5 důvodů, proč váš mrtvý tah zaostává

lamas525
6. 2. 2019

Záda osminásobného vítěze Olympie Ronnieho Colemana jsou zřejmě dodnes nejlepšími, které svět viděl. Bill Kazmaier, známý jako zřejmě nejsilnější muž v historii tvrdošíjně opakoval: "Silná záda dělají silného muže". A měl pravdu. A co měli společného oba? Těžké mrtvé tahy.

Pokud ovšem chcete spojit zvedání těžké váhy s odpovídajícími svalovými přírůstky, neexistuje zde jiná cesta, než to provádět správnou technikou. A zde je velký kámen úrazu. Můžete namítat, že špičkoví lifteři a kulturisti při překonávání maximálek rovněž nejedou stoprocentně. Nadruhou stranu, až budete mít nazvedáno a naposilováno tolik jako profíci, budete vědět co si můžete dovolit.

Pojďme se spolu podívat na 5 důvodů, proč na mrtvém tahu můžete stagnovat.

1) Zadek příliš nízko

Při sledování některých mrtvých tahů člověk začíná mít pocit,že jde o dřep. Zadek by v základní pozici měl být blíž pozici polovičního dřepu, než plného rozsahu. Pokud začneme v pozici příliš nízko, činka bude daleko před námi a nikdy nebudeme v tak silné a zpevněné pozici.

2) Příliš široký postoj

Pokud neváží půl tuny, což by znamenalo velký problém pro naskládání se k čince, nemusíte mít příliš široký postoj. Opět zde dochází k štěpení síly a nejste maximálně zpevnění.

3) Používání rukavic

Zde si dovolím vypůjčit citát slavného trenéra Marka Rippetoea, který snad nepotřebuje překlad. If you must wear gloves while lifting, make sure they match your purse. Pokud nosíte rukavice, nikdy necítíte činku tolik jako holýma rukama. Hůře se vám drží, úchop není tak pevný. Na druhou stranu pokud nosíte rukavice, tak vás zřejmě u mrtvého tahu ani neuvidíme.

4) Nevhodné rozcvičení

Každý maximální výkon potřebuje adekvátní rozcvičení. A i když se vám zdá potupa rozcvičovat se s 1/4 vaší maximální váhy, není to žádná ostuda. Nic vás nepřipraví na těžké mrtvé tahy tolik, jako lehké mrtvé tahy.

5) Biceps pomáhá, ale nesmí přebírat iniciativu

Spoustu zranění při provádění mrtvého tahu plynulo z provedení při kterém se cvičence začne předklánět nad činku a snažit se chybějící sílu zad a zadních stehen dohnat silou paží. Biceps pomůže, ale nikdy nemůže být hlavním iniciátorem a těžítkem na vahách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down