Kdo byl Rich Piana a jak zemřel?

lamas525
6. 2. 2019

Rich Piana byl populární kulturista, který byl jedním z nejoblibenějších internetových postav fitness průmyslu. Patřil mezi skupinu lidí, kteří byli velmi otevření ohledně zákulisí fitness a používání anabolických steroidů, Nikdy se netajil tím, že je dlouhodobě užíval. Svojí otevřeností, rezolutními výroky a velkou aktivitou si získal obrovské množství příznivců a širokou fanouškovskou základnu.

Minulý týden přišlo pro jeho fanoušky obrovské zklamání. Jeho ex-manželka potvrdila pro média zdrcující zprávu. Tělo Riche Piany po dlouhém dvoutýdenním boji v kómatu podlehlo a velká postava fitness průmyslu nás jednou pro vždy opustila.

Rich Piana se dožil věku 46 let. Bydlel na Floridě a za několik let intenzivní aktivity na sociálních sítích si získal až 1,2 milionu stoupenců na Instagramu i Facebook. Poslední roky patřil bezpochyby mezi nejaktivnější tváře mezi bodybuildery. Ať už o něm měl každý své mínění, všichni věděli o koho jde. Plnil sítě tréninkovými tipy, zkušenostmi se steroidy a prezentoval zde i svou vlastní značku. Fitness a speciálně kulturistiku měl v krvi od malička. Jeho máma, původem z Kalifornie, totiž taky okusila atmosféru kulturistických soutěží a aktivně se jich zúčastnila.

Začátky Riche Piany v posilovně se datují do roku 1982, kdy ve věku 11 let doprovázel svoji matku do posilovny jako podpora v její přípravě na soutěž. Cvičení si okamžitě zamiloval a ve věku 15 let už stál na své první soutěži. Neumístil se. Po celé řadě neúspěšných pokusů a umístění mimo podium se rozhodl začít s anabolickými steoridy a celý svůj život odkázat kulturistice. Traduje se, že jedl 9 jídel denně a absolvoval velmi tvrdé a vyčerpávající tréninky.

Rich Piana bral steoridy bezmála 30 let. Zejména v posledních letech byl ohledně tématu zakázaných látek velmi otevřený a získal si díky tomu spoustu příznivců a stoupenců jeho osoby a značky. Jeho obvyklý režim se skládal z obrovského příjmu potravy, dlouhých tréninků a silných steroidových cyklů. Piana tvrdil, že velmi dobře znal účinky, vedlejší efekty a veškeré věci, které s používáním steoridů souviseli. Stál si za tím, že velmi dobře pochopil vysazování/nasazování jednotlivých kůr. Tvrdil, že bez nich ve vrcholové kulturistice nejde uspět. A na té nejvyšší úrovni měl samozřejmě pravdu. Rovněž zdůrazňoval nebezpečnost steroidů “If you have the choice to stay natural or do steroids, stay natural. There’s no reason to do steroids, you’re only hurting your body, you’re hurting yourself.” (Pokud máte možnost zůstat naturálem, nebo začít se steroidy, zůstaňte naturálem. Není důvod jít do steroidů za každou cenu, pouze ubližujete svému tělu, ubližujete sobě.)

Poslední roky už nesoutěžil. Soustředil se především na svoji značku oblečení, doplňků a další sportovní akce. Pomocí sociálních sítí chystal pro své fanoušky nejrůznější akce, výzvy a soutěže. Cvičil už především pro sebe a svůj osobní pocit.

Rich Piana upadl do komatu v první polovině srpna 2017. Stalo se tak v jeho bytě na Floridě. Policie na místě nalezla minimálně 20 lahviček se steoridy a "bílý prášek". Jeho přítelkyně se ho pokoušela probrat, ale ani s pomocí zdravotníků se jí to nepodařilo. 25. srpna 2017 jeho exmanželka Sarah Piana potvrdila smrt známého kulturisty. Ve svém vyjádření poděkovala všem okolo za obrovskou podporu a množství zpráv.

Rich Piana rozhodně ovlivnil fitness průmysl. Reakce na jeho smrt napříč kulturistickou scénou naznačují jediné. I když z jeho mostrozní postavy mohl jít velký respekt, byl to očividně velmi srdečný a milý chlapík. Rest in peace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down