Nový trend, přiznání steroidů v kulturistice

lamas525
12. 2. 2019

Popularita fitness center nebere konce a jejich majitelé si spokojeně mnou ruce. Ať už jde o využití posiloven pro doplňkovou činnost organizovanou sportovními týmy, relaxační prostředek k odreagování, zalíbení dívek v kategorií bikini fitness, kde je prvním předpokladem účet na instagramu s 10k sledujícími, nebo chlapská touha po stání na podiu. Zkrátka, důvodů je spousty a každý si najde ten svůj.

V posledních měsících se roztrhl pytel s přiznáním ohledně veřejného tajemství a to dopingu v kulturistice.

Tenhle trend velmi kvituji, je pro mě pozitivní, že se o tom začíná mluvit. Nátlak svazů na údajnou čistotu sportu nemá pozitivní vliv, jdeme sami proti sobě a spoustu neuvědomělým lidem to kazí zdraví. Co je však ještě smutnější je současný trend mladých lidí ve fitku. Po odcvičení pár měsíců klesá rychlost vlny jejich pokroku a začínají sahat po nedovolených látkách.

Neberte mě špatně, každý má svoji svobodu a volbu, "nasypané" kulturisty ani v nejmenším neodsuzuji, pokud chce člověk dosáhnout nejvyšších met a soutěží, tak zkrátka musí, hodně z nich sleduji a těm osobně poznaným fandím. Vše včetně první kůry by však mělo mít svůj čas.

Přijde mi nelogické a postavené na hlavu, pokud někdo v 16-17 letech a roku v posilovně sahá po nedovolených doplňcích.

Myslím si, že by každý měl cvičit pár let naturálně, minimálně v útlém věku. Poznat za 4-5 let tvrdé dřiny, co mu nejvíce sedí. Vyzkoušet několik typů tréninků a sledovat hormonální odezvu, několik druhů stravování, měnit skladbu tréninků i split a pokusit se to dotáhnout co nejvýše čistým způsobem. Zkrátka dosáhnout vrcholu vašeho vlastního genetického potenciálu, který je daleko výš, než si myslíte. Nehledě na to, že pokud vám někdo správně neporadí, tak se můžete šeredně napálit a ohrozit svoje zdraví v daleko větší míře.

Nesahejte při první stagnaci po nedovolených doplňcích a najděte způsob, jak z ní ven.

Při ideálně zvoleném tréninku, suplementaci a zažitém stravování můžete dosáhnout skvělé formy i bez toho všeho. Pokud máte vysoké soutěžní ambice, tak možná po pár letech přijde čas, kdy po něčem sáhnete, ale neuspěchejte to. Naplňte svůj přirozený potenciál a pak se rozhodněte.

Už od začátku vás čeká volba mezi tím, co je správné a co je jednodušší, sledujte a inspirujte se novými trendy, superpotravinami a doplňky se skutečným přínosem. Zejména vy, 16-17letí, ignorujte řeči, že bez zmíněných látek nelze vypadat dobře. I na české scéně lze najít naturálního kulturistu, který vypadá lépe, než někteří nadopovaní jedinci.

Nebudu lhát, naturální cesta prvních pár let cvičení je daleko těžší, váš trénink bude potřebovat neustále inovovat, strava vyžadovat pestrost a kvalitu, ale výsledky se dostaví. Pokud se po x letech nakonec rozhodnete "sypat", budete mít skvělou výchozí pozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down