mg
Extrakt z guarany 200 mg
Extrakt z kůry bílé vrby 200 mg
Kofein bezvodý 160 mg
Citrus Aurantium 10 mg
Bioperine® 5 mg

 

Synetrol XPUR spolu s guaranou pozitivně ovlivňuje metabolismus tuků a zvyšuje teplotu organismu. Kůra z vrby bílé je účinnou kloubní výživou, zatímco synefrin dodává energii do tréninku a přispívá ke spalování tuků. Kofein pak zvyšuje koncentraci a BioPerin zlepšuje trávení i absorpci ostatních látek.

Cena jedné dávky

Amix ThermCore 2.0 je prodáván v balení po 90 kapslích s cenovkou 705 Kč. Jedna dávka představuje 2 kapsle, takže z balení získáte celkem 45 dávek za cenu necelých 16 Kč.

7. HiTec Thermo Fusion

Na sedmé místo dnešního žebříčku jsme posadili vysoce účinný termogenní spalovač Thermo Fusion od společnosti HiTec.

Pomocí účinného složení vycházejícího z kombinace zázvoru, chilli papriček a pepře navozuje Thermo Fusion silnou termogenezi, která napomáhá k účinnému spalování tuků. Spalovač zároveň potlačuje pocit hladu a jeho součástí je i HCA omezující chuť k jídlu a podporující využívání tuků coby zdroje energie.

Výhody

 • Velmi účinné složení
 • Lákavá cenovka
 • Účinně potlačuje chuť k jídlu a pocit hladu

Nevýhody

 • Malé balení
 • Extrakty z chilli vyvolávají u citlivějších jedinců podráždění

Co v jedné dávce získáte?

4 kapsle
L-Tyrosin 1000 mg
Extrakt zeleného čaje 500 mg
     Z toho EGCG 231,7 mg
Garcina kambodžská 400 mg
HCA 240 mg
L-Karnitin tartrát 400 mg
Extrakt z guarany 400 mg
Kofein 150 mg
Extrakt z kořene zázvoru 100 mg
Extrakt z chili papričky 50 mg
Extrakt z černého pepře 10,5 mg

 

Tyrosin oddaluje psychické i fyzické vyčerpání, HCA přispívá k omezení nadměrné chuti k jídlu a extrakt ze zeleného čaje nastartuje váš metabolismus. Kofein je kromě stimulační funkce dopomáhá ke správnému spalování kalorií během tréninku, zatímco L-karnitin tartrát zlepšuje využívání tuků coby zdroje energie a zlepšení metabolismu BCAA. O správnou teplotu pro spalování se pak stará extrakt z chilli papriček.

Cena jedné dávky

HiTec Thermo Fusion se prodává ve štědrém balení po 120 kapslích, přičemž jednu dávku představují 2 kapsle. Celé balení vychází na 428 , takže jednu dávku získáte za senzačních 7 Kč.

8. Survival Thermogenic Extreme Fair Power

Thermogenic Extreme Fair Power od firmy Survival se řadí mezi nejúčinnější komplexní spalovače tuků na trhu.

Tento fat burner staví na silné kombinaci 12 účinných látek, jež mají synergický efekt, což znamená, že jedna látka zvyšuje účinnost jiné. Extreme Fair Power je díky nim velmi kvalitním doplňkem stravy, po kterém zaručeně ucítíte výsledky.

Výhody

 • 12 účinných látek
 • Vynikající cena
 • Vysoká účinnost

Nevýhody

 • Díky obsahu kofeinu není vhodný do večerních tréninků

Co v jedné dávce získáte

Synefrin 20 mg
Kofein 160 mg
Naringin 600 mg
Hesperidin 100 mg
Kyselina hydroxycitronová (HCA) 250 mg
Extrakt ze zeleného čaje 250 mg
Extrakt z kajenského pepře 130 mg
Extrakt z černého pepře 20 mg
Extrakt z guarany 100 mg
Extrakt z banaby 75 mg
Extrakt z chaluhy bublinaté 50 mg
Vitamín B3 8 mg

 

Stejně jako u jiných doplňků má kofein především stimulační účinek, díky kterému oddaluje únavu. Synefrin napomáhá pálení tuků, zatímco hesperidin, kajenský pepř, naringin, extrakt ze zeleného čaje a extrakt z guarany pomáhají správné činnosti metabolismu. HCA omezuje chuť k jídlu a vitamín B3 podporuje činnost nervové soustavy, což zvláště ve tvrdé dietě přijde opravdu vhod.

Cena jedné dávky

Survival Thermogenic Extreme Fair Power je dodáván v balení po 120 kapslích s cenou nastavenou na 599 Kč. Jedna dávka představuje 2 kapsle, takže vás přijde přibližně na 10 Kč.

9. Grenade Stim Free

Říká se, že do třetice všeho dobrého, proto jsme na předposlední místo našeho žebříčku opět zařadili spalovač od společnosti Grenade, tentokrát s názvem Stim Free. Jak vám jistě sám název napoví, tento spalovač je vyroben bez jakýchkoli stimulantů, díky čemuž nezpůsobuje bolesti hlavy, pálení žáhy a jiné s nimi spojené nežádoucí účinky.

Díky úplné absenci stimulantů se skvěle hodí pro užití i před večerními tréninky, po kterých tak můžete nerušeně spát.

Výhody

 • Výjimečné složení
 • Zcela bez stimulantů
 • Vynikající využití všech látek díky technologii Dual Release®

Nevýhody

 • Oproti ostatním spalovačům od Grenade menší balení
 • Vysoká cena
 • Extra z pálivých papriček může dráždit sliznici

Co v jedné dávce získáte?

VNĚJŠÍ KAPSLE 900 mg
Konjugovaná kyselina linolová 900 mg
VNITŘNÍ KAPSLE 350 mg
Acetyl L – karnitin hydrochlorid 270 mg
PhytofareTM extrakt ze zeleného čaje 60 mg
CapsiAtra® 20 mg

 

Konjungovaná kyselina linolová zrychluje metabolismus a zmírňuje pocit hladu. Acetyl L-karnitin HCA je výborným pomocníkem při přeměně tuku na energii, PhytofareTM je extraktem ze zeleného čaje, jenž podporuje správnou funkci metabolismu a CapsiAtra® coby extrakt z pálivých papriček umocňuje spalování tuků.

Cena jedné dávky

Grenade Stim Free je dodáván v balení pouze po 80 pilulkách za cenu 799 Kč. Jednu dávku představují 2 pilulky, což znamená, že jedna taková dávka vás vyjde přibližně na 20 Kč.

10. Universal Animal Cuts

Naši desítku nejlepších spalovačů tuku pro rok 2022 uzavíráme výtečným termogenním spalovačem Animal Cuts od společnosti Universal.

Tento spalovač tuku je složen z látek, jež napomáhají činnosti štítné žlázy, diuretik a dalších přírodních látek, které podporují termogenezi. Kromě toho v něm však najdete také prvky, jež snižují inzulinovou rezistenci a přispívají k regeneraci poškozených neurotransmiterů.

Výhody

 • Přispívá k vyrýsování a vaskularizaci
 • Pomáhá při odvodňování
 • Praktické dávkování pomocí sáčků

Nevýhody

 • Až extrémně vysoká cena

Co v jedné dávce získáte?

Stimulant Complex 750 mg
Metabolic Complex 750 mg
Thyroid Complex 350 mg
Water Shedding Complex 800 mg
Nootropic Complex 500 mg
Cortisol Inhibiting Complex 300 mg
CCK Boosting Complex 300 mg
Bioavailability Complex 500 mg

 

Všechny jednotlivé komplexy Animal Cuts obsahují účinné látky pro dosažení správné činnosti metabolismu, ale také termogenního a stimulačního efektu. Zároveň také podporují funkci štítné žlázy a odstraňují z těla přebytečnou vodu.

Cena jedné dávky

Spalovač tuku Animal Cuts se prodává v balení po 42 praktických sáčcích, přičemž 1 sáček = 1 dávka. Cena tohoto balení je v porovnání s konkurencí opravdu velmi vysoká, jelikož jej dostanete za 1549 Kč. Jedna dávka Animal Cuts vás tak vyjde na 37 Kč.

Nejčastější otázky ke spalovačům tuku

Jaké látky by měl spalovač tuku obsahovat?

Spalovače tuků vyráběné coby doplňky stravy obsahují velké množství různých látek, přičemž každá má svůj konkrétní význam. Obecně se však dá říci, že spalovače nejčastěji vycházejí z několika základních látek. Konkrétně jimi jsou:

 • Černý pepř
 • Kofein
 • Synefrin
 • EGCG

Kofein funguje jako stimulant, jenž zlepšuje využívání tuků coby energetického zdroje a oddaluje únavu. Synefrin či extrakt z kůry hořkého pomeranče urychluje činnost metabolismu a dále přispívá ke spalování tuků. EGCG je extraktem ze zeleného čaje, jenž rovněž podporuje spalování a využívání tuků. Černý pepř pak výrazně zlepšuje jeho vstřebatelnost a napomáhá distribuci v EGCC v organismu.

Na jakém principu fungují látky ve spalovači?

Mnoho lidí spalovače tuků užívá vlastně jen pro jejich název. Málokdo, především pak z řad laických či amatérských cvičenců, však ví, jak vlastně látky ve spalovačích tuků fungují a na jakém principu jsou postaveny. Pojďme si tedy jejich fungování přiblížit.

V zásadě látky ve spalovačích tuků fungují prostřednictvím dvou principů:

 • Termogeneze – termogenní látky obsažené ve spalovačích tuků podporují vyšší produkci tepla v těle, což výrazně zrychluje metabolismus a také zvyšuje výdej energie. Když náhle vzroste spotřeba energie, tělo pro své fungování musí začít brát „z rezerv“, kterými jsou v ideálním případě právě tuky.
 • Lypolýza – kvalitní spalovač tuků však neobsahuje pouze látky podporující termogenezi, ale také ty, jež pomáhají dosáhnout lipolýzy. Lipolýza zjednodušeně znamená odbourávání tuku v tukových buňkách, přičemž se během ní uvolňují mastné kyseliny, které jsou následně distribuovány po celém těle, jež je využívá jako zdroj energie.

Hlavním cílem látek ve spalovači tedy je přinutit tělo spalovat více energie a nastavit jej tak, aby tato energie přicházela především z tukových zásob. Většina spalovačů tuků pak obsahuje také stimulanty, prostřednictvím kterých dosáhnete většího soustředění na trénink a zajímavějších tréninkových výsledků. Bez vyřešeného jídelníčku a tréninkového plánu však ani spalovač nepomůže.

Jak poznám, že spalovač tuku funguje?

V první fázi poznáte funkčnost spalovače tuku zvýšeným pocením během tréninku. Pociťovat můžete také zrychlený tep nebo jemné mravenčení jako u nakopávačů.

U kvalitních spalovačů tuků budete rovněž pociťovat menší únavu jak během tréninku, tak i během dne, mnohem lepší soustředění a koncentrovanost a při správné stravě a poctivém tréninku samozřejmě uvidíte lepší výsledky co se prorýsovanosti svalů týče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down