Kulturistické mýty VI – Suplementy a ti druzí

lamas525
5. 2. 2019

V našem pokračujícím seriálu článků na téma kulturistických mýtů se dnes zaměříme na důležitost suplementů a jejich skutečnou roli v životě všech fitness nadšenců.

Doplňky výživy do fitness průmyslu neodmyslitelně patří

A bez ironie jde o důležitou součást. Efektivně nahrazují některé zdroje potravin, pomáhají s tvorbou svalové hmoty, ochraňují ji. Podílí se na procesu regenerace, doplňují zdroje vitamínů a minerálů, ulehčují trávení. Přesto velmi částo dochází k nepochopení jejich důležitosti a nevhodnmu používání.

Zejména u skupiny lidí v nedospělém věku dochází k přeceňování jejich vlivu

Protein je důležitější než maso. Gainer důležitější než rýže. BCAA důležitější jak kvalitní trénink. Alespoň takhle to často vypadá.

Od slova doplňky mají suplementy pouze doplňovat

Kvalitní stravu, tvrdý trénink, dostatek regenerace, zdravou psychiku. Tyto 4 věci jsou nejdůležitější. Pokud je máte pod kontrolou, suplementy vám ve vaší snaze rozhodně pomůžou. Pokud nemáte, jediný efekt budou vyhozené peníze a mizerné výsledky. Přirovnejme si situaci ke stavbě domečku. První čtyři body jsou základová deska, stěny, střecha. Suplementy drahé vybavení v domě. Pokud nebudeme mít střechu, do bytu naprší. Pokud nebudeme mít stěny, nebudeme mít celek. Nemůžeme stavět doplňky nad základní body.

A právě takto to v podání náctiletiých často vypadá. Nedbají pozornost stravě, netrénují intenzivně, podceňují regeneraci. Ale mají BCAA, glutamin, kreatin, arginin a spalovač tuku. Nehledě na to, že použití suplementů vyžaduje svůj čas. Pokud začínáte cvičit, nepřemýšlejte jaký si koupit druh proteinu. Tvrdě trénujte, dejte tělu dostatek kvalitních živin a pokrok přijde.

Suplementy do fitness průmyslu patřily, patří, patřit budou.

A oprávněně. Nesnažme se jim ovšem přisluhovat veškeré zásluhy za věci, které primárně stojí na něčem jiném.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down