7 VĚCÍ, KTERÉ FITNESS HOLKÁM NELZE ZÁVIDĚT

lamas525
6. 2. 2019

V dnešní době sociálních sítí vídáme na instagramu, facebooku a dalších oblíbených mainstream sítích spoustu krásně vysportovaných dívek, které se těší velké oblibě mužů a závisti ostatních žen. I když se jejich život může zdát bez chyby, každá bílá má i svoji černou, fitness průmyslu nevyjímaje. Pojďme se podívat na 7 věcí, které jim rozhodně závidět nemůžeme.

1) Jejich tělo se stane předmětem diskuzí

Ať už je člověk sebesilnější a odolnější proti kritice a zlým jazykům, nikomu na sebevědomí nepřidá, pokud je jeho tělo předmětem diskuzí. Zkuste se do té role vžít. Půlka lidí vás obdivuje, půlka (možná ze závisti) vámi opovrhuje. Vždyť vypadá jako chlap. A umí vůbec vařit? Ta je jako z cukru. To bych doma nechtěl. Pořádná ženská má být za co chytit. A tak dále a tak dále. Pokud se diskuze množí, ženy můžou skutečně začít pochybovat, jestli jdou správnou cestou a dostávat se do stresových situací a chronických depek.

2) Problémy s oblečením

Každá žena chce být svým způsobem princezna. A to může být při fitness lifestyle velký problém. Špatně se shání oblečení. Ten pěkný model, který se jí líbil ve výloze prostě pro ženy s vypracovaným zadečkem a úzkým pasem nedělají a dělat nebudou. Má smůlu. A co teprve džíny. S postavou vypracovaných stehen se každou chvíli dá očekávat prasknutí a i když si zasloužíte slova chvály, lidé na vás koukají skrz prsty.

3) Musí se vzdát svých přirozených prsou

Ano, je to důvod proč je plastika prsou velmi oblíbená zejména ve fitness průmyslu. I když je žena před začátkem fitness kariéry dobře obdařena, postupem času se se svoji chloubou může rozloučit. Ale vše skvělé něco stojí, není to tak?

4) Hlad, hlad, hlad

Ať už jste žena, chlap, nebo cokoliv mezi tím, pravděpodobně milujete jídlo. V dnešní době úžasných restaurací, pekáren, cukráren a především rozšířených fotografií skvělých chutných pokrmů se prostě jen velmi těžko odolává. A zejména u žen, u kterých se kila navíc jen těžko vysvětluje mužským "jsem v objemu". Týdně před soutěží tedy velmi trpí a musí si odpírat i nejmenší potěšení. Klobouk dolů.

5) Všichni známí od vás chtějí poradit

Najednou jste někdo, kdo tomu rozumí. Někdo, kdo má něco, co by všichni ostatní chtěli. A tak se stáváte cílem otázek, tužeb a hlavně proseb o pomoct. Jelikož jde o vaše nejbližší (rodina, přátelé), tak většinou povolíte a začnete jim pomáhat. A nedejbože, aby na sobě neviděli změnu. V tom případě to totiž není chyba jejich nenažranosti, slabé vůle a špatných návyků, ale vaše!

6) Zničené bolavé ruce

I když se to může stát jako malichernost, pokud den co den po týdny, měsíce a roky držíte v ruce činky, jednoručky a nejrůznější těžké náčiní, vaše ruce zřejmě nebudou vypadat jako ruce princezny. Budou spíš připomínat ty chlapské plné jizev. A co teprve nehty?

7) Fitness klišé

Genderové diskuze tu budou vždy. A zejména v průmyslu, který je i přes značný pokrok pořád přednostně považován za chlapský. Protože tvrdá práce, dřina a činky přece patří chlapům, není tomu tak? I když je zde spousta žen, které soutěží v soutěžích powerliftingu, weightliftingu, kulturistice, crossfitu a dalších "chlapských" soutěžích, tohle zřejmě nikdy úplně nevymizí.

Na fitness scéně je super, že neexistuje jen jedna cesta. Jeden cíl. Jedna vysněná postava. Každý můžeme mít sen a nikoho sen není lepší. Co se vám tímto článkem snažíme říct, že i ženy si zaslouží velký klobouk dolů za jejich snahu. Ani jejich fitness život plný fotek a komplimentů od ostatních není úplně růžový a musejí se vypořádat s tlakem od sebe a okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down