Je osobnost Filipa Grznára pro českou scénu přínosem?

lamas525
6. 2. 2019

Plzeňský kulturista na naší "youtuberskou" scénu vletěl před bezmála třemi lety. Jedno mu nemůžou upřít ani jeho největší odpůrci, díky svému kontroverznímu přístupu se stal bezpochyby nejdiskutovanější osobou, kterou v oblasti "fitness a posilování" máme. Každý si na něj udělal názor, nikoho nenechal chladným. Jméno Grznár zkrátka táhne a přitahuje pozornost.

Pojďme se na chvíli pozastavit u tématu přínosu Filipa Grznára pro českou scénu. Co se týče uchopitelných věcí, určitě nemůžeme vynechat pořádání kulturistické soutěže Grznar cup + desítky vydařených seminářů a akcí pořádaných po celé České republice.

Můžeme směle tvrdit, že jeho zásluhou začala celá řada mladých dospívajících jedinců se cvičením a začali na sobě pracovat. Kontroverzní přístup ve videích měl za následek jediné. Dosah videí se dostal i za hranice těch, kteří se zajímají o kulturistiku a posilování. Začala ho pravidelně sledovat celá řada lidí, kteří měli jako pravidelnou fyzickou aktivitu pouze ranní běh na autobus, nebo skákání na starou.

Co se týče obsahu a formy videí, záleží především na inteligenci sledujícího jedince.

Pokud někomu nebylo shůry dáno, uvidí jen "vole mrdat, tupý hlavy, pošli tam co můžeš". Pozornější jedinci můžou ve videích objevit celou řadu užitečných informací a rad prověřených letitými zkušenostmi. Ať už jde o čisté jedince, nebo soutěžní touhou hnané "vylepšené" cvičence. Pokud jste všímaví, naleznete mezi řádky spoustu informací.

Jako další bod pro Grznára vnímám otevřenost ohledně anabolických látek.

Ať už jde o stravu, trénink, regeneraci, či cokoliv se cvičením souvisejícího, je potřeba pochopit a aplikovat rozdíly mezi doping a doping free sportovci. Nemůžou mít na chlup stejný jídelníček, nemůže jet stejný trénink, nebude na ně fungovat to samé. Spousta kluků si v časopise nebo na internetu najde exkluzivní jídelníček Phila Heatha a dalších profesionálních kulturistů a domnívá se, že pokud pojedou stejně, stejně porostou. Nakonec končí po pár měsících tuční, zavodnění a s pochroumaným zažíváním. Otevřenost v tomto ohledu je pro spoustu lidí určitě užitečná. Spousta lidí oceňuje Filipův osobní přístup a vstřícnost při osobním setkání.

Ať už jsme fanoušci nebo odpůrci Filipa Grznára, nemůžeme mu upřít, že českou kulturistickou scénou pohnul a rozhodně jí ovlivnil. Ať si říká kdo chce, co chce, vždycky to bude především o lidech. A o tom, jestli na věci koukají povrchově, nebo vidí pod pokličku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down