Co je hydro protein?

michal
5. 9. 2022

Pod označením hydro protein se ukrývá syrovátkový hydrolyzát, který patří mezi nejvíce kvalitní dostupné proteiny. Je vyráběn složitým a přesto šetrným procesem, kdy výsledkem je produkt enzymaticky štěpený na kratší peptidy. Dalo by se říct, že je pro tělo tzv. předtrávený a zbytečně nezatěžuje trávící soustavu a živiny putují co nejrychleji rovnou do svalů. I mezi jednotlivými hydro proteiny však mohou být rozdíly kvality vyplývající hlavně ze stupně hydrolýzy.

Metoda výroby syrovátkového hydrolyzátu

Při výrobě syrovátkového hydrolyzátu dochází k enzymatické hydrolýze výchozí složky, kterou nejčastěji bývá syrovátkový isolát. Tímto enzymatickým štěpením dlouhých řetězců syrovátkového proteinu dochází k jejich zkracování, což je lepší pro vstřebatelnost a využitelnost v lidském organismu. Tato výrobní technologie je nákladná, což se odráží i na vyšší ceně za tento velmi kvalitní protein. Jednotlivé hydrolyzáty se liší i stupněm hydrolýzy, přičemž platí, že čím vyšší hydrolýza proteinu, tím lepší a rychlejší vstřebatelnost. Ovšem vedlejším efektem u vyšší hydrolýzy je vyšší cena výroby a horší nahořklá chuť, ale tohle dokážou výrobci již zamaskovat a může chutnat výborně i hydro s hydrolýzou DH32.

Suprex hydro DH32 – špička mezi proteiny

Pro zpracování tohoto proteinu je použita nejvyšší hydrolýza DH32. Právě proteiny štěpené hydrolýzou DH32 jsou nejlepší možnou volbou, která je k dostání na trhu s proteinovými suplementy. Pokud chcete nejrychlejší protein na trhu a dávat svému tělu to nejlepší volte tento proteinový přípravek.

Hodně výrobců neuvádí stupeň hydrolýzy a snaží se tímto způsobem šidit zákazníky.

Hydro protein je nejlepší užívat po tréninku nebo po probuzení, naopak na noc se moc nedoporučuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down