Kulturistické mýty VIII – Sixpack uděláte častým cvičením břicha

lamas525
5. 2. 2019
Široká ramena, mohutný hrudník, véčkový tvar, žilnaté paže a především vypracované břicho

Alespoň takhle si často představujeme vysněné plážové tělo a sen dívek a žen bez rozdílu věku. V letních měsících se dá často odpozorovat, že nejčastější trénink k vidění v posilovnách je prsa, biceps, břicho. A to často několikrát týdně. A pořádně dlouho. Dnes se na chvíli zastavíme u poslední partie. Řekneme si jak to s tím břichem vlastně je. Má důraz na jeho cvičení skutečně smysl? A pro koho? Obecné podvědomí o vysněném sixpacku se obyčejně zakladá na cvičení do zblbnutí. Téměř každý trénink obsahuje několik sérií planků, sklapovaček a dalších cviků na břišní svaly. Platí tedy, čím víc tím líp?

Tvrzení že hubnutí funguje lokálně není založené na pravdě

Neexistuje přímá úměra mezi cvičením jednotlivé partie a spalováním tuku ve stejné oblasti. Z toho důvodu není náhoda, že celá řada lidí cviči břicho opakovaně bez výsledků. I když pracují na svalové hmotě, břicho zůstáva dále pod vrstvou tuku.

Čím je to způsobeno a jak na skutečný sixpack?

Ukládání přebytečného tuku v problémových oblastech (boky, spodní záda, břicho) ovlivňuje stav hormonů v těle. Pokud máme jako většina populace trvale nízký testosteron, bude pro nás tvorba svalů a spalování tuku nepřekonatelným problémem. Ať už jde o muže nebo ženy, často trpíme na přebytek estrogenu. Střídají se nám nálady, nemáme energii, ukládá se nám tuk. Pokud chcete shodit břicho, musíte prvně optimalizovat hormony a vytvořit pro spalování tuku příznivější podmínky.

Vysněný sixpack uděláte na pestré, kvalitní, vyvážené a s ohledem na cíl vhodné stravě a tvrdém tréninku

Nesoustřeďte se na cvičení břicha 3x týdně na strojích, věnujte se dřepům, mrtvému tahu, tlakům a dalším základním pohybům. Pokud se ve stravě naučíte manipulovat se sacharidy, pohnete s tukem na břiše daleko výrazněji. Výraznou roli hraje i důraz na pitný režim.

Cvičeni a cesta k dokonalé postavě bude vždy komplexní záležitostí. Není to o suplementech a strojích na břicho Vždy to je cvičení, strava, psychika, regenerace. Neexistují zkratky a zabere si to svůj čas. Ale vyplatí se to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down