Jak nejrychleji spálit tuky?

lamas525
12. 2. 2019

I když se to naší krevní skupině fitness závisláků může zdát neuvěřitelné, spousta lidí nezačne pečovat o svoje tělo a zdraví s primárním cílem zesílit, nabrat svalovou hmotu a prohlížet se před každým zrcadlem s touhou po tělesných přírůstcích. Spousta lidí sahá po změně životní stylu s úmyslem redukovat svojí váhu a značně tak ulehčit svému organismu.

My se v dnešním článku podíváme na několik tipů, rad a pomůcek pro účinné spalování tuku, nutně neznamenající nabírání svalů, ať už se jedná o stravovací návyky, suplementaci, nebo samotný trénink.

1) Snídejte střídmě. Snídaně založená na vysokém příjmu sacharidů váš udrží hladové celý den kvůli delšímu trávení nemá příznivý vliv na spalování tuků. Zařaďte buďto lehčí, kvalitní a pestrou snídani v pevné formě, složenou hlavně z tuků a bílkovin, nebo tělu ulehčete trávení namícháním magického koktejlu, kam můžete kromě proteinu zamíchat oříšky, čerstvé ovoce, kokosový olej a další dle libosti. Před snídaní vypijte po probuzení sklenici vody s vitamíny.

2) Strava s vysokým obsahem sacharidů bojuje proti spalování tuku, omezte přílohy. Své místo ve vašem jídelníčku mají především po fyzické aktivitě pro doplnění glykogenu. Pro spalování tuku je jinak nepotřebujete. Efekt uvidíte během pár dní.

3) Vysoká hladina testosteronu = lepší podmínky pro spalování tuků. S tímto bodem souvisí i bod o zvýšeném příjmu sacharidů. Přebytek sacharidů snižuje hladinu testosteronu, zvyšuje naopak hladinu estrogenu a vážete na sebe více vody, než je nutno. Při vysoké hladině testosteronu se cítíte zdravě agresivní a nabytí energií.

4) Vyvarujte se stresu, zvýšená tvorba stresového hormonu kortizolu produkovaného při vystavování se dlouhodobému stresu negativně působí na spalování tuků.

5) Aerobní aktivitu doporučuji zařadit spíše intenzivnějšího kratšího charakteru na bázi HIIT tréninku. Docílíte prudší hormonální odezvy.

6) Pokud rádi běháte a chcete v tom pokračovat, jako ideální možnost vidím běhání na lačno po probuzení. Dejte si na energii lžíci medu z Manuky a nastartujte svůj organismus ranním během. Podotýkám, že ideální možnost v případě, pokud máte nadváhu a chcete se zbavit obecně hmoty, nikoliv primárně spalovat jen tuk a udržovat svalovou hmotu.

7) Zařaďte do svého tréninku více-kloubové cviky. Zapojíte spoustu svalových skupin a vláken, narozdíl od izolovaných cviků na strojích se dočkáte lepší hormonální odezvy. Těžká váha, základní cviky a 3-6 opakování ve velké intenzitě jsou dobrým stimulem pro spalování tuků.

8) Co se týče suplementace, můžete vyzkoušet některý ze spalovačů. Některé působí na bázi placeba, ale kdo tomu věří, tomu to může opravdu pomoct. Naše hlava je mocný nástroj.

9) Přijímejte dostatek vitamínů a minerálů. Pohádka o dostatečném příjmu z běžné potravy je spíš smutnou tragikomedií. Zinek, hořčík a další jsou pro tělo daleko užitečnější, než drtivá většina doporučovaných suplementů.

10) A především, udržte si čistou hlavu. Každý někdy začínal a čekala ho dlouhá cesta. Hleďte dopředu a už to, že jste začali je pro vás velký krok dopředu. Držte si dobrou náladu, věřte si a jděte si za svým, protože cesta je cíl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down