Pár tipů pro zlepšení kvality vašeho spánku.

lamas525
12. 2. 2019

Kvalitní spánek je výsadou králů. Přestože má zásadní vliv na fungování našeho organismu, odolnost proti virovým i bakteriálním onemocnění a odbourává stres, tak mu neklademe patřičnou důležitost. Především když tělu dáváte pořádně zabrat, důraz na kvalitní spánek by měl být ve vašem desateru.

Pro dnešek si uvedeme pár tipů pro zlepšení kvality vašeho spánku.

Mezi nejfrekventovanější spánkové mýty patří časté tvrzení notorickým alkoholiků, že to prostě dospí. Samotná délka spánků není tak důležitá. Jasně, rozhodně nedoporučuji dlouhodobě spát 3-4 hodiny denně, ale kvalitní 6-7 hodinový spánek je daleko užitečnější, než 10 hodinové plácání se na nevhodně uzpůsobeném místě. Stejně jako můžete trpět nedostatkem spánku, rovněž vám nepomůže jeho přebytek. Spíte dlouho, zbavujete se produktivního času a stejně jste unavení.

Usínejte v úplném klidu.

Pokud jste zvyklí poslouchat hudbu, Hollywood Undead zřejmě atmosféru ke spánku nezajistí. Na televizi, zapomeňte. Pro kvalitní spánek je důležité usínat v úplné tmě. Úzce s tím souvisí hormon melatonin, který je zodpovědný za správný spánek a jeho hladina v těle prudce roste s nástupem tmy. Pokud máte problémy s nespavostí, máte ho nedostatek. Není to nic výjimečného, spousta lidí je nucena jeho dostupnou formu zařazovat. Vypněte přístroje, vytáhněte ty svítící ze zásuvek a dejte si mobilní telefon někam stranou. Při úplné tmě se dokáže lépe uvolnit a nic vás nebude rušit.

Usínat v přetopené místnosti bez čerstvého vzduchu vám rovněž nepomůže.

Udržujte v ložnici přiměřeně chladno a před spánkem vyvětrejte. Nedoporučuje se bezprostředně před spáním trávit čas chatováním na mobilním telefonu.

Vaše psychické rozpoložení před ulehnutím do postele ovlivňuje kvalitu spánku zřejmě nejvíc.

Stejně jako se tvrdí, nenoste si problémy z práce do domácnosti, neměli byste si osobní problémy nosit do postele. Rozumím, lehko se to říká a těžko dělá. Přesto si zkuste v hlavě nastavit čas odchodu do postele, jako konec usilovného přemýšlení o běžných problémech. Vzpomínejte, přehrávejte si v paměti pozitivní věci a zabraňte vyplavování stresových hormonů.

Pokud cvičíte večer a jste zvyklí užívat před-tréninkové preparáty s vysokým obsahem kofeinu, zřejmě budete mít s usínáním problémy. Jako dobrý stimulant pro naladění těla na usnutí je horká koupel s mořskou solí, tělo je po ní přirozeně unavené a připravené spát.

Pravidelná fyzická i sexuální aktivita mají na spánek také příznivý vliv. Vlivem vyplavování hormonů pak máte tendenci spokojeně usnout. Doporučuje se i hlídat si pravidelnou orientační dobu probuzení i usínání, které se tělo uzpůsobí. Pokud jednou za čas uletíte, nic se nestane, ale vstávat a chodit spát každý den odlišeně rovněž nedoporučím.

Jak všichni víte, i když se nebudete řídit přesnou interpretací "správného spánku", nehrozí vám vyloženě z tohohle důvodu nástup stagnace a nedostatek energie. Důležité je se zamyslet nad významem spánku a klást na na něj dostatečný důraz. Můžete skvěle trénovat, správně jíst, ale pokud tělu nedáte čas a prostor pro růst, nedosáhnete maximálních možných výsledků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down