CIGARETY A POSILOVÁNÍ, JDE TO DOHROMADY?

lamas525
7. 2. 2019

Kdo kouří, přemýšlí o životě. Tak praví jeden citát. Někomu to chutná, někoho to uklidňuje, někomu to pomáhá. Důvody se různí. My se dnes podíváme na vliv kouření pro člověka, který pravidelně navštěvuje posilovnu.

Hned na začátek je důležité zdůraznit jednu věc. Nestojí a nepadá na tom celá vaše figura. Krabička týdně bude na první pohled rozhodně šetrnější, než každý týden vypnout a konzumovat velké množství alkoholu. Závisí na cíli a ambicích. Pokud cvičíte rekreačně, baví vás to, nejste ambiciózní a chcete se jen udržovat, budiž. Přesto věřím, že takových tu moc není.

Koukněme se na negativní vlivy, které má kouření pro aktivně sportujícího člověka.

Kouření hraje roli v poměru kortizolu a testosteronu v těle. Už z předchozích článku víme, že čím více T na úkor K, tím lépe. Kouření zvyšuje hodnoty kortizolu, kvůli nikotinu snižuje hodnoty testosteronu. Nevědomky brzdíme spalování tuků, ale i nabírání kvalitní hmoty.

Snižuje imunitu. Špatně se nám dýchá a daleko hůře využíváme kyslík v těle. K čemu to vede? Banální až chronické záněty. Zvlášť pokud trpíme na chřipky, ještě přikládáme do kotle a koledujeme si o "drsnější průběh".

Vstřebatelnost, ale hlavně využití bílkovin, vitamínů i minerálů se snižuje. U bílkovin je to kontraproduktivní k naší snaze výstavby kvalitní husté svalové hmoty, u dalších dvou si opět zaděláváme na problémy. V době průmyslově zpracovaných potravin máme vitamínů a minerálů dlouhodobě nedostatek, měli bychom je doplňovat, nikoliv ještě snižovat.

Pokud přestanete, často dochází k nárůstu tělesné váhy. Nechceme tím naznačit, že by cigarety byly účinným spalovačem, ale zpravidla je něčím nahrazujeme. Přestanu kouřit, oklamu mozek čokoládou.

Nezmiňujeme všeobecně známý negativní vliv na plíce, tvorbu žaludečních vředů, zvýšené riziko onemocnění vážnou nemocí a další.

Zkrátka a dobře, záleží na vás. Pokud chcete výsledky, musíte tomu něco obětovat. Najděte si novou "drogu" v posilování a po týdnech možná zjistíte, že vám kouření vůbec nechybí. Nikdo z nás nechce být průměrný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down