10 VĚCÍ, KTERÝM SE VYHNOUT!

lamas525
7. 2. 2019

Už víme, co máme dělat. Ale víme, co nemáme dělat? Co není zakázáno, je přeci povoleno. Pojďme se podívat na strašáky, které nás brzdí a degradují naši snahu.

STRES - Vše začíná v hlavě. Nemůžeme to zlehčovat a těžko tomu vzdorujeme. Pokuste se co nejvíce vyhnout stresovým situacím ve vašem životě. Dlouhodobý stres má velmi tvrdé zdravotní dopady. Pokles testosteronu, svalový katabolismus, nechutenství, depky, snížený zájem cvičit, přežírání a můžeme pokračovat do zítra. Pokud vás stresuje práce, přemýšlejte o tom, jestli je pro ta pravá. Pokud lidé, možná nejsou ti správní.

ALKOHOL - Záleží na vás, ale občas ano, pravidelně NE. Alkohol má na rozdíl od cigaret, stresu a další rizikových faktorů jednu velkou výhodu. Plody své "práce" vidíte hned druhý den ráno. Svalům chybí tvar, jste bez vody a patrně vám je špatně. Pravidelné pití a pravidelné cvičení jsou neslučitelné.

CIGARETY - Tichý zabiják. Horší využití kyslíku, snížená imunita, zvýšený kortizol, pokles využití vitamínů a minerálu. Pokud vás zajímá víc, nepřehlédněte náš článek z před pár týdnů.

PŘEJÍDÁNÍ SE - Nemůžeme dojíst, co nám zatím chybí. Nabírání kvalitní hmoty je dlouhodobý proces. Krátkodobě samozřejmě můžete zaplnit svaly větším množstvím "živin", takže vám opticky přijdou větší a plnější, ale je to dlouhodobě neudržitelný proces. Buďto se vyfouknou, nebo se s tím nebudete chtít smířit, budete obrovské množství jídla držet a zaděláte si na zažívací potíže. Nic se nesmí přehánět. Ať už jde o bílkoviny, tuky nebo sacharidy.

SACHARIDOVÁ NÁLOŽ PO RÁNU - Pokud máte tentýž problém, že celý den trpíte na hlad a musíte jíst každou hodinu a půl, zkuste se ráno vyhnout většímu množství přijaté energie ze sacharidů a cukrů. Snídaně z větší části založená na bílkovině a tuku zabrání katabolismu, dodá potřebnou energii, umožní spalovat tuk a celý den se budete cítit "plnější". Nechceme celoplošně odsuzovat sacharidy, v jídelníčku samozřejmě mají své neotřesitelné místo, ale naučte se s nimi zacházet.

NEDOSTATEK SPÁNKU - Potřebujete pevný režim. Naučit tělo, kdy přibližně bude chodit spát. Pokud půjdete jeden den v 11, druhý v 1 a třetí v 5, schopnost těla regenerovat se sníží. Nepodceňujte spánek. Svaly nerostou v posilovně. Dobře jíst, tvrdě trénovat, správně regenerovat = výsledky. Stojí to na třech základech.

TRÉNINKY Z POVINNOSTI - Musíte chtít. Vědět, že chcete. Pokud si jdete trénink odestát, nemá to cenu. 5 minut povídat, 2 cvičit, 5 na mobilu, 3 na stroji, zase povídat. Ne. Tenhle typ tréninku nepovede k ničemu.

PŘECEŇOVAT SUPLEMENTY - Doplňky jsou bezva, ale pořád budou jen DOPLŇKY. Nedá se na nich stavět. Pokud víte co jíst, trénujete tvrdě a správně regenerujete, těch 10-20 procent navíc vám bezpochyby přidají, ale nemůžeme si myslet, že stačí používat BCAA, glutamine a protein a ono to půjde. Nepůjde.

VYHÝBAT SE ZÁKLADNÍM CVIKŮM - Nic vám nepomůže tolik, jako to, co funguje už desítky let. Tvrdá dřina, základní cviky, těžké váhy, posouvání limitů. Shyby, benchpress, mrtvé tahy, dřepy, výrazy, tlaky, zdvihy, přítahy. Nejde to obejít. Pokud chcete výsledky a pocit, že jste si to skutečně odedřeli, nevyhnete se tomu. Už jste někdy slyšeli, jak se dneska někdo totálně sundal na kladkách? Já ne.

SYPAT JAKO ZAČÁTEČNÍK - Dneska nebudeme bilancovat, jestli obecně ano nebo ne. Ale určitě NE, pokud cvičíte rok-dva a zažíváte první výraznější stagnaci. Trénujte víc tvrdě, zkoumejte stravu, vyzkoušejte jiný typ tréninku, zvyšte testosteron naturálně, ale rozhodně se rovnou neuchylujte k anabolikům. Rozhodně jste nevyčerpali svůj přirozený potenciál. Jednou se možná rozhodnete, že je čas, ale teď jako náctiletí s minimem zkušeností určitě ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down