CVIČENÍ JE TVOJE VOLBA

lamas525
7. 2. 2019

I ti největší o sobě občas pochybují. Dokonce se říká, že ti nejmoudřejší o sobě pochybují nejvíce. A tak se to zcela jistě nevyhne ani tobě.

Jakmile se začnete věnovat cvičení, nese to ze začátku skoro samá pozitiva. Všichni to kvitují. Všichni vám fandí. Všichni vám chválí. Všichni si všímají, že už nevypadáte jako obal na hrábě. Začátek je prostě snový. Máte staré přátelé a získáváte nové. Socializace funguje naplno, protože fitness je fenomén, který spoustu lidí spojil a spojuje.

Přesto se dostanete do bodu, kdy světlo pozitiv poněkud uhasíná a západ slunce už není tak růžový, jako se zdál. Většinou se to pojí s bodem, kdy ostatní zjistí, že to neděláte jen tak pro lepší sociální obraz (1-2x týdně do fitka, otagovat, vyfotit, rozeslat), ale myslíte to skutečně vážně. Děláte co vás baví. To by mělo těšit i ostatní, kterým na vás záleží, nebo ne? V ideálním světě ano. V dnešním zřídkakdy.

Spousta lidí na vás začne nahlížet jinak. Začnou se šířit divné fámy. Budete čelit konfrontacím lidí, kteří nejsou spokojeni sami se sebou, tak se pouští do ostatních. Budete nařčeni, že jste se změnili, že jste jiní, že už to nejste vy. Fitness vás pohltilo a zamotalo vám hlavu. Ale je tohle opravdu něco, co by vás mělo trápit a přemýšlet nad tím, jestli skutečně nemají pravdu?

Zamyslete se nad tím, co ve vás podobnou kolaps sebedůvěry a ztrátu motivace vyvolává. Jste to vy sám, který cítí, že tohle není pro něj? Pak možná opravdu není. Ale v minimálně 90 procentech případů to bývá malý červíček, kterého vám vloží někdo jiný do hlavy. Ty jsi se změnil. Ten Honza už není co býval. Škoda, že už jsi jinde. Já tě dlouho neviděl. Většinou za to může věta, která vás donutí přemýšlet. Zdánlivě nepodstatný detail, který vám pak leží týdny v hlavě.

Uvědomte si jednu věc. To, co děláte je VAŠE VOLBA. Vy jste zodpovědní za váš život, spokojenost a vaše štěstí. Neovlivní to nikdo jiný a téměř nikoho jiného to ani nezajímá. Nelámejte si tolik hlavu s reakcemi okolí. Ať už uděláte cokoliv, vždycky se to někomu nebude líbit. I když to zní jako hláška sedmnáctileté holky po pořízení tetování I Am Who I Am, je to fakt.

Velmi často se v hlavě zaobíráme lidmi, kteří neustále otevírají a komentují jednotlivé kauzy. Tu utrousí poznámku, tam utrousí poznámku a jdou dál. V nás to zůstává. Tihle lidi zmizí ze života a zůstanete jen vy, vy budete bilancovat. Vy sám v posilovně naproti zrcadlu, když vám teče pot po tváři, zbývají tři série a uvědomujete si, že děláte něco co vás baví. Nemůže vás zajímat, co si o tom myslí ostatní.

Pokud se budete chtít zavděčit všem, nepovede se vám to a nikdy nebudete spokojeni. Zavděčte se tomu člověku, která na vás každý den kouká v zrcadle. Protože jen ten bude při vaší poslední hodince bilancovat, jestli jste vždycky dělal, to co jste chtěl, nebo jste se nechal ovlivnit okolím a nešel svojí cestou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down