JAK VYBRAT SPRÁVNÉHO TRENÉRA?

lamas525
7. 2. 2019

Doba finančních poradců skončila, nadešel čas fitness odborníků a trenérů. Král je mrtev, ať žije král! Dobře, teď už vážně.

Najít trenéra v dnešní době opravdu není těžké, možností je mnoho. Stačí si uvědomit, koho vlastně znáte a kdo je po šesti měsících přerušovaného cvičení novým fitness guru. Nikoho? Zvláštní. Druhou možností je porozhlédnout se na sociálních sítích. Díky placeným reklamám zde najdete v navrhovaných příspěvcích spoustu lidí, kteří vám slibují změnu života. A pokud se rádi cítíte obklopeni lidmi, tak zacinkejte šrajtoflí před nejnovějším fitness centrem a seběhne se okolo vás 10 mladíků, kteří sice vypadají zhruba jako vy, ale mají na to přece papír!

Co by tedy správný trenér měl splňovat a čeho si všímat, pokud o nějakém uvažujete?

1) Začal bych tím, že takového trenéra si najdete vy, nikoliv on vás. Pokud za vámi ve fitku uprostřed cvičení někdo přijde, jestli nepotřebujete trenéra, existují dvě možnosti. Buďto technika vašeho benchpressu připomíná latinský tanec s disco tyčí a lidi mají strach o vaše zdraví, nebo jste se stali obětí predátora. Dobrý trenér má většinou klientů dost, protože se mu sami ozývají a tak za ním patrně budete muset přijít sami.

2) Nemluví jen za peníze. Pokud se ho v šatně na něco zeptáte, nezdráhá se odpovědí. Jasně, nepoví vám doslova svůj jídelníček, ale není to typ člověka, kterému musí zaplatit doslova za vše.

3) Opravdu se lidem věnuje!! Pokud s ním máte zaplacenou hodinu, opravdu je to VAŠE hodina. Nikoliv jeho kamarádů ve skupinovém chatu facebook, ani té trenérky po které už měsíce pošilhává. Motivuje vás. Pokud už nechcete další opakování, neřekne že to nevadí. Snaží se ve vás pěstovat vnitřní sílu a motivaci.

4) Má hmatatelné výsledky. Ať už jde o skvělou formu, umístění na závodech, nebo výsledky ostatních klientů. Je vidět, že ví o čem mluví. Pokud vám má někdo radit, měl by vypadat výrazně lépe, než vy. (výjimku tvoří dlouhodobé partnerství v přípravě na závody atd.) Pokud cvičí rok, má mohutnější paže bez svalové seperace, zbytek těla jak kdyby necvičil a sahá si do trenek při každé zmínce o gaineru, utíkejte.

5) Mluví napřímo. Tohle je poměrně sporný bod, kde spousta lidí nebude souhlasit. Drží vás nohama při zemi. Pokud je to skutečný profík, rovnou vám řekne jakých výsledků můžete dosáhnout čistě, a kde je hranice, kdy už to není jen o bramborech a kuřecím.

6) Nemluví nejasně, vysvětluje. Pokud se zeptáte, proč k snídani zrovna tohle, vysvětlí vám to. Nemluví jako naučná encyklopedie z fitness kurzu. Bla bla bla bílkoviny. Bla bla bla katabolismus. Bla bla bla víc bílkovin. Cokoliv vás zajímá, objasní to. Hodně se ptejte, podle toho leccos poznáte.

7) Pokud sledujete jeho "stále" klienty, vidíte sebe. Pokud se už tří měsíce točí u strojů a mají minimální progress, zřejmě si je chce udržet co nejdéle, protože jsou to bez něj slepé ovečky, které si sotva uvědomují, jakou partii zrovna cvičí. Pokud vás nenaučí techniku základních cviků, není to správný trenér.

A to nejdůležitější, lehce související s předchozím bodem. Pokud nechcete soutěžit a nepotřebujete dlouhodobé vedení, mělo by vám stačit maximálně pár týdnů, aby vás DOBRÝ trenér naučil, co je třeba a vy ho už nadále nepotřebovali. Pokud máte pocit, že si sice hezky popovídáte, ale vlastně nic nevíte a vypadáte stejně, nechte toho. Najděte si opravdového trenéra a pokecejte si s kamarádkou u kafe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Posilka.cz je web, který má velkou historii a je tu s námi již přes 10 let. Našim cílem je pomoct všem začínajícím i pokročilým cvičencům, aby zbytečně neztrácely čas i své nervy, při budování své vysněné postavy. Najdete zde velké množství článku na všechny témata ohledně cvičení, stravy a suplementace.
FACEBOOK
27 247 fanoušků
INSTAGRAM
2 286 sledujících
YOUTUBE
11 545 fanoušků
Web design & code WordPressak 
chevron-down