JAK NIKDY NEZAČÍNAT SVŮJ TRÉNINK!

lamas525
6. 2. 2019

ZAČNĚTE TÍMTO ZPŮSOBEM A ZKAZÍTE SI CELÝ TRÉNINK. MLUVÍ SE O TOM, ŽE PRO ZLEPŠENÍ MENŠÍCH SLABŠÍCH PARTIÍ, BYSTE JE MĚLI TRÉNOVAT PŘED VELKOU PARTIÍ. JE TO PRAVDA? NA KONCI TRÉNINKU NA NĚ NENÍ DOSTATEK ENERGIE. NEBO JE TO HLOUPOST? DRUHÁ SKUPINA TVRDÍ, ŽE SE ZBYTEČNĚ VYSÍLÍTE NA ZAČÁTKU TRÉNINKU A CELÝ SE TAK STÁVÁ MÉNĚ EFEKTIVNÍM. POJĎME SE PODÍVAT NA TŘI CESTY, KTERÝM JE LEPŠÍ VYVAROVAT.

1) Spodní záda před mrtvými tahy, dřepy, přítahy

Svalstvo spodních zad a především vzpřimovače jsou pod velkým tlakem u naprosté většiny více-kloubových cviků, ať už se jedná o trénink nohou, zad, nebo veškeré "overhead" cviky. Jestli se chystáte na těžký trénink, potřebujete silnou podporu spodních zad a trupu. Pokud začnete trénink good morningy nebo hyperextenzemi, můžete udělat velkou chybu.

Pokud budou vaše spodní záda pod tlakem, riziko horšího provedení cviku se zvyšuje a s tím i pravděpodobnost zranění, nebo přetížení partie. Pokud chcete do tréninku přidat cviky speciálně na spodní záda, udělejte to až na konci tréninku, kdy budete mít všechny těžké cviky za sebou.

2) Trénovat předloktí na začátku tréninu

Síla a pevnost předloktí ovlivňuje naši sílu více, než si někteří jsme ochotni připustit. Pokud máme slabé předloktí, jsme slabí. Jakmile na nich člověk zapracuje, komplexní síla se zlepší a člověk se u většina cviků s úchopem cítí daleko komfortněji. Cvičením předloktí na začátku tréninku si můžete velmi oslabit úchop a mít v další části velké problém se zvládáním těžší váhy, nebo vyšším počtem opakování.

Trénujte předloktí na závěr tréninku paží. Pokud po tréninku sotva udržíte shaker, jste na správné cestě.

3) Biceps před zády, triceps před prsy

Ať už jde o 2-3 cviky na biceps před tréninkem zad, nebo o 2-3 cviky na triceps před tréninkem hrudníku, oboje dramaticky ovlivní vaši výkonnost dané partie. Zařazením na začátek tréninku předvyčerpáte danou partii a už ze svého tréninku nevyždímete maximum.

Vždycky trénujte nejdříve velké partie. Menší partie a svalové skupiny zařazujte až na konci tréninku. Pokud máte pocit, že je na konci tréninku neprocvičíte dostatečně, dejte si na ně izolovaný trénink mimo hlavní partie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down