BĚHÁNÍ A JEHO VZTAH KE SPALOVÁNÍ TUKŮ.

lamas525
13. 2. 2019

Dnešním troufalým tvrzením zřejmě připravím valnou část našich křehkých krásných poloviček o jejich iluze ohledně běhání a jeho neocenitelného přínosu pro jejich postavu. V rámci fitness rozkvětu se spousta žen, slečen i dívek začala věnovat budování své vysněné postavy. Jednou zkrátka přijdou k zrcadlu a jejich břišní stěna, nadměrné množství tuku na zadních partiích, nebo klíčící druhá brada jim nedovolí pokračovat popcornßcocacola stylem. Za zvýšený zájem žen o své tělo a touhu soutěžit můžeme poděkovat v první řadě kategorii bikini fitness, které se u začínajících žen těší velké oblibě.

Zásluhou šíření nejrůznějších fám začátečnice ovšem volí tu nejnevhodnější variantu.

Snaží se zpevnit své tělo, možná vybudovat přiměřené množství svalové hmoty a především zbavit se tuku. Místo toho, aby se po hlavě vrhly do odstraňování sacharidových pastí ve stravě, přehodnotili své stanovisko a především složení snídaně, nebo odstranily své přesvědčení, že jakékoliv zvedání činek se závažím pro ně bude znamenat minimálně 20 kilogramů svalů, se uchylují k nekonečným hodinám na rotopedech, běžících pásech nebo kruhům kolem jejich domovské čtvrti.

Pokud nevěříte a chystáte se argumentovat ve stylu:"Ale Maruška běhá a má krásně štíhlou postavu, takže běhání ftw", tak vězte, že jsou i geneticky obdařené výjimky potvrzující pravidlo. Doporučil bych vám zeptat se Marušky především na skladu jejího stravování, stravovací návaky a činnost kterou provádí ve fitness centru. Možná budete dost překvapeny, že Maruška svůj trénink netráví pouze na rotopedu, stroji na předkopávání a kladkách, ale nebojí se činek a světě div se, nenarostly jí z toho bicepsy velikosti Arnoldových.

Zpátky k běhání.

Spousta našich poloviček ve snaze zpevnit a zdokonalit svou postavu běhá několikrát týdně celé měsíce a kromě zvyšování stresového hormonu kortizolu, který vede k rozpadu svalové hmoty, což je další nežádoucí účinek, vypadají po x měsících stále stejně a strkají hlavu do dlaní s vsugerovanou myšlenkou, že je pro ně zkrátka nemožné vypadat podle jejich představ. Následně často od běhání odcházejí, vrací se zpátky k pohodlnějšímu způsobu života a obsesivní myšlenkou o vlastní genetické nedokonalosti se do fitka nikdy nevrátí. A přesně proto všem ženám i mužům doporučuji neřídit se nepsanými cvičebními pravidly a používat zdravý rozum.

Nechci zavrhovat běhání jako takové, ale není to ani náhodou správná cesta ke spalování tuků, které si žádáte. Pro účinné spalování tuků doporučuji do vašich tréninkových plánů zařadit intenzivní sprinty na krátkou v množství 10-20 sérií. Hormonální odezva bude neporovnatelně lepší a množství spáleného tuku neporovnatelně větší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down