Posilka.cz - Filip Grznár

Kousnutí amerického klíštěte z vás udělá vegetariány! Blíží se k ČR!

před 535 dny
Přečteno 3402x
0 komentářů

Do Česka se rychle blíží nebezpečná hrozba, která z vás udělá vegetariána.

Děláte si rádi a pravidelně srandu z vegetariánů? Jste jedním z těch, kteří si zkrátka nedovedou svůj den představit bez pořádného fláku hovězího masa? Možná na něj budete muset velmi brzo zapomenout. Do České republiky se totiž řítí záhadná nemoc.

O co ve zkratce jde? Jedná se alergickou reakci na kousnutí klíštěte amerického. Rovněž vám nedává rozum jak může kousnutí "obyčejného" klíštěte vyústit v alergii na určitou potravinu?

Celá pointa je překvapivě poměrně jednoduchá. Červené maso obsahuje takzvaný alfa-gal sacharid. Pokud ho tělo přijímá přirozenou cestou (v jídle), nemá žádný problém s jeho trávením. V případě kousnutí klíštětem americkým se alfa-gal sacharid dostane rovnou do krevního oběhu. V první moment nepoznáte vůbec nic. Problémy spouští až konzumace červeného nebo králičího masa.

Do 3-6 hodin po konzumaci masa dochází k silné imunitní reakci. Příznaky připomínají kopřivku či silný anafylaktický (životu nebezpečný) šok. Nakažený člověk musí okamžitě na pohotovost.

S prvními případy nemoci jsme se setkali už v roce 2009 v USA. Lékaři si dlouhou dobu lámali hlavu s příčinou množících se obdobných případů. A nakonec přišli na jednoho společného jmenovatele, alergickou reakci na červené maso.

Kromě USA už se několik případů objevilo i ve Švédsku, Francii a v sousedním Německu. Jedná se o rozšíření klíštěte amerického, nebo existují další nákazu šířící druhy? Můžeme být v klidu, nebo se brzo dočkáme prvních případů i v České republice?

Jedna věc je jistá. Lékaři si zatím zkrátka nevědí rady. A pro infikované to znamená krutou diagnózu. Musí se vzdát červeného masa.

PODPOŘTE ČLÁNEK

DALŠÍ ČLÁNKY

Jak nejlépe a nejrychleji vysekat břicho!

25. 06. 2017 v 14:11 | 2 komentářů

Tréninkový plán na obrovské paže ( biceps + triceps )

20. 06. 2017 v 14:29 | 10 komentářů

Tipy pro trénink ramen a trapézů

19. 06. 2017 v 11:26 | 0 komentářů

7 znaků, že přijímáte nadbytek proteinů

15. 06. 2017 v 10:11 | 1 komentářů

KOMENTÁŘE

avatar