5 důvodů, proč jsou dřepy lepší než legpress

lamas525
6. 2. 2019

Pokud chcete vybudovat silné a mohutné kvadricepsy a hamstringy, bezpochyby se najde ve vašem tréninku místo pro oba cviky. Pokud byste si však měli, nebo snad chtěli vybrat pouze jeden, vždy se rozhodněte pro dřepy. Jsou daleko komplexnější, zařizují větší hormonální odezvu a zkrátka baví! Pojďme se spolu podívat na 5 základních důvodů, proč preferovat právě dřepy.

1) Svalové přírůstky

Při tvrdém tréninku nohou je hormonální odezva těla tak silná, jako při žádném jiném tréninku. Tvrdě trénujete celou polovinu svého těla. Celé tělo je v permanenci. A u dřepů to platí dvojnásob. Pohyb dřepu musí jít v plném rozsahu a harmonii. Nepracují jen nohy, musíte mít zpevněný střed těla, držet lopatky u sebe, ruce zamknou úchop. Dřep je společně s mrtvým tahem králem komplexních cviků

2) Spálíte více kalorií

A především těch, které spálit chcete! Nebojte se, cvičení nohou o přírůstky na vršku těla rozhodně nepřijdete. I když lidem často přijde, že se jim se zvětšením nohou zmenšil vršek těla. Je to pouze optické a vypadáte daleko symetričtější. Ve spoustě fitek můžete narazit na fitness instruktory (záměrně se vyhýbám slovu "trenéry"), kteří nohy zkrátka necvičí. A to je panečku pohled. Jelikož je opravdu celé tělo v permanenci, cvik vyžaduje maximální soustřední a správné provedení, hormonální odezva je odpovídající. Spálíte spoustu tuků a kalorií.

3) Rovnoměrné zatížení nohou a spoustu variant cviku

Na dřepech je kouzelné, kolik máme variant. Můžeme pracovat s postojem, postavením špiček, šířkou, variantou položení činky na těle a dalšími. Každý si zde zkrátka najde cestu, jak pracovat se svými predispozicemi a odstraňovat dysbalance. Máte pocit, že se zakláníte? Podložka pod patu a jede se.

4) Silnější střed těla

Jak už jsem zmiňoval, dřepy vyžadují maximální soustřední a přesné provedení. Pro správné provedení musíme zpevnit střed těla a provést pohyb v plném rozsahu. A právě zpevnění středu těla je dalším benefitem dřepů. Nebudete muset trávit dlouhé hodiny na pochybných strojích na břicho, dáte si několik sérií těžkých dřepů a trénink středu těla máte úspěšně za sebou.

5) Opakování je matkou moudrosti

S přibývajícím časem se ve dřepech začnete cítit opravdu jako doma. Pohyb bude přirozený, trajektorie správná. Pracovat budou svaly, které skutečně mají pracovat. A s tím získáte i daleko větší stabilitu v pohybu, kterou můžete využít i u dalších cviků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down