Jak přirozeně zvýšit testosteron?

lamas525
1. 3. 2019

Dnes se v krátkosti podíváme na testosteron, vliv testosteronu na svalovou hmotu, přirozené způsoby na jeho zvýšení a zároveň vás upozorníme, kde a na co si dát pozor. Téměř nepřetržité držení vysoké hladiny testosteronu není nejjednodušší, ale odměna v podobě kvalitní svalové separace a minima podkožního tuku je dostatečně motivující.

Testosteron je anabolický hormon, má zásadní vliv protesyntézu (tvorbu bílkovin z aminokyselin ve svalové buňce). Nízkou hladinou testosteronu trpí spousta mužů v produktivním věku. Více či méně si za to můžou sami, na vině jsou stravovací návyky, dlouhodobý stres, dlouhotrvající sportovní aktivity o nízké intenzitě i nebezpečné xenoestrogeny.

Jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu?

Způsobů je mnoho, ať už se jedná o úpravu stravy, zařazení správné suplementace nebo změnu intenzity, délky a složení tréninkové jednotky.

Pokud mluvíme o tréninku, na zvýšenou produkci testosteronu má pozitivní vliv intenzivní trénink s trváním maximálně 60 minut. Základem tréninku by měly být vícekloubové cviky prováděné s těžkou váhou, které jsou správným stimulantem. Pokud jde o výživu, budu se opakovat. Vyhněte se dlouhodobému vysokému příjmu sacharidů a zamezte tím nestabilitě inzulínu. Přijímejte v potravě dostatek zdravých tuků a vyhněte se těm trans nebezpečným. Velmi užitečné je udržovat sacharidy na menších číslech a jednou za dva týdny si dopřát kvalitní CARB UP v rámci kterého přijmete dostatek sacharidů, probudíte metabolismus a znovu tak nakopnete zpomalené spalování tuků. Co se týče doplňků stravy, neměli by vám chybět hořčík (při nedostatku snižuje hladinu tst.), zinek a v zimních měsících vitamin D. Jak vám správně došlo, vystavování se slunci má také příznivý vliv. Komu by to nestačilo může si pořídit macu, extraxt z exotické rostliny. Velmi oblíbeným zdrojem je tribulus, který mi spíš přijde jako placebo s vlivem na obrovské zvýšení libida, čili ho nedoporučuji.

Pokud trpíte nedostatkem testosteronu, poznáte to podle několika příznaků.

Jste stále unaveni, nemáte energii, máte zvýšené množství podkožního tuku, chybí vám zdravá agresivita, hůře regenerujete, přemlouváte se k tréninkům a nepodáváte výkony podle vašich představ. Obrovským hráčem v boji proti produkci testosteronu je dlouhodobý stres, který má přímý vliv na produkci stresového hormonu kortizolu, jenž působí negativně na produkci vlastního testosteronu. Ať už jde o nedostatek kvalitního spánku, stravu chudou na zdroje zdravých tuků, činitelů snižujících hodnotu "mužského" hormonu je spousta. Přemíra estrogenu ve vašem těle má rovněž negativní vliv. Skrytou hrozbou jsou tzv. xenoestrogeny obsažené v kosmetických přípravcích, některých průmyslově upravených potravinách i tekutinách.

Nenechte v sobě potlačovat svoji mužnost a zdravou agresivitu a postarejte se o zvýšení testosteronu v krvi, odměnou vám bude pohled na svoje tělo a především neporovnatelný pocit a minimum únavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down