Posilka.cz - Filip Grznár

5 způsobů, jak pomocí cvičení můžete najít sami sebe

před 634 dny
Přečteno 3232x
0 komentářů

1) Posilování jako útěk z pekla a návrat zpátky do života

Jedním z nejčastějších důvodů proč se lidí stále více uchylují k posilování je útěk od reality. V reálném životě mohli prožít osobní tragédii, těžký rozchod, citelnou ztrátu a hledají místo k úniku. A to posilovna často nabízí. Člověk se tam může znovu realizovat. Najde sám sebe. V troskách momentálního všedního života vidí něco, co má smysl. Co může budovat a vidět reálné výsledky už po několika týdnech. Pomáhá mu to alespoň na chvíli zapomenout na bolest a mít svoji chvíli klidu. Vyčistí si hlavu, nabere zpátky sebevědomí a může jít dál.

2) Posilování jako úleva od stresu všedního života

Nemusí jít o drasticky složitou životní situaci, ale každý potřebujeme nějak relaxovat. Lidé chodí běhat, hrají šachy, s kamarádem do hospody na pivo, s kamarádkou na nehty, a někdo má prostě posilovnu. Místo, kde je sám sebou a nepřemýšlí o ničem jiném. Vzpomeňte si na váš poslední opravdu těžký trénink. Přemýšleli jste uprostřed série nad tím, že máte v práci odevzdat ten důležitý projekt? Vsadím se, že ne. V tu chvíli si prostě užíváte okamžiky ve fitku a překonávání sami sebe.

Ať už se ve vašem všedním životě děje cokoliv, ve fitku si můžete být stoprocentně jisti, že je to bezpečné prostředí, kde si užijete hodinku klidu a naplní vás energií do dalších dní.

3) Posilovna buduje a utužuje disciplínu

Posilovna vás naučí jednomu. Vaše vysněné tělo se nevybuduje za noc ani za 30 nocí. Pokud to skutečně chcete, budete tomu muset hodně obětovat. A právě tím si budujete silnou vůli a disciplínu šampiona. Víte, že nemůžete polevit na příliš dlouho. Víte, že konkurence neustále pracujete. Víte, že co skutečně NEUDĚLÁTE, to mít NEBUDETE. A i přesto je fitness neuvěřitelným fenoménem, kterému podléhá stále více a více lidí. Je to totiž něco, co můžeme uchopit. Kus práce, který vidíme v zrcadle. A to je něco, co potřebujeme.

4) Posilovna spojuje lidi

I když do posilovny primárně chodíte kvůli sobě, za měsíce a roky poznáte spousta zajímavých lidí a uděláte si super kontakty. Ten umí to, ten zas zařizuje tohle a vy se máte na koho obrátit. Obyčejně bývají lidí ve fitness centrech velmi upovídaní, rádi se zakecají mezi sériemi, rádi se pochlubí svým pokrokem v šatně, rádi se svěří, jaké doplňky si koupily. Posilování tak funguje i jako prostředek socializace, kterou jako člověk k žití potřebujeme.

5) Posilování jako pracovní příležitost

Podle jedné studie pouze 17 procent lidí dělá to, co je skutečně baví a co dělat chtějí. Zbytek se smířil s krutou realitou a nebo stále hledá. A fitness průmysl může být jednou z cest, kde najít sám sebe. Ať už jako výživový poradce, fitness trenér, závodník, "youtuber" nebo někdo kdo přijde s nápadem, který se zabydlí na scéně, najde si dostatek fanoušků a bude mu vydělávat na živobytí.

PODPOŘTE ČLÁNEK

DALŠÍ ČLÁNKY

5 důvodů proč nejste vysekaní

19. 05. 2017 v 09:31 | 8 komentářů

Jak nikdy nezačínat svůj trénink!

18. 05. 2017 v 11:17 | 0 komentářů

7 věcí, které fitness holkám nelze závidět

16. 05. 2017 v 11:08 | 0 komentářů

KOMENTÁŘE

avatar