Kaatsu metoda

lamas525
6. 2. 2019

Kaatsu je velmi oblíbená tréninková metoda, která si získala značnou pozornost široké kulturistické komunity. Ať už v posilovnách nebo v diskuzních fórech. Dneska si v krátkosti společně řekneme o co jde, co vlastně metoda kaatsu je, jaké jsou její výhody a proč jí vyzkoušet.

Jedná se o velmi zajímavou a efektivní metodu

Která spočívá v omezení a modifikaci průtoku krve v těle za cílem nárustu svalové hmoty a zlepšení svalové hypetrofie. U metody kaatsu se výsledky neodvíjí od použitého závaží. Funguje při použití nižších i vyšších vah.

Kaatsu spočívá v omezení toku krve díky přiškrcení svalových skupin blízko cvičené partie.

Nejde o absolutní přiškrcení toku krve, pouze částečné. Omezuje se především odtok krve z končetiny, nikoliv přitok. Odtok je omezen speciálním řemínkem, elastickým pásem, tlakovou manžetou, které sval přiškrcují. Trénink pomocí metody kaatsu by neměl trvat déle jak 30-40 minut, především z důvodu, že každá série je v podstatě do selhání. Svaly se velmi rychle napumpují a unaví.

Její výhody spočívají především v silnější a rozdílné stimulaci svalu. Svaly bývají napumpované daleko rychleji. Nejčastěji se používá při cvičení paží. Vyzkoušet jí můžou všichni, kteří s nimi nejsou spokojení. Za pokus nic nedáte.

Vyzkoušeli jste metodu kaatsu? Jaké jsou vaše zkušenosti? Doporučili byste její zařazení spíš krátkodobě nebo dlouhodobě?

Obrazek: www.kaatsublog.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down